De Regering heeft het haar door Engeland gedane voorstelstrekkende om te verklaren, dat de slavenhandel zal beschouwd worden als zeerooverij, niet aangenomen, aangezien het in de tegenwoordige omstandigheden voor Engeland en voor de rust van Cuba genoegzaam is, dat aan de tussehen Spanje en Engeland bestaande tractaten uitvoering worde gegeven. Alleen zal aan Generaal Don Jose de la Concha, Kapitein-Generaal van Cuba, last worden gezonden, om zich slipt te houden aan de met Engeland gesloten overeenkomst en levens den slavenhandel steeds te beletten. Uit een officieel rapport blijkt, dat het aantal ingeschreven milliciens op dit oogenblik bedraagt 205,000 man. In 1844 waren 600.000 man ingeschreven. El Tribuno meldt, dat dagelijks uit Luik verwacht worden 1500 ge weren tot wapening der nationale rnilicie. sarbikie:. Brieven nit Turijn uiten de vrees, dat het aan de Sardinische Kamers voorgestelde wels-onlwerp, betreffende de opheffing der verschillende geeste lijke orden, de reeds gespannen betrekking met Oostenrijk zal verergeren. Men ducht namelijk, dat de Oosteririjksche Regering, als deze wet aangeno men werd, ten gevolge waarvan ook een aantal Ooslenrijksche en Lombar dische monniken getroffen zoude wordenten opzigte van het Sardinische rijk op dezelfde wijze zoude te werk gaan als ten opzigte van Zwitserland. Reeds moeten de Oostenrijkers van de daarbij betrokkene orden verzoekschriften aan hunne Regering ingeleverd hebben. De spoorweg van Novara naar Arona, zal binnen weinige weken ge opend wordendaardoor zal de reglstrceksche gemeenschap tussehen Piemonl en Zwitserland lot stand gekomen zijn. PRUISSEI. BERLIJN, 26 December. De hier residerende Turksche Gezant heeft, ter gelegenheid van het Kersfeest, onder de arme kinderen eene aanzienlijke som gelds doen uitdeelen. Te Keulen zal eene reusachtige garenspinnerij opgerigt worden, waarin niet minder dan 3000 personen arbeid zullen vinden. Het gebouw zal een uitgestrekt terrein beslaan, en enkel uit ijzer en glas worden zamengcsteld. De onderneming, welke door eene maatschappij ten uitvoer wordt gebragt, heeft tot doel, om alle mogelijke soorten van twist te vervaardigen, teneinde langs dien weg Duitschland, zoo veel mogelijk, van de ontzagchelijke schat ting te bevrijden, die het jaarlijks voor dit artikel aan Engeland betaalt. De Rijn-spoorweg-maalschappij heeft besloten de som van 250,000 daal ders bij te dragen, tot de kosten van het aanleggen der vaste brug over den Rijn bij Keulen. FRANKFORT. 26 December. De Pruissische Gezant bij de Bondsvergadering heeft namens de Com missie, belast met het onderzoek van het voorstel tot afschaffing der speel banken, voorgesteld, dat de verschillende Regeringen de met de pachters der banken aangegane contracten zonden overleggen. De Bondsvergadering heeft dit voorstel der Commissie goedgekeurd. De toestand van den Koning Lodewijk van Beijeren is in de laatste dagen zeer zorgelijk. Koning Maximiliaan en zijne gemalin zijn den 23sten dezer te Darmstadt aangekomenom den zieke te bezoeken. Eergisteren mid dag bevond zich de zieke iels sterker. OOSTENRIJK. WEENEN, 26 December. De toezending van het Grootkruis van de St. Stephanns-Orde aan den Keizer Napoleon wordt niet alleen als eene zaak van hoog gewigt beschouwd, maar ook als een bewijs van de hoogachting, waarin Napoleon III bij het Oostenrijksche Hof staat. Overigens valt op te merken, dat deze orde, welke in vroegere jaren een uitsluitend voorregt van den Hongaarschen adel was, na het Gulden Vlies onder de decoratien voor burgerlijke personen in Oosten rijk de hoogste waarde bezit, en sedert 1848 slechts