DonderJag raiddag den 17den had een kindje, oud 5 jaren, van A. du Bois op de Wijnhaven het ongeluk in het water te vallen, en werd met levensgevaar gered door een knecht van den lieer van Damuit de Hout straat. Driemaal had deze edele menschenvriend vergeefsche pogingen aange wendtot dat hij eindelijk het geluk mogt smaken het kind te vatten. Door verder aangebragte hulp, is zoowel de edelmoedige redder, als het kind, behouden aan wal gebragt. BUITENLANDSCHE BERIGTEji. BELG1E. BRUSSEL, 20 Augustus. De Heeren Sanders en Fourdrin, den ll'1"1 te Luik in hechtenis geno men voor het bekende complot, zijn van Luik naar Brussel gevoerd. De overbrenging heeft met den spoorweg plaats gehad, in eene oude diligence met gangen en twee vertrekkenin de eene zat de Heer Sanders en in de andere de Heer Foudrin elk met 2 gendarmes. Reeds zijn beiden door den Regter van Instructie, Vauthier, in verhoor genomen. Naar men verneemt, moet de Heer Victor Considérantdie in hechtenis was genomen als verdacht van betrokken te zijn in genoemd complot, weder op vrije voelen gesteld zijn. Te Antwerpen zijn gedurende de eerste 6 maanden van dit jaar aange komen 52 Nederl. schepen, dat is 10 schepen meer dan in hetzelfde tijdvak van 1853. Gedurende dal halfjaar vertrokken uit Antwerpen 16,143 land verhuizers in 62 schependat is 9,674 personen en 32 schepen meer dan in hetzelfde tijdperk van 1853. ENGELAND. LONDEN20 Augustus. Bij een besluit van Koningin Victoria van den IB11611 dezer, zijn een aan tal van de beroemdste Regtsgeleerden des lands tot leden benoemd eener commissie, die de duizenden door het Britsche Parlement vroeger en later gemaakte en nog niet ingetrokken wetten herzienvan dedoor veranderde omstandigheden of latere verordeningenvervallen bepalingen zuiveren, en tot een geheel brengen moet. Ll. Zaturdag hebben de verschillende telegraaf-bureaux gewedijverd in het overbrengen der troonrede. Het Londensehe bureau heeft gewerkt met de snelheid van 35 woorden per minuut. De geheele aanspraak was in 40 minu ten te 's Gravenhage bekend. Men berekent, dat van de 100 telegrafische dépêches bij de Engelsche telegrafen, er 2 van gouvernementswege, 50 van effecten-speculanten31 handelsdépêches, 4 voor nieuwsbladen en 13 voor huishoudelijke aangelegen heden zijn. Het verdient opmerking, dat de gevallen van cholera minder zijn in de volkrijkste wijken en in het hart van Londen, dan aan de overzijde van den Theems. In den Tower alleen zijn verscheidene soldaten het slagtoffer der ziekte gewordenmen wil dit toeschrijven aan den invloed van het onreine Theemswater. Volgens opgave leveren de westelijke districten 68 sterfgeval len, de noordelijke 39, de midden- 31, de oostelijke 60 en de zuidelijke 416. De aanzienlijkste wijken in Londen, die tevens de zuidelijkste zijn, hebben aan deze zijde van den Theems een betrekkelijk buitengewoon groot getal opgeleverd. Overigens blijkt het, dat de plaag, waarmede het rijk bezocht wordt en die zooveel meer indruk behoorde te maken, nn zij vergezeld gaat van de rampen des oorlogsuiterst snel werkten bijna eene plotselinge beslissing met zich voert. Het sluiten van de Turksche leening is thans formeel aan de beurs al hier, door de Heeren Isaac Lyon Goldsmid en J. Horsely Palmer aangekon digd. De voorwaarden zijn dezelfde, als ze voor eenige dagen opgegeven zijn. Bereids is de eerste afdeeling der leening (2 millioen volteekend. De koers van de agio is thans 5 a 6 pCt. De Porie bohoudt zich het regt voor, om de geheele leening, of een gedeelte derzelvena verloop van 15 jaren, a pari