KORT VERSLAG ZITTING YAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 8 December d854, If°. 647). DER -oo-oo-O^ OOOOO- Zitting van 9 ©ecember. Tegenwoordig de HII. Gevers, Sikkel Groos, Cock, de Breuk, de Moen, Lezwyn, Ysselsteyn, Bucaille, Huyser, Olivier, van der Boon Mesch, Stoffels, le Poole, Lisman, van der Hoeven, Luzac en de Voorzitter. Na eene gesloten Vergadering, die omtrent een uur heeft ge duurd, wordt de Vergadering in het openbaar gehouden, en wor den de notulen der vorige Vergadering gelezen en goedgekeurd, De Burgemeester doet alsnu mededeeling van eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, van den 29stCn der vorige maand, waarbij wordt goedgekeurd het raadsbesluit van den 23stOD bevorens, tot onderhandsche verhuring van de Slads- Gelioorzaal. Aangenomen voor kennisgeving. Door den Burgemeester worden overgelegd: 1°. Eene voordragt tot af- en overschrijving op de begrooting van de loopende dienst. 2°. Eene voordragt omtrent het maximum van den onderstand, naar aanleiding van art. 25 der wet van 28 Junij 1854 (Staats blad N°. 100). 3°. Een rapport op een adres van J. M. van Wijk, huisvrouw van J. Veldhuyzen, houdende verzoek om met de effective Stads-Vroedvrouwen in tracteraent gelijk te worden gesteld. Deze drie stukken gesteld in handen van de Commissie van Einantie, ten fine van berigt en raad. 4°. Eene aanbevelingslijst ter vervulling der bestaande vaca ture in de Plaatselijke Commissie van Geneeskundig Toevoorzigt. 5°. Eene voordragt ter vervolging van A. J. Koole en J. P. Kop- peschaar, de eerste als nalatige debiteur over 1853, de laatste over 1854. Deze stukken nedergelegd ter leeskamer. 6°. Een adres van Pieter Dee, daarbij verzoekende hulp en ondersteuning, hetzij door eenig emplooi, hetzij door eenigen anderen onderstand. Is besloten op dit adres, als niet behoorende tot de bemoeijing dezer Vergadering, over te gaan tot de orde van den dag. 7°. Een request van C. J. van Izenburg, verzoekende om vrij gesteld te worden van het bijdragen in het bekostigen der klee ding voor de schutterij. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad. 8°. Een request van W. B. H. van Deventer, houdende gelijk verzoek. Op dit adres als geschreven op ongezegeld papier, wordt beslo ten over te gaan tot de orde van den dag. Aan de orde der beraadslaging wordt gesteld 1°. Voordragt omtrent het doen van voorschotten aan gepen sioneerden van den Staat. In de Vergadering van den 12den October 1.1. als beginsel aan genomen zijnde, dat de som van 1600 uit de Stads Bank van Leening aan Diakenen der Nederduitsche Hervormde Gemeente zal worden verstrekt, tot uitbetaling van voorschotten aan gepen sioneerden van den Staat op hunne pensioensakten, zijn hierop Commissarissen van Stads Bank van Leening gehoord, welke bij missive hebben te kennen gegeven bezwaar te moeten maken aan Diakenen, of aan wie dan ook, bij voortduring een kapitaal zon der intrest voor te schieten, en voorstellen het kapitaal der Bank met 1600 te verminderen, welke gelden in de Gemeentekas gestort, zouden kunnen worden gebruikt om daaruit de voor schotten le doen. Burgemeester en Wethouders hebben hierop na der voorgesteld, dat dePiaad zich vereenige met het vroeger door hen gedane voorstel, om Commissarissen van Stads Bank van Lee ning op te dragen voorschotten op de pensioensakten te doen en de pensioensakten in bewaring te nemen. Na langdurige deliberatiën, tijdens welke de leden Huyser en le Poole de Vergadering verlaten, en waarbij ook door de leden Lisman en van der Boon Mesch nog nadere voorstellen worden gedaan, wordt eindelijk het laatste rapport van Burgemeester en Wethouders in rondvraag gebragt en met 9 tegen 6 stemmen zijnde die van de leden Lezwyn, Bucaille, piivier, Stoffels, Ge vers en den Voorzitterverworpen. Waarna het voorstel van het lid de Moen, dat het voorschot van 1600 door de Bank aan Diakenen zal worden verstrekt, in rondvraag wordt gebragten, terwijl het lid Olivier de vergadering had verlaten, met 8 tegen 6 stemmen, zijnde die van de leden Lezwyn, Bucaille, Stoffels, Luzac, Gevers en den Voorzitter, aangenomen. Waarna de Vergadering wordt gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5