aan zeer weinige perso nen is geschonken. De troepen, welke tot het in den omtrek dezer stad bijeen te trekken 1ste legerkorps behooren, en onder bet opperbevel van den Veldmaarschalk Wimpffen zullen staan, moeten bevel ontvangen hebben, naar de hun aan gewezene positien op te rukken. Dit zoude in het begin der volgende maand geschieden en tot zoo lang blijven deze troepen in hunne standplaatsen. Sedert Oostenrijk met het tolverbond een handelsverdrag heeft gesloten beeft op de Boheemsche grenzen de sluikhandel geheel opgehouden. De jonge smokkelaars zijn in militaire dienst getreden. Te Triest heeft de firma Francisco Holzknecht opgehouden te betalen. Men schat bet passief op 300,000 fl. RUSLAN O. Den 22stcn is te Warschau eene Keizerlijke ukase afgekondigd, waarbij ten gevolge van de vijandelijkheden en de noodzakelijkheid om het leger en de vloot op volkomen voet van oorlog te houdeneene nieuwe ligting van rekru ten van 10 manschappen op de 1000 zielen bevolen is. Deze ligting, die den 12<Ien Maart moet volhragt zijn, zal den Keizer 200,000 man leveren. De ongenade, waarin de Generaals Dannenberg en Liprandi bij den Keizer zijn gevallen, is een gevolg van het bezoek der Grootvorsten Michael en Nikolaas in het leger, die zeer ongunstige rapporten over de legercorpsen dier beide Veldoversten hebben ingeleverd. Volgens de Breslauer Zeit. zal Vorst Paskiewitsch wederom het opperbevel op zich neinen van het Russische leger in Bessarabië. De beide GrootvorstenNikolaas en Michaelbevinden zich nog steeds in de Kriin. Sedert den aanvang dezer maand hebben zij met den Prins Menzikoff hun verblijf te Simferopol gevestigdalwaar zij de gouverne- ments-gebouwen bewonen. Er is een nieow legerberigt ontvangen van Prins Menzikoff, meldende dat lot 16 dezer niet belangrijks voor Sebastopol had plaats gegrepen. Het slechte weder verhinderde den vijand aan de belegeringswerken te arbeiden. Het vuur der belegeraars was ilaauw, vooral dat der Britsche batterijen. De Russische Invalide bevat berigten uit de Krim van 8 Dec., welke melden, dat de toestand te Sebastopol dezelfde blijft. Het vuur der bele geraars bleef flaauw en rigtte weinig schade aan. Een uitval van vrijwilligers op 5 Dec. legen het begonnen bastion N°. 3 gelukte. Den 6'Icn Dec, verlie ten 2 Russische stoomhooten de haven van Sebastopol, ten einde eene Fransche stoomboot aan Ie grijpen. Deze onderneming leverde echter niet veel op. TUE? KÏE. Bij besluit van den Sultan is de Generaal Canrohert, Opperbevelhebber van het Fransche leger in het Oostengedecoreerd met. de Orde van den Mêdjidié der lste klasse; de Divisie-Generaals Bosquet en Forey zijn mede ge decoreerd met dezelfde Orde (lste kl.) Den 21slcn is een Aide-de-Camp van den Minister van Oorlog aan boord eener stoomboot van den Staat vertrokken om den Generaal Canrobert de insigniën der Orde te gaan ter hand stellen. De Sultan heeft bepaald, dat de decoratie van den Medjidié zal worden ge schonken aan alle Generaals, Officieren, Onder-Officieren en soldaten der verhonden legers, wier namen gebragt zijn op de lijsten, welke door de Ge neraals en Chef aan de Verhevene Porie zullen worden aangeboden. De divisie van den Generaal Liprandi heeft in den nacht tussehen 5 en 6 December hare stelling bij Balaklava ontruimd, zoo stil dat de Engclsche voorposten, die op eenige bonderden ellen afstands stonden, niets daarvan ge hoord hebben. Welligt heeft zij dat punt verlaten omdat zij er moeijelijk toevoer kon ontvangen, of omdat zij last leed van het water der Tschernaya, die buiten hare oevers gelreden is. Omer-Pacha is naar Konstantinopel opontboden; gedurende