KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van d5 December Ó854JP. 650). Zitting van 11 December. DER ^xxyo^<xxxx>- Tegenwoordig de II. H. Stoffels, le Poole, Olivier, de Breuk, IJsselstijn, van der Boon Mesch, Lezwijn, Sikkel Groos, Krantz, ten Sande, Lisman, Siegenbeek, van Outeren, Bucaille, Luzac, Gevers, de Moen, Iluyzer en de Voorzitter. Nadat de notulen der vorige vergadering zijn gelezen en goed gekeurd, deelt de Burgemeester mede dat S. W. Neubaus, door wien aan den Raad het verzoek is gedaan tot het oprigten van eene badinrigting en zwemplaats alhier, op den 30sten November 1.1. te Delft is overleden, weshalve hij voorstelt dat dit verzoek buiten beschikking worde gehouden. Waarmede de Raad zich heeft vereenigd. Nog deelt de Burgemeester mede dat A. J. Kooien het door hem verschuldigde heeft voldaan, waarop de Raad zich heeft vereenigd met het voorstel om aan de voordragt, genoemden per soon in regten le vervolgen, geen verder gevolg te geven. Vervolgens legt de Burgemeester over: 1°. Een rapport van de Commissie tot onderzoek van de voor dragt van Burgemeester en Wethouders omtrent den weg naar den Haarlemmermeer-polder. 2°. Eene Conceptverordening van de Commissie tot de huishou delijke verordeningen omtrent het schoonhouden van stralen en grachten. Is besloten beide deze stukken neder te leggen op de leeskamer. 3°. Eene suppletoire begrooting voor het R. C. Weeshuis voor 1854. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie, ten fine van berigt en raad. 4°. Een adres van E. JU. Beima c. s., houdende verzoek om het gebruik van de voormalige armenschool aan het einde der Groe- nestecg, ten einde die tot eene bewaarschool voor arme en have- looze kinderen in te rigten. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders ten einde daarop te dienen van berigt en raad. 5°. Bestekken omtrent het bouwen van een nieuw Stedelijk Ziekenhuis. Gesteld in handen van de Commissie van Fabricage ten fine van berigt en raad. Thans is aan de orde 1°. Request van B. Kreft, houdende verzoek tot verhooging zijner aannemingsom van hel rivierzand of wel tot ontslag dier aanneming. Gelet op de rapporten van de Commissien van Fabricage en Finantie, heeft de Raad dit request in behandeling gebragt zijndena deliberatiebesloten geen der beide verzoeken voor eene gunstige beschikking vatbaar te achten en alzoo met 13 te gen 6 stemmen zijnde die van de leden Bucaille, Luzac, Gevers, Stoffels, Ten Sande en de Voorzitter gewezen van de hand. 2°. Requesten van Molenaars tot het rooijen van hoornen op diverse plaatsen, en request van bewoners der Garenmarkt daar legen. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Fabricage wordt met algemeene stemmen besloten, deze verzoeken te wij zen van de hand. Terwijl het verzoek van J, Maryt en L. Smits, omtrent het sluiten der deur aan den Vestwal, gesteld is in han den van Burgemeester en Wethouders, met verzoek zulks te onderzoeken. 3°. Voorstel tot wijziging der instructie van den border van het Rotterdaramerveer. Door het lid de Moen is voorgesteld in de instructie van den border van het Rotterdammerveer te bepalen, dat de vrachtprij zen met ztvarte inkt in plaats van tood krijt op de brieven, adresssen of pakken moeten worden gesteld. Dit voorstel dooi de Commissie tot huishoudeiijke verordeningen ondersteund zijn de, wordt met algemeene stemmen besloten hieraan gevolg te geven. Waarbij mede met algemeene stemmen een tweede voorstel van het lid de Moen wordt aangenomen, om ook deze wijziging op die van het veer op Utrecht toe te passen. 4°. Voorwaarden van houtverkooping. Deze voorwaarden worden met algemeene stemmen goedgekeurd. 5°. Benoeming van leden voor de Commissie tot het teekenen en afgeven van Certificaten voor de Nationale Militie. Nadat tot stemopnemers zijn aangewezen de leden Olivier, Lisman en Gevers, om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken, zijn bij een getal van 19 stembrief jes, overeenkomende met het getal leden, uitgebragt de navol gende stemmen, als: de 1111. Ysselsteyn 17, de Breuk 9, Lis man 4, Huyser 4, Gevers 2, en Olivier 2 stemmen. Zijn derhalve tot leden dezer Commissie benoemd de HH. Yssel steyn en de Breuk. 63. Verordeningen houdende een reglement voor de turfdra- gers en turftonsters en omtrent hunne spaarkas. Deze verordeningen in deliberatie gebragt zijnde, wordt op voorstel van het lid Siegenbeekmet 18 tegen 1 stemzijnde die van het lid Bucaille, besloten, deze verordeningen te stellen in handen van de Commissie lot de huishoudelijke verordeningen, om in deze te dienen van berigt en raad. 7°. Benoeming van een lid voor de Plaatselijke Geneeskundige Commissie. Door de Plaatselijke Commissie van Geneeskundig toevoorzigt alhier zijn voorgedragen de H1I. II. Ilalbertsma en F. W. Krieger. Bij de stemming zijn uitgebragt op den Heer F. W. Krieger 13 en op den Heer H. Ilalbertsma 6 stemmen, zoodat tot lid der Plaatselijke Geneeskundige Commissie is benoemd de Heer F. W, Krieger. 8". Request van C. J. van Izenburg, verzoekende vrijstelling van de halve bijdrage in de kosten van kleeding der Schutterij waarvoor hem geene vrijstelling was verleend. Met algemeene stemmen heeft de Raad zich vereenigd met het rapport van Burgemeester en Wethouders, en alzoo dit verzoek gewezen van de hand. Waarna de vergadering is gescheiden. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5