KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. Behoorende bij de Leydsche Courant van 26 Januarij d8ó5, JY°, d2). bijblad x°. i. DER xxyo? o oo-oo- Zitting van 35 Januarij. Tegenwoordig de IIH.Lezwijn, Stoffels, Sikkel Groos, Yssel steyn, Leembruggen, Bucaille, Gevers, de Breuk, van der Boon Meschten Sandevan Outerende Moen, Olivier, Iluyser, SiegenbeekLisman en de Voorzitter. Be Burgemeester opent de vergadering met de leden geluk te vvenschen bij den aanvang van het jaar, hen daarbij wijzende op hetgeen in het afgeloopen jaar is verrigt, maar tevens op die belangrijke werkzaamheden, welke deze vergadering nog gedu rende den loop van hel ingetreden jaar wachten. Vervolgens wordt, nadat de notulen der vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd door den Burgemeester mededeeling gedaan van de volgende stukken 1°. Eene missive van den Staatsraad Commissaris des Kunings in deze Provincie van den oden Januarij II. en een Koninklijk be sluit van den 16Je» December 1854 N°. 68, houdende benoeming van D- A. Hendriks en J. Engelvaart, respective!ijk tot lsten en 2den Commissaris van Politie alhier. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 2den Januarij, ten geleide van een Koninklijk besluit van den 25sten December 1854 N°. 36, waarbij wordt goedge keurd de plaatselijke belasting voor het gebruik van plaatsen in de Hal en op de Vleeschmarktovereenkomstig het Raadsbesluit van den 13<len November bevorens. 3°. Gelijke dispositie van 10 Januarij II., waarbij worden goed gekeurd twee Raadsbesluiten van den 28s«e" December bevorens, het eerste tot onderhandschen verkoop van 126 ellen gemeen tegrond aan L. van der Kaaij voor de som van 88.en het tweede, tot het gratis in gebruik geven van de voormalige arm school aan het; einde der Groenesleeg aan E. M. Beima c. s., tot oprigting eener bewaarschool. 4°. Eene gelijke dispositie van den 17 Januarij II., waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van den 21 December 1854, tot af- en overschrijving op de begrooting van 1855. 5°. Eene gelijke dispositie van den 19 Januarij 11., waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van den 21 December 1854, tot wijziging der begrooting van 1854. Aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt vervolgens over 1°. Een rapport van de Commissie van Finantie op het voor stel van Burgemeester en Wethouders, tot herziening van het be lastingstelsel dezer Gemeente. Overeenkomstig het voorstel van den Burgemeester wordt be sloten dit rapport ter leeskamer neder te leggen en doen drukken. 2°. Reglskundig onderzoek in zake J. P. Koppeschaar, wegens verschuldigde huur van het huis aan de Naakte Sluis buiten de Koepoort. 3°. Rapport van de Commissiz van Fabricage omtrent de ver ordening op het schoonhouden van straten en grachten. 4°. Verslag van de Commissie tot de strafverordeningen om trent het onderzoek der verordeningen waaraan voortdurende kracht moet worden toegekend. 5°. Concept-verordening op het baggeren in stads wateren. 6». Idem voor de vrijheid en veiligheid van stratenpleinen en andere plaatsen in deze Gemeente. 7°. Aanbevelingslijst van de Plaatselijke Schoolcommissie, ter vervulling eener in die Commissie bestaande vacature. 8°. Requeslen van Sara Maria van Iperenhuisvrouw van Everardus Jacobus Veldhuizen, en N. Labree geboren Iluyser. Is besloten al deze stukken neder te leggen ter leeskamer. 9°. Requesten om tot commies bij de Plaatselijke Belastingen te worden benoemd, van Jacobus Baaijer, S. van Beemer te Voorschoten, Pieter van den Berg, Hermnnus BeyJohannes BrakelTheodorus Franciscus DageletPaulus DukB. Figelet, Leendert Guilonard Anlonius Hakkaart, Johannes Heemskerk, Hubertus Daniel Hellings, Johannes Petrus Hemerik Gerrit van der HertPieter Jacobus van 't HoofdJan Jacobus Jillisse Willem Fredrik Jonker, Cornelis Kooreman, Josephus Johannes van der Linden, Mozes Noest, Laurens Noordeloos, Israël Pierot, Jan Riebeek, Johannes van der Steen, Dirk Prouw, Gerrit Adria- nus Tijken, P. van der Upwich, Jacobus Valk Jacobus Vavier, Pieter van Weizen, Theodorus Dominicus Willemse, Willem Johan Fredrik Wink en Jacobus Zaalberg. Gesteld in handen van den lloofd-Commies der Plaatselijke Belastingen en den lsten Commissaris van Politie ten fine van berigt en raad. 10". Request van Arie van Haastcrt, om continuatie van huur van Gemeentegrond. 