ISiirgcrïtjfec DE AFSCHAFFIMS KASTISE IA HET KA1IF. GUSÏAAF-ADOLF-VEREENIGING- Avt. 4. «Van de gestort gelden zal, van den dag tot de storting bepaald intrest worden betaald, tegen vier, drie en een half en drie ten honderd j 'sjaars, naarmate van de inschrijving, en zulks tot aan de aflossing." «Bij de afgifte der Obligation zal tevens de intrest van de eerst gedane storting worden aangezuiverd, tot op den dag waarop deze zijn gedagteekend." «De Obligation worden gesteld in blanco, ter somma van een duizend gulden ieder." Art. 5. «De, Obligation zullen worden genummerd van I\"°. 1 en vervol gens, en daarbij gevoegd de noodige iutrestbewijzen of coupons ad ƒ40, 35 en ƒ30, naarmate der inschrijving, door den Secretaris getcekend de j eerste verschijnende 1 Januarij 1836." Art. 6. «.Jaarlijks, te beginnen met 1858, zal wel meer, maar niet minder dan 5000 besteed worden tot aflossing der ncgotiatie." Art. 7. Deze aflossing zal jaarlijks op den 1 Januarij plaats hebbenj na voorafgaande uitloting in den loop der maand November des vorigen j jaars, in het openbaar, ten overstaan van Burgemeester en Wethouders, waarvan de nommers aan de houders in de Stads- en Haarlemmer Couranten zullen worden bekend gemaakt." Art. 8. «Tot zekerheid der deelnemers voor de geleende gelden en de i daarop te verloopcn intressen worden alle gemeente-eigendommen verbon denterwijl de henoodigde som voor aflossing en intressen op de jaarlijksche begrootingen zal worden gebragt." Én wordt ieder, die genegen inogt zijn in deze negotiatie deel te nemen, uitgenoodigd zich te vervoegen ter plaatselijke Secretariealwaar lol het doen der inschrijvingen zal worden gevaceerd op Maandag en Dingsdag den 31stcn Jul ij en lslen Augustus aanstaande, den laalsten dag alleen, wanneer de geldleening tol een bedrag van 60,000 op de eersten niet zal zijn gesloten, zullende de fournissementen moeten geschieden voor den eersten termijn op den 28, 29 en 30 September aanstaande, en voor den laatsten termijn op den 28, 29 en 30 December dezes jaars, ten kantore van den Gemeente ontvanger, des morgens tusschen tien en twee ure. En zal deze door aanplakking en plaatsing in de Leydsche Courant wor- j den afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden17 Julij 1854. VAN LIMBUBG STIBUM. De Secretaris v. PUTTKAMMER. I VERGADERING van den Gemeenteraad van Leyden, Maandag den 31slcn Julij 1854, 's namiddags ten 1 ure. Onderwerpen 1°. Voorstel tot wijzigingen aan de nieuw te bouwen Kaserne. 2°. Concept-adres omtrent de registratie- en overgangsregten van hel Noso- comium Academicum. 3". Voorstel van de Commissie van Finantie, omtrent de voordragt betref fende de herziening van het belastingstelsel. 4°. Verordening op het bakken en verkoopen van brood. 5°. Rekening van Diakenen der Ned. Herv. Gemeente, over 1853. 6°. Idem van Regenten van het Minnehuis, over 1853. 7°. Benoeming van een Commissaris over de Gaz-Fabriek. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien het door Gedeputeerde Staten der Provincie Zuidholland in hunne handen gestelde request van Pieter van Beek, wonende alhier, houdende verzoek tot het plaatsen van eer.e Stoommachine in zijne Grutterijop de IloogewoerdWijk III. N°. 