KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 29 December Ó854, W°. d56). BIJBLAD 37. DER >0-0©0-000*~ Zitting van 28 December. Tegenwoordig de IIII. Sikkel Groos, Stoffels, van der Boon Mesch, Krantz, van Outeren, le Poole, de Breuk, ten Sande, de Moen, Lisman, Iluyser, Lezwijn, Ysselsteyn, van der Hoeven, van Kaat- hoven, Siegenbeek, Olivier, Gevers, Cock en de Voorzitter. Le notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Vervolgens legt de Burgemeester over: 1°. Rapport van de Commissie tot de huishoudelijke verorde ningen waarbij straf is bedreigd, op het adres van de Vleesch- houwers, tot verandering van den tijd van opening der Vleeschhal. 2°. Rapport van de Commissie van Fabricage op een request van het bestuur der Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij, tot het in gebruik nemen van een stuk gronds achter de asch- schuur. 3°. Request van Bastiaantje van Yelzen, Huisvrouw van Cornelis Omvlee, houdende verzoek om tot buitengewoon Stads-Vroed- vrouw te worden benoemd. Is besloten deze stukken neder te leggen ter leeskamer. 4°. Adres vau W. B. H. van Deventer, om vrijstelling der kosten van kleeding bij de Schutterij. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 5°. Request van W. van der Wilkhoudende verzoek om vrijstelling van de door hem betaald wordende retributie voor het overhaalschouw aan het Galgewaler en het hem toekennen eener jaarlijksche toelage. Gesteld in handen van de Commissien van Fabricage en Finan ciën ten fine van berigt en raad. 6°. Request van A. M. Rubay, Wed. J. P. Bouman, tot ver krijging van gratis onderwijs op hel Gymnasium voor haren zoon. Gesteld in handen van Curatoren van hel Stedelijk Gymna sium ten fine van berigt en raad. Aan de orde wordt gesteld: 1°. Benoeming van eenen tweeden Praeceplor aan het Stedelijk Gymnasium. Na langdurige deliberatie over het al of niet wenschelijke om nu cene benoeming te doen, terwijl het rapport van Curatoren, naar aaideiding van het Raadsbesluit van den 18 October 11., wordt ingewacht, wordt eindelijk tot de benoeming overgegaan, en zijn, nadat de leden KrantzYsselsteyn en Gevers waren aan gewezen om, ook voor de overige benoemingen in deze Raads vergadering, met den Burgemeester het bureau van stemopne ming uit le maken, bij een getal van 20 briefjes, uitgebragt op de HH. Rinkes 18 en Uylenbroek 2 stemmen, zoodat de Heer S. H. Rinkes is benoemd tot tweeden Praeceplor aan het Stedelijk Gymnasium alhier. 2°. Benoeming van een Regent voor het Minnehuis. Door Diakenen is aangeboden een dubbeltal bestaande uit de HH. W. Wolters en R. van Baak. Tot stemming overgegaan zijnde, zijn bij een getal van 20 briefjes uitgebragt op de HH. W. Wolters 16 en IV. van Baak 3 stemmen, een briefje blanco, zoodat tot Regent van het Minnehuis is benoemd de Heer W. Wolters. 3°. Suppletoire begrooting van het Minnehuis, dienst 1854. Het rapport van de Commissie in eene vorige Raadsvergadering benoemd, tot onderzoek van den aard der betrekking tusschen de Stedelijke Regering en de Administratie van het Minnehuis, waarbij deze als haar gevoelen te kennen geeft, dat dit gesticht moet worden gerangschikt onder de instellingen van weldadigheid in art. 2 lilt. d der wet van 28 Junij 1854 (Staatsblad N°. 100) vermeld, woidt aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens heeft de Raad zich met algemeene stemmen veree- nigd met het Rapport van de Commissie van Finantie en alzoo besloten, bezwaar te maken in de goedkeuring dezer suppletoire begrooting, voor en al eer het gebleken zal zijn, dat de daarbij voorgedragene uilgaven op geene andere wijze dan door subsidie uit de Gemeentekas kunnen worden gedekt. Het lid Gevers verlaat de Vergadering. 4°. Verordeningen op de vereeniging der Turfdragers en Turf- tonsters en omtrent hunne spaarkas. Overeenkomstig art. 18 van het Reglement van orde worden de onderdeelen of artikelen dezer Verordeningen in beraadslaging gebragt en daarover gestemd, waarna deze Verordeningen zonder nieuwe beraadslaging in stemming worden gebragt, en met alge meene stemmen vastgesteld. Vervolgens wordt, op voorstel van het lid Olivierbesloten alvo rens het tarief der loon en werkgelden in behandeling te brengen, dit te stellen in handen van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken ten fine van berigt en raad. 5°. Verordening omtrent het schoonhouden van straten en grachten. Op voorstel van het lid Stoffels wordt met algemeene stemmen besloten deze verordening te stellen in handen van de Commis sie van Fabricage, ten einde in den kortst mogelijken tijd daarop te rapporleren. Het lid van der Hoeven verlaat de vergadering. 6°. Voordragt ter vervolging van J. P. Koppeschaar, wegens verschuldigde huur. Met deze voordragt van Burgemeester en Wethouders de Raad zich hebbende vereenigd, wordt vervolgens besloten eene Com missie te benoementen einde in deze zaak een regtskundig rap port uit te brengen. Tot stemming overgegaan zijnde wordennadat het lid ten Sande is aangewezen om in de plaats van het lid Gevers mede het stembureau uit te maken, uitgebragt bij een getal van 18 stem briefjes, op de leden van Outeren 10, Siegenbeek 9, Sikkel Groos 9, Olivier 7, Cock 4, Lisman 4, Iluyser 3, de Breuk 2, Stoffels 2, van StirumLnzac, Ysselsteyn en Krants 1 stem en zijn alzoo tot deze Commissie benoemd de HH, van Outeren, Sie genbeek en Sikkel Groos. 7°. Request van E. M. Beima c. s. tot het in gebruik erlan gen van de school in de Groenesteeg, om daar eene bewaar school op le riglen. Dit verzoek wordt met algemeene stemmen ingewilligd, onder nadere goedkeuring van Gedeputeerde Staten dezer Provincie, onder de voorwaarden bij het rapport van Burgemeester en Wet houders omschreven. 8°. Request van L. van der Kaay, lot het bekomen van een gedeelte Gemeentegrond. Met algemeene stemmen wordt besloten aan den verzoeker dit gedeelte Gemeentegrond af te staan, onder de daarbij gestelde voorwaarden, nadat bij raadsbesluit is vastgesteld dat deze grond niet meer ter openbare dienst bestemd zal zijn. Alles behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten dezer Provincie. 9". Huurcontracten van de Muziekgezelschappen Sempre Cres cendo en Vermaak door Toonkunst. Deze huurcontracten worden met algemeene stemmen goed gekeurd. Waarna de vergadering is gescheiden. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAL'.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5