vae den doorbraak in den Maasdijk te Lith is den 5<feB dezer volbragt en aan de verbooging der ringkaden wordt met kracht voortgewerkt. Evenzoo wordt met ijver gearbeid aan den doorbraak onder de gemeente Alern, welke mede spoedig zal zijn volbragt. Den 10den dezer beeft te 's Hertogenbosch een stoute inbraak in de Nederd. Ilerv. Kerk plaats gehad. Door verschillende deurendie bevorens opengebroken zijn, zijn de daders naar de diaconiekamer gegaan, hebben de kasten opengebroken, en vergeefs beproefd om de ijzeren geldkist te openen. Het ontvreemde bepaalt zich dan ook tot een onbeduidende som (hoogstens 8), grootendeels het eigendom van den bediende. Hel blijkt, dat de daders bij uitstek met de localiteit en berging bekend waren, en alleen door de zorg van Diakenen voor de hun toevertrouwde gelden, is de schade niet grooter. Van wege de Koninklijke Maatschappij voor de Zoölogie in België is dezer dagen een verslag openbaar gemaakt, waarin onder anderen voorkomt, dat het paarden vleesch met het slagtvleesch in prijs gerezen is, en thans 35 fr. kost, de hoeveelheid, die in 1853 nog met 15 fr. betaald werd. Hieruit wordt opgemaakt, dat er thans door menschenhetzij bewust of on bewust, driemaal zoo veel paardenvleescb genuttigd wordt als vroeger. De Duitsche Hoogl. O. Jahn heeft eene nieuwe levensbeschrijving van Mozart uil 3000 brieven vervaardigdwelke eerlang in bet licht zal verschijnen. 's GRAVENHAGE, 12 April. De Luit.-Gen. Nepveuheiast om namens den Koning de brieven van rouwbeklag wegens het overlijden van Keizer Nikolaas 1, en die van geluk- wensching bij. de troonsbestijging van Keizer Alexander II, aan laatstgenoem den Vorst over te brengenis op den 29slen Maart aan Z. M. den Keizer te Petersburg voorgesteld en heeft zich van zijnen last gekweten. Hij is ook voorgesteld aan de Keizerin en aan de Grootvorstin Maria Nicolaievna, aan den Grootvorst Konstantijn en de Grootvorstin Alexandra Josephowno. Ter vervanging van wijlen den Heer Mr. G. A. Canncman, in leven lïegter bij de Arr.-Regtbank alhier heeft die Regtbank, de volgende voordragt opgemaakt,: Mr. J. C. van de Kasteele, Mr. G. N. de Kempenaer en Jhr. Mr. F. G. A. Gevers van Deynoot, alle Regters-Plaatsvervangers bij die Regtbank. De Minister van Marine zal morgen geen gehoor verleenen. Bij den Minister van Binnenl. Zaken is ten behoeve van de noodlijden den door de overstroomingeno. a. ontvangen een certificaat 3 pCt. Nederl. Schuld, groot in kap. 1,000, n°. 19765, met de conpons, waarvan de eerste verschijnt den lstcn Sept. 1855, van iemand, die verlangt onbekend te blijven. In de den 5den dezer alhier gehouden algemeene vergadering der Ko ninklijke Nederlandsche Maatschappij tot aanmoediging van den Tuinbouw is besloten, dat te Rotterdam in bet aanstaande najaar de 13deTentoonstelling van wege deze Maatschappij zal gehouden worden, en dat die uitsluitend zal be staan uit planten der Nederlandsche Oost- en West-Indische bezittingen, welke tevens producten opleveren voor den handel en de industrie. Volgens een ander besluit in diezelfde vergadering genomenzal de 14de Tentoonstelling door de Maatschappij van 4 tot 7 April 1856 gehouden worden. Naar men verneemt verwerft het bier ter stede, op versehillende plaat sen nedergelegd adres aan den Koning, tot het verkrijgen van wettelijke bepalingen tegen de onbelemmerde vrijheid in bet verkoopen van sterken drank, den bijval van vele personen, die onder de aanzienlijkste leden der maatschappij kunnen worden gerekend, terwijl de blijken van belangstelling tevens niet ontbreken onder den burgerstand en de geringe klasse. De commissie uit de algemeene armen-vergadcring tot het verschaffen van werk aan behoeftigen heeft een aanvang gemaakt met het