KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD 32. (FSehoorende bij de Leydsche Courant van 6 September Ó854JY°. J07). b. De Voorzitter en leden van de Commissie van Finantie. d. De Voorzitter en leden van de Commissie tot het ontwerpen en herzien der verordeningen betreffende de huishouding der Gemeente. b. die van de Armverzorgers der Evangelisch-Luthersche Ge meente, in ontvang tot ƒ1563.085, en in uitgaaf ƒ1460.50, sluitende alzoo met een batig saldo van ƒ102.585, met bepaling dat DER HXWO O 0 C-C-O-c-o- Kitting van 5 September. Afwezig de HH. ten Sande, van Kaathoven, Taets van Amerongen, van der Boon Mesch en Olivier. De Notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Door den Burgemeester worden vervolgens overgelegd 1°. De begrooting der inkomsten en uitgaven van deze Ge meente over 1855. 2°. De begrooting der dienstdoende Schutterij over 1855. 3°. De begrooling der plaatselijke Schoolcommissie over 1855. ■4°. De begrooting van de Armverzorgers der Israëlitische Gemeente. 5°. De begrooting van Mren Regenten van het Evangelisch- Lulhersch Wees- en Oudeliedenhuis. 6°. De begrooting van Mren Regenten der R. C. Armen en Weezen. 7°. De rekening van Armverzorgers der Israëlitische Gemeente, dienst 1853. 8°. Eene voordragt omtrent de regeling der politie voor 1855. 9". Eene voordragt van den Burgemeester tot verhooging der correspondentiegelden over 1854. 10°. Eene voordragt omtrent de invordering der poortgelden aan de Hoogewoerdspoort. Is besloten al deze stukken te stellen in handen van de Commissie van Einantie, ten fine van berigt en raad. 11°. Request van J. H. Marijt, Korenmolenaar op den molen de Lelie, houdende verzoek tot rooijing van boomen staande buiten de Wittepoort bij het Wedde en bij het Commissarishuisje. Gesteld in handen van de Commissie van Fabricage, ten fine van berigt en raad. 12°. Rapport van Burgemeester en Wethouders omtrent de ge goedheid en maatschappelijken toestand van Vre P. Sterrenburg Wed. Ds. S. Prijn, door wie verzoek is gedaan, dat haar zoon kosteloos onderwijs geniete op het Gymnasium. 13°. Rapport van Burgemeester eu Wethouders omtrent een request van M. van Weerenwaarbij deze verzoekt het leggen van een duiker onder de straat van het Levendaal. Is besloten deze stukken ter visie neder te leggen op de leeskamer. Aan de orde van den dag is: 1°. De benoeming van eenen Wethouder. Nadat de leden Leembruggen, van Outeren en Lisman waren aangewezen, om met den Burgemeester het bureau van stemop neming voor de benoemingen in deze vergadering uit te maken, is men tot de stemming overgegaan, waarbij met 20 stembiljet ten zijn uitgebragt op de Heeren Bucaille 17 en Siegenbeek 1 stemmen2 biljetten blanco. Zoodat de Heer Bucaille wederom als Wethouder is benoemd die verklaard heeft deze betrekking aan te nemen. 2°. Benoeming van de leden der vaste Commissien, ingevolge art. 4 der verordening voor de Commissien, als: a. De leden van de Commissie van Fabricage. Voor het eerste lid zijn met 20 slembiljetten uitgebragt 19 stem men op den Heer ten Sande en één blanco biljet. Voor het tweede lid zijn met 20 stembiljetten uitgebragt op den Heer Gevers 18 stemmen en twee blanco biljetten. Alzoo zijn tot deze Commissie benoemd de Heeren M. G. ten Sande en Mr. II. Gevers. Tot de benoeming van eenen Voorzitter overgaande worden met 20 billetten uitgebragt op den Heer de Moen 18 stemmen en de HH. Leembruggen en van Outeren elk ééne slem. Voor het eerste lid, op den Heer Krantz 19 stemmen en den Heer Lisman ééne stem. Voor het tweede lid op de HH. Lisman 16, Leembruggen 2 stemmen en de HH. Ie Poole en Iluyser elk ééne stem. Deze Commissie is alzoo zamengesteld, uit de 11H. J. B. de Moen, Voorzitter, B. T. Krantz en Mr. M. H. A. Lisman, leden. c. De leden van de Commissie tot het ontwerpen en herzien der Verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd. Voorzitter de Burgemeester. Met 20 billetten worden uitgebragt voor het eerste lid op de HH. Olivier 18 en Huyser 2 stemmen. Voor het tweede lid, op de I1H. Siegenbeek 16, Huyser 2 stem men en van Outeren ééne stem, één blanco billet. Zoodat zijn benoemd de HH. Mr. N. Olivier en D. Tieboel Sie genbeek. Voor eenen Voorzitter zijn met 20 billetten uitgebragt op de HII. van der Boon Mesch 18 stemmen en de Breuk 1 stem, een blanco biljet. Voor het eerste lid op den Heer van Kaathoven 17 stemmen en op de HH. Olivier en de Breuk elk 1 stem, een blanco billet. Voor het tweede lid op den Heer Sikkel' Groos 12, Huyser 5 stemmen, van Outeren en de Breuk elk 1 stem, één blanco billet. Zoodat voor deze Commissie zijn benoemd de I1II. Prof. van der Boon Mesch, Voorzitter, van Kaathoven en Sikkel Groos, leden. 3°. Verzoek van Commissarissen door het Departement Leyden der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, tot de regeling der volksvoorlezingen benoemd, om voor die voorlezingen des avonds ten 7 ure van de Armkerk gebruik te mogen maken, om de 14 dagen, van den lsten October 1854 tot den laatsten April 1855. Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders, wordt dit verzoek met algemeene stemmen ingewilligd. 4". Staat van af- en overschrijving op de begrooling van 1853 van den Armverzorger der Oud-Calholijke Gemeente. Deze staat van af- en overschrijving wordt overeenkomstig de voordragt van de Commissie van Finantie, met algemeene stem men goedgekeurd. 5°. Rekeningen over 1853 van: a. Mrcn Regenten van het Evangelisch-Luthersche Wees- en Oudeliedenhuis. Overeenkomstig het voorstel van de Commissie van Finantie, wordt deze rekening goedgekeurd, in ontvang tot ƒ19712.68, en in uitgaaf 19685.74sluitende alzoo met een batig saldo van f 26.94; en

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5