Het vervaardigen der postzegels wordt op 30,000 berekend. In 1854 zijn in het Vereenigd Koningrijk ingevoerd 3,431,227 quarters JLarwe (waarvan 506,839 nit Rusland), tegen 4,915,430 in 1853. Het aantal personen in het genot van onderstand van het plaatselijk armbestuur op 1 Jannarij jl. hedroeg: in Engeland (op eene bevolking van 18,617,000 zielen naar raming) 839,164, tegen 934,419 in 1849; in Schotland 78,929; in Ierland 86,819, tegen 620,747 in 1849. De auslralische stoomboot Blackwall heeft 47,000 oneen stofgoud, on geveer 2 mil Hoen Nederlandsch aan waarde, medegebragt. Te Chattam zal een nieuw militair hospitaal gebouwd worden. Te Bristol gebeurde dezer dagen een droevig ongeluk. Eene schroef stoomboot, die steenkolen gelost had, stootte bij het afvaren van de Avon met zoo groote hevigheid tegen de grootc ijzeren brug, die van Bathparade naar den weg op Londen leidt en op twee landhoofden rust, dat die geheele brug met vreeselijk' gedruisch in het water stortte en alles wat daar op was met zich mede sleepte. Drie of vier mannen zwommen naar den wal, maar twee dames, eene vrouw met een kind op den arm en een jong meisje, welke men in het water heeft zien vallen, heeft men niet kunnen redden. Het "kamp le Aldershott schijnt van duur te zullen worden en eene navolging, wat de inrigting betreft, van dat te Beverloo. Er zullen tenten gebouwd worden, die 50,000 inan bevatten kunnen, benevens barakken, welke te zamen 425,000 (5 mill. Holl.) kosten moeten. Men berekent, dat er 30,000 man gedurende een geruimen tijd zullen zijn, terwijl er eene vaste magt van 10,000 zal blijven. Volgens een door de Admiraliteit genomen besluit zal in het vervolg geen vreemdeling tot geregelde dienst op de vloot worden toegelaten; de loods- dienst zal echter wel daarvan zijn uitgesloten. In 1854 hebben 323,112 personen het Vereenigd Koningrijk verlaten om zich in Canada, Australië, de Vereenigde Staten of andere overzeesche landen te vestigen. Berigten van de Kaap de Goede Hoop van 22 Januarij 11. bevestigen liet berigt dat de rust hersteld is. Het llollandsche fregat de Rut/ter met de admiraalsvlag was het eenige oorlogschip aan de Kaap. Het Parlement eou tegen Maart bijeenkomen. Men telde -aldaar meer dan 4000 man troepen. FRANKRIJK. PARIJS, 25 Maart. De Monïteur meldt, dat de Generaal Forey, zijae krijgsmanseer door hatelijke lasteringen aangerand ziende, zijn ontslag aan den Keizer had aan geboden. De Keizer had daarop geantwoord door den Generaal te benoemen tot een hoogst gewigtig kommandement in de provincie Oran. De Keizerin ontving 11. Donderdag, als beschermster dier inrigting, het comité voor de bewaarscholen, welks President, de Kardinaal Aartsbisschop van Tours, Morlot, haar door den Minister van Oorlog werd voorgesteld. Bij deze gelegenheid hield de genoemde Minister eene korte toespraak, waarin hij deed uitkomen, dat door de inrigting der bewaarscholen reeds 200,000 arme kleine kinderen eene Christelijke opvoeding genoten. De Jury van beoordeeling van de kunstwerken voor de tentoonstelling betoont zich vooral zeer gestreng jegens de portretten, die in buitengewoon groot getal wareu ingezonden. Zeer vele zijn ter zijde gesteld. Er is beslotendat er geen vrije toegang tot de tentoonstelling zal worden verleend; er zullen dagen zijn, waarop de toegangsprijs 5 fr.andere waarop die 1 fr. en andere weder waarop hij slechts 20 c. zal bedragen. Men verzekert, dat voor het paleis der algemeene tentoonstelling een ruiterstandbeeld van Napoleon III zal worden opgerigt. De buffet-localiteit der algemeene tentoonstelling is voor een aantal jaren verhuurd voor de som van 500,000 fr. Een Franschman, de Heer Francois Thastin te Yonne, heeft een nieuw oorlogsprojectiel