stein, den Heer v. Titoff en den Generaal Lieven. Ook gaf de Aartshertog Joliann hem een bezoek. Den 15ica dezer des namiddags ten 1 ure zijn de lang verwachte con- ferenlien aangevangen. Daar het gerucht zich verbreid had, dat zij met eene zekere staatsie zouden geopend worden en de gevolmagligdcn in galakostuum derwaarts rijden zoudenhad zich voor het paleis van Graaf Buol eene nieuwsgierige menigte zaamgeschooldwier verwachting nogtans verijdeld werd, naardien zich de gevolmagtigden een voor een, te voet en in burger- kleeding, op het bepaalde uur naar het paleis begaven. De Baron de Bour- queney was bovendien reeds ten 11 ure in het Kabinet van Graaf Buol aan wezig. Toen de Russische Gezant Vorst GortschakofT, met den Heer v. Titoff, den hoek der Löwelstraat omsloeg, trad de Pruissische Gezant Graaf Arnim naar hen toe, en knoopte een gesprek met hen aan, hetwelk ongeveer 10 mi nuten duurde. Een dienaar droeg Vorst GortschakofT eene groole portefeuille achterna, de overige Gezanten waren zonder deze diplomatieke vertooning ver schenen. Dit is alles wat ooggetuigen wegens de opening der vredesconferen- tien met zekerheid herigten kunnen. Het onderhoud was ook niet van lan gen duurwant reeds ten 3 ure bevonden zich de meeste leden der Confe rentie aan een groot diner, hetwelk de oude Vorst Paul Esterhazy ter hunner eere aanriglleook de Russische diplomaten waren daartoe uitgenoodigd maar konden wegens den hofrouw niet verschijnen. De herwaarts gezonden Iloofd-OlTicieren van het Fransche leger, houden dagelijks met den Opperbevelhebber Veldmaarschalk von Hess, zamenkomsten om het plan op te maken voor de krijgsopcratiendie door Oostenrijk geza- mentlijk met Frankrijk in het begin van April tegen Rusland zouden onder nomen worden, indien het herstel des vredes alsdan nog niet verzekerd mogt zijn. De orde der capucijnen. sedert 1785 te Triest opgeheven, heeft weder vergunning bekomen zich aldaar te vestigen, en voorloopig is haar de zie kenverpleging en hel toedienen van den troost der godsdienst in het hospitaal opgedragen. De opheffing der blokkade van den Donau zal voor den handel niet die voordeelen opleveren, welke men er van verwachtte. De Russen, ge bruik makende van het regt om in oorlogstijd den aanvoer van levensmid delen voor den vijand langs wegen onder het bereik van het geschut hunner vestingen tegen te gaan, zullen slechts een zeer beperkt getal met granen beladen schepen doorlaten, zoodat de graanhandel en zelfs de handel in het algemeen, langs den Donau, niettegenstaande de opheffing der blokkade, voor 's hands van geene beteekenis zijn zal. RU SL ATV D. De Opperbevelhebber der troepen in Finland, Generaal de Berg, is tot Gouverneur-Generaal dier provincie benoemd, ter vervanging van Vorst Men- zikoff; de Generaal de Berg is door den Generaal Baron de Lieven vervangen in betrekking van Chef van den Generalen Staf van Z. M. den Keizer. TURKTE. Het schijnt dc Porte gegriefd te hebbendat zonder haar eene overeenkomst betreffende Turkye's hoogste belangen aangegaan is tusschen Piemont en de AVestersche Mogendheden: toen Frankrijk en Engeland hunne legers naar Turkye zonden, werd deze bescherming door de Porte aangenomen onder den vorm van een verbondsverdragdoch Piemont trad tot dat verbond toe, zon der dat Turkye, een der verbondene Staten, geraadpleegd werd. Er is nu een afzonderlijk verdrag tusschen Turkye en Piemont gesloten. Omtrent den mislukten aanval der Franschen op een nieuwe schans der