11°. Request van Gerrit Jan Schoterman, om tot Onderwijzer in de Zwemkunst en Gymnastic te worden aangesteld bij eene daartoe in te rigten Gemeente-instelling. 12°. Request van Nicolaas Hakkenberg, om pensioen of eenige andere tegemoetkoming. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad. 13u. Request van A. G. Mulié, Instrumentmaker alhier, daar bij een vroeger gedaan verzoek herhalende, om begunstigd te worden met de leverantie van breukbanden voor de armen. Besloten dit verzoekals behoorende tot de bemoeijingen van het Collegie van dagelijksch bestuur, buiten beschikking te houden. 14". Request van C. Bronsgeest om continuatie van bij hem gepacht grasgewas, met rapport van Burgemeester en Wethouders. 15°. Rapport van Burgemeester en Wethouders omtrent de verbouwing van het huis aan het Leyderdorpsche hek. 16°. Rapport van dezelfden, dat Martinus Stephanus Reyst ach terlijk is in de betaling van door hem verschuldigde huurpennin gen van visscherij over 1854. 17°. Verslag van Dr. W. M. S. Junius, omtrent de behandeling der zieke armen in het Coecilia-Gasthuis. 18°. Staat van Gemeente eigendommen. Nedergelegd ter leeskamer ter inzage van de leden van den Gemeenteraad. Aan de orde wordt gesteld 1°. Verordening houdende instructie voor den Archivaris, be nevens eene voordragt van Burgemeester en Wethouders. Na deliberatie wordt, op voorstel van het lid van der Boon Meschmet algemeenc stemmen besloteneene voordragt van Burgemeester en Wethouders te dezer zake, te stellen in handen van de Commissie tot de huishoudelijke verordeningen, ten einde hieromtrent nader te rapporteren. 2°. Benoeming van een lid om met den Burgemeester bij de loling voor de Nationale Militie tegenwoordig te zijn. Nadat de HII. Leembruggen, ten Sande en de Moen aangewe zen waren om met den Burgemeester het stembureau uit te ma ken, werden bij een getal van 17 stembriefjes uilgebragt op de HI1. Ysselsteyn l3, ten Sande 3 stemmen, en op den Heer de Breuk 1 slem, zoodat de Heer Ysselsteyn is benoemd om met den Bur gemeester deze Commissie uit te maken. 3°. Request van de gezamentlijke Vleeschhouwers tot wijziging van art. 21 der verordening op den verkoop van vleeseh. Dit request in behandeling gebragl zijnde, wordt na deliberatie afgewezen, als hebbende de Vergadering zich met 14 legen 3 stemmen, zijnde die van de IIH. v. d. Boon Mesch, Lisman en Sikkel Groos vereenigd met de conclusie van het rapport der Commissie, belast met het ontwerpen en herzien der Verordenin gen legen wier overtreding straf is bedreigd, waarbij tot eene afwijzende beslissing werd geraden. 4°. Request van W. B. II. van Deventer, om tegemoetkoming in de kosten van kleeding bij de Schutterij. Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt met algemeene stemmen besloten, dit request buiten ver dere beschikking te houden, als hebbende de requestrant te ken nen gegevendat hij verlangt dat op dit verzoek geen verder regard worde geslagen. 5°. Request van J. J. Planjer en A. J. van Hoeken, omtrent het aan laatstgenoemde overdoen van door eerstgemelde aan genomen werk. De Commissie van Fabricage, in wier handen dit verzoek is gesteld, heeft als haar gevoelen te kennen gegeven, dat, daar artikel 2 der algemeene voorwaarden van aanbesteding van werken verbiedt, aangenomen werken zonder toestemming van 1111. besteders aan anderen over te doen, dit verzoek be hoort te worden gesteld in handen van het Collegie van het dagelijksch bestuur, waarmede de Raad zich met algemeene stemmen heeft vereenigd. Waarna de Vergadering is gescheiden. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 5