uitgeveuden, dat weldra te Londen beproefd zal worden. Het is een soort van houwitser, doch zonder lont en die men op bepaalden tijd, zoowel binnen eenige minuten als na verloop van acht dagen, kan doen uit barsten, onverschillig of de kogel in den grond doordringt of in het water te land komt. In eenige streken van Zwitserland is de armoede tot eene zoo schrik barende hoogte gestegen, dat men eene uitgebreide landverhuizing van kin deren en jongelieden, lusschcn de 10 en 14 jaren voorbereidt. SPANJE. MADRID, 22 Maart. Overeenkomstig het door de Cortes met 168 tegen 42 stemmen aangenomen voorstel van den Heer Olozaga, zullen de leden van den Senaat gekozen wor den door dezelfde kiezers, die de leden naar de Kamer der Afgevaardigden zenden; hun getal zal zijn 3/5 van dat der Kamer; om tot Senator te wor den gekozen moet men minstens 30 jaar oud zijn, en 4000 realen (ƒ500) 'sjaars aan belasting betalen. Om de 3 jaren treedt 1/4 der leden van den Senaat af. De Heer Madoz beeft de noodige fondsen gevonden om aan de verpligtingen der schatkist te voldoen, zijn ontwerp is met bijna eenparige stemmen goedgekeurd. De Bisschop van Osma had een nadrukkelijk protest ingediend tegen •de wet op bet verkoopen der geestelijke goederen. De cholera woedt in Arragon, te Zamora, Valencia en Logrono. OOSTENRIJK. WEENEN, 24 Maart. Het tweede der vier waarborgpunten (Vrije vaart op den Donau) is zoo «ven door het vredescongres aangenomen. Eene gemengde commissie van toe- sigt zal worden benoemd. De Schles. Zeit. berigt als zeker dat, onverschillig van het al of niet uitbarsten van een Bussisch-Oostenrijkschen oorlog, in Gallicië vier Oosten- rijksche vestingen zullen worden gebouwd. Do Russische Graaf Leo Potoeki en Vorst Galitzin hebben den 21stel» dezer uit AVeenen hunne reis voortgezet, om, de eerste in Italië, de andere te Athene, de officiële lijding der troonsverwisseling in Rusland mede te doe len. Beide die Heeren geven overal, waar zij doorreizen de verzekering, dat zij aan een vreedzamen uitslag der onderhandelingen niet twijfelen. Vorst Galatzin zou zelfs ergens verzekerd hebben, hoe hij zich overtuigd hondt dat de vrede uiterlijk binnen eene maand zal gesloten zijn. De Sardinische troepen, welke naar de Krim bestemd zijn, zullen le Spezzia ingescheept worden, alwaar tegen het einde dezer maand 21 groolere en kleinere Engelsche stoombooten tot het vervoeren daarvan gereed zullen zijn. De Sardinische Minister ontvangt talrijke verzoeken van Officieren om aan de expeditie deel te nemen. RU SEAN In de laatste bij nacht bewerkstelligde ligting in Polen, werden niet min der dan 20,000 manwaaronder lusschen de 6 4 7000 gehuwde lieden en vaders van talrijke huisgezinnen, uit hel bed gehaald, op wagens gezet en weggevoerd. Dit is sedert 15 maanden de 4,le ligting. Bij het luiden der groote klok le Moskoubij gelegenheid van den dood des Keizers, is dit geduchte gevaarte op straat gestort en heeft eene menigte mensehen verpletterd; het hijgeloovige Bussische volk ziet in dit ongeluk een noodlottig teeken voor het Rnssische rijk. TU KKYE. Uit Eupatoria wordt van den 5'tc" dezer gemeld, dat men hoop koes terde om Iskender-Bey, die bij de jongste verkenning, welke hij met 400 ruiters deed, ernstig is gekwetst, in liet leven tc behouden. Men ging ijverig voort de vestingwerken tc versterken. Uit Broessa wordt van den 5iea dezer berigt, voortdurend ondervond men daar schokken van aardbeving. Onder de bevolking lieerschte de grootste ontsteltenis. Er waren reeds 400 mensehen omgekomen. STARS BERIGTEN. De persoon van JOHANNES W'ERBE, wordt opgeroepen zich ter zake van de Nationale Militie ter Secretarie dezer Gemeente tc vervoegen. VERGADERING van den Gemeenteraad van Leyden, Donderdag den 29*llcB Maart 1855, 's namiddags ten lj ure. Onderwerpen 1". Verordening op het baggeren in Stadswateren. 