Russen onder het geschut van den Malakoff-torenmeldt het Engelsch leger- berigt, dat in den nacht van 24 Febr. de Franschen in de diepste stilte tegen de schans optrokken. Eerst bespeurden zij geen vijand, doch bij de schans, sneuvelden de Zouaven bij honderden door een hevig musket-vuur; de Fran schen werden ten slotte teruggedreven. Bij een vernieuwden aanval noodzaakte het allerhevigste vuur van schip en fort, Generaal Mounet den aftogt te be velen, met verlies van 450 a 500 man en 16 of 17 Officieren. Generaal Canrobert had de mislukte onderneming bij het Engelsche kamp aangekondigd als een behaald groot voordeel. Eene officiële dépêche van Lord Raglan zegt: »De vijand heeft den grond weder in bezit genomen en maakt groote vorde- deringen met de werkendie hij op dat punt opwerpt. De ingang der haven van Sebastopol is nu door 2 lijnen gezonken schepen en 2 ketlingboomen be schermd. Eenige Russishe infanterie en artillerie is van de nabijheid der Bakshiserai naar de rivier Tchernaya bij Tchorgoun getrokken alwaar zij 5 stukken geschut en 700 man hebben." Men begint de mogelijkheid aan te nemen, dat het beleg zal worden opgeheven, om een geregelden veldtogt in de Krim tegen de Russische legers te beginnen, die, naar men veronderstelt, in hel veld niet bestand zijn tegen de bondgenooten. De uitvoering van dit plan zou het hoofddoel zijn, waar mede de Fransche Keizer zich naar de Krim begeeft. De Moniteur de la Plotte, deelt een ter reede van Sebastopol den gden Maart geschreven brief van dezen inhoud mede: «Zoo even heb ik uit de bramzalings Sebastopol beschouwd. De stad doet zich weinig beschadigd voor. Buitendien zie ik niet meer zoo veel Russische schepen in de haven en achter de sluitboomen liggenals tijdens het bombardement van 17 Oct. 11. De Russen moeten uiterst beducht zijn voor een nieuwen aanval van onze oorlogsschepen; want in den mond der haven zijn thans niet minder dan 3 afsluitingen, waarvan de laatste uit 5 of 6 schepen bestaat; daarachter liggen nog maar 5 linieschepen en 2 fregatten. Uit dit geringe getal kan men opmaken, hoe veel de Russen zeiven van hunne vloot hebben vernield: zij moeten binnen de sluitkettingen nog 4 of 5 schepen hebben doen zinken, daar er nog maar 5 linieschepen zigtbaar zijn van de 13, die wij er in de maand Augustus 11. telden. Sedert dien lijd zijn alzoo 8 linieschepen ver dwenen. Er zijn weinig zeeslagendie den vijand zoo duur te staan kwa men! En welk een droevig uiteinde is het voor die schepen, te zinken zon der een enkel schot te doen! Doch er is meer: door die waterbouwkundige werken, gelijk de Vorst Mcnzikoff zich in eene proclamatie uitdrukte, is de heerlijke haven van Sebastopol gestopt en voor langen tijd onbruikbaar ge maakt. Dit is op zich zelf reeds een zware slag voor Ruslands magt in de Zwarte zee." STABS BERICTE3V. Burgcvltjfcc &tanb. Van den 15 tot en met den 31 Maart 1855. BEVALLEN: J. Floryngeb. van Leeuwen, D. A. van Duurengeb. Klein- hans, D. J. Stouten geb. van de Wetering, D. C. Landwehr, geb. Ouds hoorn, D. J. Maaswijk, geb. CartonZ. A. G. IVIolkenboer, geb. Hanssen, D. J. Verwer, geb. Fles, D. J. Sloos, Z. S. E. Kuitersgeb. lluner, D. J. Kik kert, geb. Neuteboom D. S. de Wit, geb. Schaft, Z. W. M. Coblensway, geb. lloks, D. II. van der Klis, geb. Segaar, Z. J. van Ef, geb. KarpelZ. A. Hersbach, geb. Doove, D. M. J. de Geus, geb. d'Haene, Z. A. W. Staas, I geb. Bounders, Z. M. .J. van Oosten, geb. Koreman Z. J. van der