wordt besloten, het verzoek van Rombout Vink, om continuatie van zijne huur voor tien jaren, gewezen van de hand, en de voorwaarden voor de openbare verhuring dezer twee stukken weiland vastgesteld. 8°. Voorwaarden voor de openbare aanbesteding der leverantie van straatklinkers. Deze voorwaarden worden met algemeene stemmen goedgekeurd. 9°. Request van J. II. Eiben, om remissie van pacht van grasgewas. Overeenkomstig de voordragt van de Commissie van Fabricage wordt met algemeene stemmen besloten aan J. H. Biben voor de jaren 1853 en 1854 kwijtschelding te verleenen van de verschul digde pacbtpenningen voor het grasgewas op de Ruïne. 10°. Request van J. C. Turiontot het leggen van een duiker. Dit verzoek wordt aan den Adressant, overeenkomstig de voor dragt van Burgemeester en Wethouders, met algemeene stemmen verleend, legen betaling van eene recognitie van ƒ1,50, en nemende alle kosten van straten enz.voor zijne rekening. 11°. Request van P. van Beek, alsvoren. Dit verzoek wordt mede met algemeene stemmen toegestaan mits de Adressant voor zijne rekening neme alle kosten van stra ten en herstraten door het leggen van dezen duiker en onder betaling van eene recognitie van 1.50. 12°. Request van J. E. Scholderer als voren. Dit verzoek wordt almede ingewilligd met algemeene stemmen onder dezelfde verpligtingen als bovenen tegen betaling van eene recognitie van ƒ1.50 voor den duiker en ƒ1.voor de te stellen palen. Request van D. van der Voort en C. Kraneveldtot het maken van over de straat openslaande deuren, Met algemeene .stemmen wordt ook dit verzoek toegestaan tegen betaling cener jaarlijksche recognitie van 1. 14°. Voordragt van de Commissie van Financieom diligent gehouden te worden wegens het niet indienen van haar rapport betreffende de rekeningen der R. C. Armen en Weezen over 1853. Bij deze voordragt doet de Commissie van Financie het voorstel, met het rapport op de bedoelde rekening te wachten, tot dat door Regenten der R. C. Armen en Weczen zal zijn voldaan aan het Raadsbesluit van 19 Augustus 11. Met dit voorstel heeft de Raad zich met algemeene stemmen vereenigd en deze Commissie alzoo diligent verklaard. Nog deelt de Burgemeester mede, dat door eene Vereeniging van Studenten aan de Iloogeschool alhier, het verzoek is gedaan den 28steu November de Stads-Gehoorzaal gratis te mogen ge bruiken tot het geven van een Declamatorium ten behoeve der Armen, welk verzoek met algemeene stemmen wordt toe gestaan. Eindelijk geeft de Burgemeester nog te kennen, dat door een' koopman in aardappelen het aanbod is gedaan gedurende den geheelen winterde aardappelen voor eenen bepaalden prijs te ver- koopenwaartoe hij heeft verlangd dat hem een pakhuis in ge bruik worde afgestaan. En is besloten hem daartoe een pakhuis gratis te verleenen. Waarna de Vergadering is gescheiden. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 6