2°. Stukken omtrent den Archivaris. 3°. Voorstel tot wijziging van Art. 43 van het Reglement van Orde. 4°. Rapport ter zake der wanbetaling van M. S. Reyst van huur van vk- scherij over 1854. 5°. Voorwaarden tot aanbesteding van houtwaren. 6°. Plan en voorwaarden van het nieuw te bouwen Ziekenhuis. 7°. Request van het bestuur der Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij, lot afstand van gemeentegrond. 8°. Vernieuwing van de Alkemadcsche brug. Derde Zitting van den Militie-Raad over het Kanton Ley denN®. 15. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van LEYDEN, ontvangen hebbende van den Luit. Kol. Militie-Commissaris over de Kantons 1521, Provincie Zuid- Hollandeene Kennisgeving, dat de Derde Zitting des Militie-Raads vo»r deze Gemeente, zal gebonden -worden in de Laleenhal aan den Ouden Singelop Woensdag den 11April 1855, des morgens ten 10 j ure, ter bcoordeeling der Plaatsvervangers en Nummerverwisselaarswelke de dienstpligtige Lote- lingen dezer Gemeente zullen verlangen testellen; alsmede tot het afdoen der belangen van zoodanige Lotelingen, wier zaak tot deze Zitting is geadjour- neerd; doen te weten aan de daarbij belanghebbenden, dat tot het opma ken van de bij de AA'et gevorderde certificaten voor Plaatsvervangers en Num merverwisselaars, (welke laatste zulks echter niet dan met toestemming hunner ouders vermogen tc doen,) zal worden gevaceerd ter Secretarie dezer Gemeente, van lieden af, dagelijks de Zondagen uitgezonderd, 's morgens ten 10 ure; alwaar zij tevens dc noodige informatiën, zoo omtrent het opmaken dezer cer tificaten, als ten aanzien der vercischten, welke dc Plaatsvervangers, ingevolge de AA'et, moeten bezitten, kunnen hekomen. Voorts meenen Burgemeester en Wethouders de belanghebbenden, of wel hunne ouders, te moeten waarschuwen voor zoodanige personen, welke hun onder den naam van Commissionairs, somwijlen misleiden, zoo door met hen krachtelooze overeenkomsten le sluiten, als door hen, welke Plaatsver vangers verlangen te stellen, onder voorwending van alles voor hen te zullen bezorgen, een aantal onnoodige kosten doen maken, ja die zells veelal, door beding van al dc gelden daartoe benoodigd, dadelijk in eens of hij kort op elkan der volgende termijnen te moeten ontvangen, hun voor het vervolg in vele onaangenaamheden wikkelen; alzoo van het geld, door de Lotelingen ten be hoeve der Plaatsvervangers te gevenvolgens Art. 98 der Wet van den 8stefl Januarij 1817, nimmer meer dan een vijfde aan dezen mag worden uit betaald, en de overige vier vijfde in de kas van het Korps moeten worden ge stort: en als dan zoodanige Commissionairs, na het volle geld genoten te hebben, dikwijls (zoo als de ondervinding heeft doen zien) niet in slaat zijn de betaling der verdere termijnen aan het Korps tc voldoen, de belangheb benden genoodzaakt worden die gelden nog eenmaal te betalen. Eindelijk wordt den belanghebbenden nog herinnerd de bepaling van Art. 33 der AA'et, van den 27sten April 1820, houdende: dat hij, wiens Plaatsvervanger gedu rende 18 maanden gediend heeft, (de dienst hij reserve niet nieile gerekend) van alle verdere verantwoordelijkheid voor dezen bevrijd zal kunnen blij ven, mits stortende eene som van ƒ150, wanneer in de aanvulling van den Plaatsvervanger, ingeval hij mogt komen te ontbreken, door vrijwillige wer ving zal worden voorzien. En zal deze door aanplakking en plaatsing in de Leydselie Courant wor den afgekondigd. Burgemeester en AVethouders voorn., Leyden den 26st<» Maart 1855. VAN LIMBURG STIRUM. De Secretaris v. PUTTKAMMEB.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 3