pooten van aardappelen in de ontgonnen gronden in de duinen. Het geheel zal nu 12 a 13 bunders bevatten. JESfstie F£eimer «let' /Slmteit-fwenerual, Zitting van Donderdag 12 April. In deze zitting zijn van de Tweede Kamer ingekomen alle de door baar laatstelijk aangenomene wets ontwerpen. Verzending naar de afdeelingen. Daarna zijn de afdeelingen gelrokken en hebben de leden zich, na den afloop der zitting naar de sectien hegeven, ter verkiezing van hunne Presidenten, enz. AA'aama de zitting is opgeheven. HLITOLAXbSCMK BKHKtTKSL ENGELANH. LONDEN, 10 April. De Raad der City heeft aangekondigd, dat de Keizer en Keizerin der Franschen dadelijk na hunne aankomst op Maandag a. s.van het spoorweg station van London-Bridge zich naar Guildhall wenschten te begeven, aldaar het adres van den Lord-Mayor en de burgerij zouden aannemen, en verder den Raad vcreeren door het dejeuner bij te wonen. De Raad besloot alles op zijn kostbaarst in te rigten en een optogt der leden te doen plaats hebben. De Keizer der Franschen zal op het paleis van Buckingham dezelfde ver trekken bewonenwelke de Koning van Portugal betrokken heeft. De Sun deelt het berigt mede, dat de Koningin den 18den met groote plegtigheid den Keizer der Franschen met de Orde van den Kousenband zal versieren. Een aantal kiezers van AVeslminster had het voornemen opgevat aan Sir de Lacy Evans een geschenk aan te bieden, als een bewijs hunner hulde voor zijne in de Krim betoonde dapperheid en heldenmoed. De Generaal echterwien dit ter oore kwamheeft bij een zeer vleijenden brief voor die eervolle onderscheiding bedankt. Zaturdag namiddag had de Heer AV. Bennett, handelaar in olie en verwwaren in Jamesstreet, Coventgarden alhier, zijn 12-jarig zoontje naar boven gezonden, otn eene bus met buskruid te vullen. Beneden, waar ff®? I andere kinderen speelden, stortte de knaap eenige korrels kruid in bet vuur,, doch tevens vatte de bus vlam en sprong met zulk een geweld, dat de ven»- sters verbrijzeld werden, de zoldering naar beneden stortte en de kleederene der vier kinderen, waarvan het oudste 12 en het jongste slechts 3 jaren oud is, vlam vatteden en zij zoo hevig gebrand zijn., dat er weinig hoop is een hunner in het leven te behouden. Het Genootschap van den Vrede hield 11. Donderdag eene vergadering te Manchester, onder het voorzitterschap van den Heer G. AVilson. De door den Heer Bright aldaar gehoudene redevoering ter gunste eener vreedzame beëindiging van het Ooslersch vraagstuk werd sterk toegejuicht. De verkooping der door Lord Rutherford nagelalen bibliotheek, welke geruimen tijd geduurd heeft, is nu geheel afgelöopen en bragt ruim 7000 op. De catalogus bevatte 2573 nommers. Het cijfer der ontvangen giften ten behoeve der weduwen en weezen van gesneuvelden bij het Engelsche leger in de Krim, is reeds een millioen De Engelsche kust, ten oosten van bet rijk, en de kusten van Kent, Sussex en Hampshire, zullen, volgens de Portsmouth Guardianaanzienlijk versterkt wordendoor het oprigten van sterkten op de voornaamste punten. Het garnizoen zal uit liustvrijwilligers, gepensioneerden van Chelsea en mili ciens bestaan, die in de behandeling van zwaar geschut onderrigt zullen wor den. Tot voorkoming van overrompeling, zal eene telegrafische lijn de ver schillende punten verbinden. Onder de nieuwe werkendoor den bekenden uitgever I. Murray aan gekondigdis vooral merkwaardig eene Engelsche vertaling van Herodotus, vergezeld van noten van den beroemden Colonel Rowlinson, den ontcijferaar van het spijkerschrift, en van den niet minder beroemden verklaarder van hieroglyphenSir Gardener Wilkinson, waarin de getuigenissen van de uit de aloude vergetelheid te voorschijn gebragte Assyrisehe, Perzische en Egyptische