deze voordeelige sloten in de eerstvolgende rekeningen zullen moeten worden verantwoord. 0°. Request van B. Breedé en J. C. Valois, houdende verzoek 0111 ƒ1000 ten behoeve van het Nationaal Tooneel op de Gemeente- begrooting van 1855 uit te trekken. 11e Commissie van Finantie in wier handen dit verzoek is ge steld heeft aan den Raad voorgedragen dit verzoek aan te hou den tot de behandeling van de begrooting over 1855. Bij de deliberatien wordt door het lid Sikkel Groos voorgesteld om hetzij dadelijk, hetzij in de eerstvolgende vergadering over te gaan tot de behandeling van het onderwerp zelf. Na wisseling van consideratien is door den Burgemeester voor gesteld het adres in de eerstvolgende vergadering te behandelen welk voorstel met 18 tegen 2 stemmen, zijnde die van de leden Lisman en de Moenwordt aangenomen. Voorts geeft het lid Krantz in overweging dit stuk te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad, waarop de Burgemeester verklaart, dat dit Collegie daar toe bereid is. 7°. Voordragt tot den aankoop van huizen op het terrein voor het nieuw Stedelijk Ziekenhuis benoodigd. Bij de deliberatien stelt het lid Lisman voor, eene Commissie te benoemen, om te onderzoeken of men zal voortgaan met het vestigen van een nieuw Ziekenhuis; dit voorstel in omvraag zijnde gebragt, wordt met 12 tegen 8 stemmen verworpen. Vóór hebben gestemd de IIH. Gevers, Sikkel Groos, Lisman, le Poole, Krantz, de Moen, Cock en Leembruggen. Vervolgens de voordragt van Burgemeester en Wethouders, strekkende tot het aankoopen van de panden tot aanbouw van het Ziekenhuis benoodigd, tegen de voorgedragene sommen, naar aanleiding van het raadsbesluit van den 27 Februarij 1850, uit de fondsen der Vereenigde Gast- en Leprooshuizen. Dit is met 13 tegen 7 stemmen aangenomen. Vóór hebben gestemd de RH. Stoffels, van der Hoeven, van Outeren, Lezwijn, Bucaille, Luzac, Krantz, Huyser, Siegenbeek; Adriaans, de Breuk, Ysselsteyn en de Voorzitter. Waarna de vergadering wordt gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 6