340. Gelet op Zr. Ms. besluit van den 31sten Januarij 1824, rakende vergun- j ningen ter oprigting van sommige Fabrijken en Trafijken Brengen bij deze ter kennis van alle daarbij belanghebbenden, dat tot het j hooien der Eigenaars en Bewoners van de naastbijgelegene en belendende Pan- j denten opzigte der Informatiën de Commodo et Incommododoor Burge meester en Wethouders zal worden gevaceerd, op het Raadhuis dezer Ge- j meenle op Donderdag den 3den Augustus aanstaande, des middags ten 12 ure; j zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen opgemelde j verzoeken op dien tijd in te brengenterwijl bij verzuim daarvanzij ge houden zullen wordenzich tegen de inwilliging van dat verzoek niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voorn.j Leiden, 27 Julij 1854. VAN LIMBURG STIRUM. De Secretaris v. PUTTKAMMER. Van den SO tot en niet den 36 Julij 1854. BEVALLEN J. A. Cockuyt. geh. van Meukeren, D. A. C. Onderwater, geb. Rust manD, H. Groot, geb. LambooyZ. M. Smitgeb. KoeneZ. SI. de Graaf, Z. SV. Smits, geb. Groenendijk, D. E. Cartongeb. Slikkelorum, D. A. M. du Saargeb. Lette, D. SI. H. van der Driftgeh. Lamhoo, Z. E. Schoot- mangeb. de Leu Z. A. Noest, geh. van der Horst. D. R. van Tongeren, geb. RegeerZ. J. SI. Coenegeb. van Nieuwenlioven Z. GEHUWD: A. G. Ballego. Jm. en J. 11. Wurster, Jd. J. C. Wendel,Jm.en H. van DijkJd. -1. J. Walle, Jm. en SI. PondmanJd. N. Crap, Jm. en SI.SI. Lardé, Jd. C. de HaayJm. en A. Ouwerkerk, Jd. T. Beun, Jm. en A. E. AdelgeestJd. OVERLEDEN: Anna van Ef, 35 j. E. S. Schmier, geb. Smits, 53 j. A. Beltgeb. Ransdorp, 70 j. SI. lloppezak geb. Olivier, 32 j. J. T. Sinnema 20 j. SV. Jacobi. Z., 10 m. SI. A. van Leeuwen, geb. Kemner, 67 j. C. SVafelbakker, Z, 7 m. C. A. Laman, D.6 m. SI. van der Linden, D.5 j. en 6 m. C. Ranselaar, D.8 m. Joha. Fortunatie, 19 j. E. II. A. van Honstede, Z., 13 m. CORRESPONDEMTIE. Een ongeleekend stuk van een onbekende is volgens vasten regel, ter zijde gelegd. De inzender geeft hierover in een brief over de post, zeker in een knorrige bui, zoo hevig als ongepast, zijne ergernis te kennen, en teekent zich Dixi. Als die Heer Dixi zich bekend maakte, zouden wij hem vol doende kunnen inlichten, dat zou ons aangenamer zijn en hem zeker beter voegen, dan een naamlooze brief met smaadredenen. KERKWIE1TWS. ASISTERDAM, 25 Julij. Door den Herv. Kerkeraad alhier is tot Predi kant beroepenDs. SI. v. Staveren Theol. Doet. te Leeuwarden. De Nederlandsche Vereeniging tot afschaffing van slerken drank heeft ten vorigen jare eene poging ter bereiking van haar doel onder onze krijgslieden aangewend, door het vestigen eener groote kantine in het kamp hij Zeist, waarin, behalve de sterke drank, allerlei ververschingen tegen uiterst billijke prijzen te bekomen warenen op velerlei andere wijze gezorgd was voor eene aangename en fatsoenlijke uitspanning der soldaten. Deze poging is met een buitengewoon gunstigen uitslag bekroond gewor den. De plaatsing zelve en de gehecle inrigting der gemelde kantine, heeft niet alleen de belangstelling der talrijke bezoekers van het kamp opgewekt, maar ook in hooge mate de goedkeuring mogen verwerven der militaire eu andere autoriteiten, terwijl vooral de kamperende troepen zelve, door hun veelvuldig, geregeld, en bij voorkeur gebruik maken van de aangebodene ge legenheid van het begin tot het einde getoond hebben er niet weinig mede ingenomen te zijn. Onze Vereeniging heeft echter moeten ondervinden, dat dit nieuwe middel om matigheid, zedelijkheid en beschaving onder ons Nederlandsch leger, ge durende een tijd van groote verleiding te bevorderengeene gemakkelijke zaak is geweest. De oprigting en inrigting der kantine zelve, ameublement, laag gesteld tarief en wat verder strekken kan, om er een uitlokkend voor komen aan te geven, hebben natuurlijk groote kosten veroorzaakt en hare zwakke financiële krachten zoozeer ovrrtroflen, dat zij zich daardoor in eene eenigzins moeijelijke