zijne afwe zigheid voert Ismael-Pacha, met bet hoofdkwartier te Schumla, het opper bevel over het Donau-leger. De Royal Albert was den 15dcn voorbij Konstantinopel gestevend met 1500 Engelschen aan boord. In Bessarabië zijn de wegen, ten gevolge van bet jaargetijde, bijna onbruikbaar. Uit de Krim wordt van den 16iea Dec. gemeld: Prins Menzikoff heeft zijne troepen van de Tschernaya en de Belbek terug- en bij Baktschisarai ter overwintering bijeengetrokken. Het uitloopen van een gedeelte der Russische vloot uit de haven van Sebastopol en de groote verkenningstogt hebben tot eene reeks van veiligheidsmaatregelen van de zijde der hondgenooten aanlei ding gegeven. liet aantal aviso-stoombooten is vermeerderd en tot dit doel worden groolere schepen gebruikt. Kustbatterijen dekken de ingangen lot de grootere havens. De beide Grootvorsten Michael en Nikolaas zijn den 9den Dec. Perekop doorgetrokkenhebben de aldaar aanwezige troepen en maga zijnen bezigtigd en hunne reis naar Moskou voortgezet, ten einde den 18den Dec. te Petersburg aan te komen. STADS BERIGTEN. •NRationale «TIHitic BURGEMEESTER WETHOUDERS van LEYDEN, gezien hebbende art. 21 der Wet voor de Nationale-Militie, van den 8ste" Januarij 1817, waar bij aan manschappen, dienende bij de Nationale Militiewordt toegestaan, dat ingeval zij, na hunne inlijvingeene der vrijstellingen mogten hebbpn bekomen, die bij art. 21 en 94 van gemelde Wet zijn uitgedrukt, zij daar van ten spoedigste aangifte kunnen doen aan het Bestuur der Gemeente, voor welker contingent zij zijn ingtdeeld; Roepen bij deze op, zoodanige bij de Militie voor zich zelvcn dienende manschappendie door het overlijden van hunnen vaderof hunne moe derweduwe zijndeof door regterlijke echtscheiding hunner ouders of door overlijden van een' of meer broedersvoorgevallen na hunne in lijving, zijn geworden: Eenige wettige zonen, tevens éénige kinderen zijnde. Kostwinners van moeders of grootmoeders, weduwen zijnde, of in regtcn gesepareerd. Kostwinners van ouderlooze broeders of zusters. Of eenige broeder van een onherstelbaar gebrekkigen broeder. Om, uiterlijk vóór of op den 5den Januarij 1855, schriftelijke aanvrage om ontslag, met opgave der redenen, in te leveren ofte doen leveren op de Secretarie dezer Gemeente, tussehen 's morgens tien en 's namiddags drie uren, en in de opgave altnede ten duidelijkste te vermelden, bij welk Regiment en Bataillon zij, door of voor wien die aanvrage geschiedt, dienendezijn; Zul lende, na opgemelden dag, geene aanvrage ten fine voormeld meer kunnen worden aangenomen. Wijders roepen Burgemeester en Wethouders mede bij deze op, alle zoo danige Jongelingen, die aan de inschrijving voor de Nationale Militie in het aanstaande jaar behooren deel te neinen, en niet zijn geboren binnen deze Gemeente, bijaldien zij niet mogten zijn voorzien van eene geboorte-acte om zich van heden af tot en met den 31stcn December aanstaande aan te melden ter Secretarie dezer Gemeente, tussehen des morgens tien en 's namid dags drie ure, tot het doen eener juiste opgave van den tijd en de plaats hunner geboorte, ten einde van Regeringswege hunne geboorte acte zal kunnen worden aangevraagd, en alzoo hun belang ten dezen bevorderd. En zal deze door aanplakking en plaatsing in de Leydsche Courant wor den afgekondigd. Leiden, 14 December 1854. VAN LIMBURG STIRUM. De Secretaris v. PUTTKAMMER. En is biervan afkondiging geschied waar bet behoort, den 14den Dec. 1854. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Leyden. VAN LIMBURG STIRUM. De Secretaris v. PUTTKAMMER.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 3