Art. 8. Zij zijn bevoegd, bij hunne ambtsbezigheden de dade lijke hulp en medewerking der politie in te roepen. Art. 9. Zij zijn gehouden ombehalve de werkzaamheden in de verordeningen omschrevenal datgeen te verrigtenwatter zake van de hun toevertrouwde betrekking, door den Gemeente raad of Burgemeester en Wethouders mogt worden verlangd. Nadat het lid van der Hoeven de Vergadering had verlaten. 3°. Rekening van den Arm verzorger der Oud-Calh. Gemeente. Overeenkomstig het voorstel van de Commissie van Financie wordt deze rekening met algemeene stemmen goedgekeurd in ontvang tot 471.78 en in uitgaaf tot f 469.03s sluitende alzoo met een voordeelig saldo van 2.74s 't geen de rendant in zijn eerstvolgende rekening zal behooren te verantwoorden. 4°. Verzoek van de Rederijkers Kamer, Vondel omtrent den prijs van het gebruik der zaal. Dit verzoek is overeenkomstig de voordragt van Burgemeester en Wethouders, met algemeene stemmen, behalve de Heer de Breuk, die zich buiten stemming heeft gehouden, toegestaan en alzoo aan de Rederijkers Kamer Vondel het gebruik van de Ge hoorzaal verleend voor het aanstaande winlersaisoen gedurende drie avonden tegen betaling van jlO.in eens. 5°. Missive omtrent de regeling van een beurtveer tusschen deze Gemeente en de Gemeente Leeuwarderadeel. Met algemeene stemmen heeft de Raad zich vereenigd met het gevoelen van Burgemeester en Wethouders dat, tenzij men kunne bedingendat de schippers in het aan te leggen beurtveer telken reize zich de meerdere kosten getroosten om herwaarts te komen, het raadzaam zal zijn aan de Gemeente Leeuwarderadeel over te laten, of zij genegen is op deze stad een Veer aan te leggen, en zich overigens met geene regeling in te laten, maar alleen den schipper eene legplaats aan te wijzen. 6°. Voordragt omtrent het verleenen eener toelage aan den Plaatselijken Adjudant. En is met 10 tegen 4 stemmen, zijnde die van de leden Sikkel GroosTaets van Amerongenle Poole en Olivierbesloten aan dezen eene jaarlijksche toelage te verleenen van 100, voor dit jaar ad f 33.33 te vinden bij af- en overschrijving van het art. Onvoorziene Uitgaven. Waarna de Vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 6