af te lossen. Een speculant te Glasgow is op het denkbeeld gekomen om pleiziertog- ten naar de Oostzee tot stand te brengen. Tegen 25 Aug. zal een stoomvaar- tuig uit Glasgow vertrekken en KopenhagenStokholm en het station der vloot aandoenom binnen 3 weken terug te keeren. Uit Malta schrijft men van den 12den dezer, dat men zonder oponthoud arbeidt aan de vervaardiging van stormladders en andere belegeringswerktui gen, naar men verzekert, bestemd voor het beleg van Sebastopol. Uit Tou lon waren 3 Fransche stoom fregatten aangekomen met 881 zeelieden aan boordbestemd voor de vloot in de Zwarte zee. In de haven van Malta lagen 8 k9 Fransche en Engelsche stoombootenwier bemanning zich onledig hield met pontons in gereedheid te brengen en zooveel booten als maar moge lijk wasaan boord te nemen. Reeds is een aanmerkelijk aantal pontons naar Varna gezonden. Zij bestaan nit vijf of zes naast elkander geplaatste, door klampen en schroeven aan elkander bevestigde en met planken gedekte booten. Zij kunnen gemakkelijk uiteen genomen worden. In Junij heeft te San Francisco zekere Heer Hughes ruim 40 jaren oud een weddenschap gewonnen van 1,000 piasters (ƒ2,500). Hij zou namelijk gedurende 3 dagen cn nachten en 8 uren, of 80 uren op een plank van 15 voet lang en 3 voet breed, met een hek omgeven, zonder rusten, heen en weer loopen. Hij heeft deze ongeloofelijke inspanning volhragt, hoewel hij in de laatste uren zijne beenen naauwlijks meer dienst konden doenen zijn door het gedurig openhouden ontstoken oogen met water werden verfrischt. HÜ heeft na den afloop terstond een laauw bad genomen en de slaap heeft hem verder weêr hersteld. Boven de ƒ2.500 der weddingschap had hij nog ƒ2,500 van toeschouwers ontvangen, en bereikte alzoo het oogmerk, dezer overigens doellooze inspanning, om namelijk geld te hekomen om naar zijn huisgezin te Boston te reizen. Volgens de jongste berigten uit New-York bleef de toevloed van land verhuizers nog even groot als ooit. Het aantal aangekomen landverhuizers had in de eerste 7 maanden van dit jaar 171,054 bedragen, tegen 148,515 in hetzelfde tijdvak van 1853. IRIKSKUK. PARIJS20 Augustus. Er is sprake van een ontwerp om het lot der letterkundigen te verbeteren. De Keizer zou aan den Baron TaylorPresident der maatschappij van letter kundigen zijne voornemens dienaangaande kenbaar gemaakt hebbenwelke daarin zouden bestaan, om eene maande]ijksche subsidie van 50,000 fr. aan hen toe te slaan, onder bepaling, dat zij eene Encyclopédie in hel licht geven die der negentiende eeuw waardig is, en welk werk, waaraan allen zouden arbeiden van een kolossalen omvang zal zijn. De Motiiteur schrijft, dat hel Fransche leger in het Oosten zeer harde beproevingen door de cholera heeft moeten verdurenhet heeft gevoelige cn smartelijk verliezen geleden. De geestkracht der troepen is daarbij evenwel voortreffelijk gebleven. Ook de gezondheidstoestand heeft zich sedert aan merkelijk verbeterd. In zijne proclamatie aan het leger in het Oosten zegt de Keizer, dat die verschrikkelijke ziekte den moed der troepen niet heeft verflaauwd; en Frankrijk en zijn Vorst kunnen zoo veel zelfverloochening niet aanschouwen, zonder al hunne pogingen in het werk te stellen, om daaraan te gemoet te komen. Het Keizerlijk besluit, betreffende het krediet van 8 millioen, om uitvoering te geven aan de militaire dispositien van Napoleon Iwordt voor afgegaan van een rapport van den Heer Fouldwaaruit blijkt, dat deze som verdeeld zal worden als volgt: 1". 