Linden, geb. Liglvoel, D. N. Hoogewoning, D. W. P. van der Heemst, Z. B. M. van Loon, geb. Kortmann, Z. A. Wijnsteen D. C. van Deventer, geb. van ZylD. M. C. Wijnbeekgeb. de Klerk, Z. G. den Haangeb. Ravcnsberg, D. M. Niewold, geb. Timp, Z. E. van Ettinger, geb. van Hees, Z. J. Chau- i dron, geb. Delfos, Z. levenl. G. van der Meer, geb. van Rhijntweel. Z en Z. M. Koekkoekgeb. Schmitz, Z. C. Dee, D. N. Crama, geb. Reigersvccr, D. J. M. Hoogeboom, geb. Eigeman,Z. G. de Hu, geb. Floryn, Z. M. Bontje, geb. van den Broek, Z. A. A. van der Kamp, geb. Lodenstyn D. J. A. P. Huhrecht, geb. Meerman van der Gees, Z. levenl. GEHUWD: A. de Graaf, Jrn. en C. Vervark, Wedc. OVERLEDEN: C. Koeke, Z., 8j. K. van Grieken, Z.9 j. G.Gryzen, i 54 j. M. van den Burg, geb. Fressel, 80 j. D. C. Poelijoe, Z.4 m. A.Le pelaar, Z.7 w. AK Kortekaas, 23 j. M. van Loon, geb. Tierie, 45 j. S, L. Selier, geb. de Vos, 71 j. Harmine Wevers, 62 j. J. Woliers, geb. van I Hoven, 78 j. M. Koeke, D., 4 j. en 3 m. M. Rosier, geb. Boode, 50 j. G. Carton geb. Koch, 84 j. C. de Ridder, 83 j. T. den Harlogh, geb. de Haan 81 j. C. Segaar, G8 j. G. van Benten Z., 3 j. W. van der R.oek, Z., 4 j. en 6 m. Jaca. Arentz, 89 j. Ma. Burger, 85 j. J. Norel, 64 j. 1 P. ZalmZ., 12 m. D. Leemans, Z, 14 d. N. van Leeuwen D.12 m. M. C. Reidinger, geb. Bernard 49j. A. Bekooy, 23 j. A. OirschotD., 6 j. en 11 m. A. van Altena, geb. Haweg, 74 j. P. den Oude, Z., 1 j. en 5 ui. P. H. Favier, Z.4 w. J. van LuinZ.5 j. en 4 m. II.C. Huyser, Z.,4 m. W. van Kampen, Z., 5 j. en 11 m. II. van der Blom, 69 j. Thera. Catha. Joha. Rosa Beckers, 45 j. J. Duykers, Z., 2 m. M. J. Maas, 18 j. ~KERKNIE!TWS. DEVENTER, 19 Maart. Uit het vroeger medegedeeld zestal van Predikan ten heeft de Kerkeraad der Nederd. Herv. gemeente alhier het volgende 3-lal gevormd: DD. van Ameromte Bolsward; Kits van Heyningen, te Oude water, en Scheffer, te Zwaag. Nog is, door den Ondergeteekende, in dank ontvangen van Coupon ƒ6.181; van ƒ1.23,1; van II. A. L. O. ƒ2; van 1. Het uit Leydenonder It. N. S. N. mijnen vader toegezondene is met dank zegging ontvangen. S. D. J. II. KROL. ADVERTËNTIEN. Leyden 18 Maart. Bevallen van een' ZOON, J. M. HOOGEBOOM EIGEMAN. Heden overleed, na eene ongesteldheid van slechts weinige uren, ons geliefd i jongste Kind, HENRICUS CORNELIUS, ruim vier maanden oud. II. C. HUYSER, Leyden, 19 Maart 1855. A. M. HUYSER, de Vassy. Eenige Kennisgeving. Heden overleed in dea ouderdom van 77 jaren onze Behuwd-Moeder j TRIJNTJE HOFLAND, AVed. van Hendrik de ia Bye. J. DE la BYE, Leyderdorp, 21 Maart 1855. Uit aller Naam. Eenige Kennisgeving. Voor de menigvuldige bewijzen van deelneming gedurende de ziekte en bij het overlijden onzer geliefde Moeder en Behuwd-Moeder CHRISTINA ELISABETH van ROSSUM, AVed. Kottner, betuigen wij onzen dank, terwijl wij ons in het- goedgunstig aandenken onzer Ctadgencoten aanbevelen. G. KOTTNER, Leyden, 21 Maart 1855. Uit aller Naam. LEYBSGHE S€FOUWBÜ?aG. Ter voldoening aan het algemeen verlangeneene tweede en zekere laatste Voorstelling van den wereldberoemden Afrikaanschen Tooneelkunstenaar IRA ALDRIDGE. MAANDAG, 26 MAART. Shgloch de Koopman van ^'e net ie Tooneelspel in 4 Bedrijvennaar het Engelsch van Shakespeare. Gevolgd door: ne Homme Xeger Mtungo of het Hangslot, kluchtige Vaudeville in 1 Bedrijf. Zullende de Rollen van Shylock in het Voorstuk en Mungo in het Nastuk, door den Heer Aldridge vervuld worden. Aanvang ten half 7 ure.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 3