gedenkstukken met de berigten van Herodotus worden vergeleken. FRANKRIJK. PARIJS, 10 April. Bij een Keizerlijk besluit van den 5den dezer is de Schout bij-Nacht Pénaud benoemd lot Opperbevelhebber der Fransche Oostzeevloot. Hij heeft reeds ten vorigen jare onder den Admiraal Parceval Deschênes over een deel der Fransche zeemagt in de Oostzee bevel gevoerd en is 54 jaar oud; zijn eskader zal slechts 3 linieschepen tellenmaar vooral uit stoomfregatten en kanonneerboo- ten bestaan. AVanneer deze vloot naar bare bestemming zal vertrekken, is Dog niet bepaaldelijk bekend. De twee eerste van de kanonneerbootendie een deel van haar zullen uilmaken, zijn den 3den dezer te Rochefort van stapel gelatenterwijl men hoopt de overige dezer maand te voltooijen. In- tusschen schijnt Frankrijk in de Oostzee Engeland te willen laten voorgaan. De Regering heeft eene som van 1,200,000 fr. toegestaan voor de vol- tooijing van het drijvend dok te la Rochelle. De Constitutionaldeelt, op grond van brieven uit AA'eenen van den 3den dezer, het volgende mede: »De conferentie heeft thans 8 zittingen gehouden. De processen-verbaal doen voorloopig blijken van de overeenstemming der gevohnagtigden van Rusland en van de verbondene Mogendheden ten aanzien van het eerste, het tweede en het vierde waarborgpunt, terwijl het derde met onderling goed vinden aangehouden is. De achtste zitting, den 2den dezer, is gesloten met de mondelinge toe treding der Russische gevolmagtigden tot de uitlegging, die door de nota's van 8 Augustus 11. aan het vierde waarborgpunt gegeven en in bet protocol van 28 December 11. nader uiteen gezet is. »In dit laatstgemelde stuk is het vierde waarborgpunt aldus omschreven: »Rusland maakt niet langer aanspraak op een officieel beschermheerschap over des Sultans Christen-onderdanen van de Oosiersche kerk hiermede ver vallen van zelf en voor altijd al de betrekkelijke artikelen van de vroeger tusschen Rusland en Turkye bestaan hebbende verdragen, met name van het verdrag van Koetschoek Kuinardschehwelks misduiding de hoofdoorzaak van den tegenwoordigen oorlog geweest is. De Mogendheden zullen onderling zamenwerken om het Turksche Gouvernement uit eigen beweging te doen overgaan tot bevestiging en eerbiediging van de godsdienstige voorregten der onderscheiden Christen kerkgenootschappen in Turkye, zonder onderscheiding van geloofsbelijdenis; zij zullen gezamentlijk, in bet belang der gezegde kerk genootschappen, partij trekken van de jegens haar door Z. M. den Sultan aan den dag gelegde edelmoedige bedoelingen; maar zullen daarbij de waardigheid Zijner Hoogheid en de onafhankelijkheid Zijner Kroon, zeer zorgvuldig voor iedere inbreuk behoeden." Deze redactie is in de achtste zitting door de Russische gevolmagtigden formeel aangenomenals een deel van het eindprotocolmet welks onder- teekening het herstel des vredes beslist zal zijn't welk eerst zal kunnen worden opgemaakt, als men het eens is omtrent bet derde waarborgpunt. »Op dit punt hoopt men, nog voor den 10den, volle zekerheid te hebben; door een berigt van een nieuw bombardement en vooral van een beslissenden veldslag in de Krim. Mogt echter de uitslag niet beslissend zijn, dan zal het congres hebben te onderzoeken, of de vermeestering eener vesting, die de AVestersche Mogendheden nooit voornemens geweest zijn te bezetten, voor hare krijgseer van zoo groot belang is, dat zij alle andere belangen van Europa moet doen achterstellen. Uit zeer geloofwaardige berigten weet het AVeener Kabinet, dat een groot deel van Sebastopol door de Russen onder mijnd is, om het in de lucht te doen springen, liever dan bet in de magt van het Engelsch-Fransche leger te laten vallen.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 2