300,000 fr. aan de officieren en soldaten van het bataillon van het eiland Elba, of aan hunne weduwen en aan hunne kindereu 2°. 200,000 fr. aan de gewonden bij Ligriy en Waterloo; 3°. 1,500,000 fr. aan de officieren en soldaten, die sedert 1792 tot 1815 ge streden hebben voor den roem en de onafhankelijkheid der Fransche natie 4°. 400,000 fr. aan de stad Brienne5». 300,000 fr. aan de stad Mery; 6°. 1,300.000 fr. aan de provinciën, die het meest geleden hebben door het tweemaal binnenrukken van vreemde troepen en 7°. 4,000,000 fr. aan bij zondere legatarissen, of aan hunne weduwen en aan hunne directe erfgenamen. De regthebbenden op de legaten van wijlen Napoleon I zijn reeds op geroepen om zich, met overlegging van de noodige bewijsstukken, ter bc- koming van hun aandeel aan te melden. De nieuwe Turksche leening 10,000,000 fr. is alhier opengesteld ge weest van den 8stcn tot den 19(len ten 6 ure, tegen denzelfden prijs en de zelfde voorwaarde, als te Londen. Deze leening wordt aangevallen door den Heer Trouvé Chauvaldie beweert dat de Porte geene vrije beschikking heeft over de Egyptische schatting, welke in zekeren zin aan de Turksche bank verpand is. Men zegt, dat in het ministerie oneenigheid heerscht. Men werkt den meer en meer toenemenden invloed van den Heer Fould tegenen deze twisten openbaren zich in den ministerraad op verschillende wijze. Intusschen staat deze Minister voor alsnog vast op zijne plaats; hij heeft zich het ver trouwen van den Keizer weten te verwerven, wiens bijzondere Minister hij meer is, dan wel die van Frankrijk. De Prinses Zenaïde Charlotte Bonaparte, echtgenoot van den Prins van Canino, is den 8sten dezer te Napels overleden. Zij was de dochter van Jo seph Bonaparte, broeder van Napoleon I. Het huiselijke en zedelijke leven der Parijsche bevolking vertoont eene sterke schaduwzijde, gelijk de volgende daadzaken aantoonen. In het jaar 1852 telde men binnen Parijs 33,284 geboorten; hiervan waren 22,426 wet tige en 10,858 onwettige kinderen. Van de eerstgenoemden kwamen 1331 in openbare hospitalen ter wereld en van de laatsten 5043. Van de onwet- tigen, werden 2095 door de vaders erkend. Onder de 27,889 sterfgevallen hadden er niet meer dan 17,880 in de woningen der overledenen plaats; 8837 in de burgerlijke hospitalen; 767 in de militaire gestichten; 110 in de gevangenissen; 345 personen waren dood gevonden. Met andere woorden: een derde gedeelte der bewoners van Parijs overlijdt in de hospitalen. Ll. Donderdag heeft Miss Cecily hare vijfde luchtreis gedaan. Na eenige omzwerving in de bovenlucht overviel haar een zwaar onweder, waardoor zij in groot gevaar verkeerde. Alles werd over boord geworpen om te dalen toen bovendien de door den storm geteisterde luchtbal scheurde en het gaz van lieverlede ontsnapte, daalde de luchtbal met een verbazende vaart van een hoogte van ongeveer 500 elzij kwam echter na met hare togtgenooten onbescbrijfelijken angst te hebben uitgestaan op het dorp Bue, bij Versailles, op een boschje van kreupelhout, onbeschadigd neêr. De Presse en de Siècle hebben bepaald bevel ontvangen, om hunne polemiek over de Spaansche zaken te staken. Losbrandingen van het geschut verkondigden gisteren binnen de hoofd stad, dat Bomarsund door de geallieerde troepen genomen is. Bovendien is het feit door middel van aanplakbiljetten ter kennis der ingezetenen gebragt. SPANJE. MADRID, 17 Augustus. De jeugdige schrijver Garcia Tasara zal Spanje te Konstantinopel vertegen woordigen tot Spaansche Gezanten te 's Gravenhage cn te Dresden zijn be noemd de Heeren Rafael Jabat en Pizarro,

Leydse Courant | 1854 | | pagina 2