RORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 6 October d854JV°. d20). BIJBLAD 1H°. ft7. DER -oooooQc-cyo&o- Zitting van -1 October. Tegenwoordig de HU. de Breuk, Ysselsteyn, Stoffels, Iluyser, Leembruggen, Siegenbeek, le Poole, Lisman, Krantz, Bucaille, Luzac, de Moen, Sikkel Groos en de Voorzitter. De Notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Door den Burgemeester wordt medegedeeld, dat ingevolge Art. 179 litt. u der Gemeentewet, door eene Commissie uit het Collegie van het dagelijksehe bestuur, de volgende Godshuizen zijn bezocht, als: 1°. het II. G. of Arme Wees- en Kinderhuis; 2°. het R. C. Wees- en Oudeliedenhuis; 3°. het Evangelisch-Luthersch Wees- en Oudeliedenhuis. En worden de daartoe betrekkelijke rapporten, na lectuur aan genomen voor kennisgeving. Vervolgens legt de Burgemeester over de navolgende stukken: 1°. Eene voordragt van Burgemeester en Wethouders, omtrent het verleenen van voorschot aan de gepensioneerden van den Staat. 2°. Rapport van de Gommissie van Finantie omtrent de be- groolingen der gesubsidieerde Godshuizen en Armbesturen. 3°. Rapport van de Commissie van Finantie omtrent de be- groolingen van andere instellingen. 4°. Rapport van de Commissie van Finantie omtrent de Ge- meentebegrooting 1855. Is besloten deze stukken neder te leggen ter Leeskamer. 5°. Een request van Pieter Gans, waarbij deze verzoekt mede in aanmerking te komen, bij de verhuring der Teelgronden bij het Raamland. Gesteld in handen van de Commissie van Fabricage ten fine van berigt en raad. Voorts deelt de Burgemeester mede, dat hij zich in de onaan gename verpligting vindt gebragt aan deze vergadering kennis te geven, dat ook wederom binnen deze gemeente de Cholera Asia- tica in de afgeloopen week is uitgebroken; dat voor als nog weinige gevallen hebben plaats gehad, vermits het geheele getal bedraagt 16, waarvan 10 het slagtoffer zijn geworden; dat echter deze omstandigheid oorzaak is, dat de Commissie van het vorige jaar, die door den Raad nog niet was ontbonden, zich andermaal heeft geconstitueerd, en de Lakenhal wederom ter verpleging van zieken is opengesteld, en dat hij bij deze eene voordragt overlegt om te mogen beschikken over 500. Is besloten deze te stellen in handen van de Commissie van Finantie ter fine van berigt en raad. Aan de orde wordt gesteld 1°. Voordragt tot het voeren van regtsgeding, zijnde de Burge meester, als hoofd van hel Bestuur namens den Griffier van de Arrondissements-Regtbank gedagvaard om te verschijnen voor het Kanton-Geregt alhier, ter tercgtzitting op Zaturdag den 7 October aanslaande, des voormiddags ten 11 ure, ten einde aldaar in zijne voorzeide betrekking van Burgemeester der ge meente Leyden, en mitsdien optredende voor die gemeente, zich te zien veroordeelen om tegen overgifte door hem eischer, als Griffier van de tienjarige tafelen op de Registers van den Burger lijken Standvoor de gemeente Leyden over de jaren 18431852, en tegen behoorlijke quitantie aan den eischer in betrekking als boven te betalen, de som van 165.72, zijnde 159.70 wegens loon voor het opmaken dier tafelen bepaalden 6.02 wegens verschot aan papier, alsmede tot betaling der kosten van het geding. En gelet op de voordragt van den Burgemeester waarbij naar aanleiding van art. 199 der Gemeentewet wordt voorgesteld om te dezer zake een regtskundig onderzoek in te stellen, en dit hetzij aan eene Commissie uit den Raadhetzij aan een regtsge- leerde buiten den Raad op te dragen Is na deliberatie, waarbij het lid Huyzer verklaard heeft, uit hoofde van familiebetrekking, aan de geheele behandeling dezer zaak geen deel te zullen nemen, door den Burgemeester in rond vraag gebragt, om tot het uitbrengen van dit regtskundig onderzoek eene Commissie uit den Raad te verzoeken, waartoe met 9 tegen 4 stemmen, zijnde die van de leden Bucaille, Luzac, Siegenbeek en den Voorzitter is besloten. Daarna tot de benoeming dier Commissie zullende overgaan, zijn benoemd de leden de Breuk, Siegenbeek en Sikkel Groos om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken en zijn voorts bij 13 stembiljetten, overeenstemmende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de leden Sikkel Groos 9 stemmen, Olivier 8, van Outeren 7, Luzac 4, Siegenbeek 4, Cnnk 3, Lisman 1, hlannn 1 biliet. En zijn alzoo voor deze Commissie henoemd dn IndenSikkel- groosOlivier en van Outeren. Eindelijk heeft de Burgemeester magtiging verzocht om zich op Zaturdag te laten vertegenwoordigen tot het vragen van uit stel hangende de ingevolge de Gemeentewet gevorderde for maliteiten. En is hiertoe met algemeene stemmen besloten. 2". Voordragt tot vinding der kosten van registratie en over- dragt van het Nosocomium Academicum, bedragende die kosten van registratie, met 38 opcenten, eene som van 1654.895, en van overschrijving 395.85s. En is hiertoe met algemeene steramen beslotenzullende die gelden bij af- en overschrijving gevonden worden uit het batig slot der begrooting van dit jaar. 3°. Begrooting der dienstdoende Schutterij. Deze begrooting is met 9 tegen 5 stemmen, zijnde die van de leden Lisman, Bucaille, de Moen, Sikkel Groos en Leembruggen, voorloopig vastgesteldwordende daarbij eene toelage uit de Gemeentekas noodig geacht van 7151.85. 4°. Voordragt betreffende eene regeling der Politie. Na deliberatie, tijdens welke het lid le Poole de vergadering verlaat, is ter voldoening aan het verlangen van verscheidene leden, door den Burgemeester het voorstel gedaan, dat eene Commissie worde benoemd, om te onderzoeken welke verande ringen de Politie ondergaan moetten einde deze naar behooren worde geregeld, welk voorstel met 11 tegen 2 stemmen, zijnde die van de leden Lisman en Huyseris aangenomen. Tot de benoeming dezer Commissie overgaande, zijn bij 13 stem* billetten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitge bragt op de leden: de Burgemeester 10 stemmen, Siegenbeek 7, Luzac 5, Huyser 5, Sikkel Groos 4, van Outeren 2, Cock 1, Stoffels 1, Olivier 1, blanco 1 billet. Zijn alzoo benoemd de Burgemeester en het lid Siegenbeek, terwijl het lid Luzac, aan wien gelijke stemmen waren te beurt gevallen met het lid Huy ser, verzocht dat deze laatste zich de benoeming mogt laten welgevallen, waarmede ook de Vergadering heeft genoegen ge nomen. Waarna de Vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5