positie gebragt ziet. Het is er ver af, dat zij zich gedane opofleringen zou beklagen, die door de zedelijke vrucht er van gepinkt, zoo overvloedig reeds beloond zijn; maar zij schaamt zich niet te belijden, dat zij buiten staat is om alleen op den ingeslagen weg, hoezeer die anders nu veel gemakkelijker zijn zou, voort te gaan. Ja, zij zou zich haars ondanks gedron gen zien het bij deze eerste proefneming te laten en de kostbare kantine met toebehooren in vreemde handen te doen overgaan, ten einde de gemaakte schuld te dekken, indien zij niet op grond van de algemeene goedkeuring, de ver wachting durfde koesteren dat zij tot voortzetting en doorzetting van haar plan ook voor dit en volgende jaren steun en medewerking zal vinden bij vele menschenvrienden in ons Vaderlanddie hoezeer geene leden zijnde harer Vereeniging, noglans hare bedoelingen in 't algemeen en bepaaldelijk deze hare belangrijke onderneming van harte zullen toejuichen. Daarom is op de laatste Algemeene Afschaffings-Vergadering te Zwolle den Gdcn Julij gehouden, besloten eene rcntelooze negotiatie te openen van 3000 in aandeelen van ƒ10 bij uitloting af te lossen, welke gelden in de eerste plaats zullen dienen tot goedmaking der reeds door de Vereeniging aange wende kosten en voorts tot vestiging van een kantinefonds bestemd, om haar tol gelijke pogingen voor 't vervolg in slaat te stellen en ook om, kon het zijn hare bemoeijingen uit te strekken tot het jaarlijksche kamp van het instructie-bataljon te Kampen. De Ondergeteekenden uitmakende het Bestuur der Leydsche Afdeeling achten zich verpligt in hunnen kring hiertoe mede te werkenen nemen de vrijheid hunne Stadgenooten langs dezen weg ernstig en liefderijk op te wek ken tot deelneming in gemelde negotiatie, waarvan de uitloting en aflossing geregeld en zoo spoedig mogelijk zal plaats hebben. Met vereenigde krachten kan hier gemakkelijk iets goeds tot stand gebragt en, met eene geringe tijde lijke opoffering, eene groote weldaad bewezen worden aan de Maatschappij en liet Vaderland. Ook vrijwillige giften zullen met erkentelijkheid aangenomen worden. C. KRABBE, Voorzitter. F. II. G. v. ITERSON. J. C. v. d. BERCII v. HEEMSTEDE. G. AALBERSBERG. A. RUTGERS v. d. LOEFF. H. T. de BLAAUW. C. TER LAAG. J. G. LA LAU, Secretaris. A 20 V BRTBA TIEN. Getrouwd: A. J. SCHRETLEN, Heel- en Verloskundige te Leyden 's IIage 26 Julij 1854. en M. C. van KLEEF. Eenige en algemeene Kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming bij de bevalling mijner Echtgenoot ondervonden, betuig ik mijnen hartelijker! dank. Leiden, 27 Julij 1854. Dp. J. A. BOOGAARD. De Ondergeteekende betuigt door deze zijnen harlelijken dank, voor de vele bewijzen van deelneming, bij het overlijden zijner Echtgenoote ontvangen. \V. de MUNN1K. De Ondergeteekende betuigt voor zich en de zijnen, zijnen opregten dank voor de welwillende belangstelling, door velen zijner Vrienden en Bekenden betoond, bij gelegenheid van den ernstigen brand, welke in de onmiddelijke nabijheid zijner woning dezen nacht plaats had. Leiden, 27 Julij 1854. Tu. W. J. van den AARD4VEGH. Algemeene Vergadering op Donderdag den Augustus des voormiddags te 10J. uur in de Kerkeraads-Kamer der Pieterskerk. Aan Leden en Begunstigers wordt kennis gegeven, dat zij, naar luid van Art. 12 der Statuten, toegang hebben tot deze Vergadering, mits vóór den qsten Augustus aanslaande van hun voornemen daartoe doende blijken aan den Ondergeteekende. Namens het Hoofdbestuur D. CIIANTEPIE de la SAUSSAYE 'Secretaris.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 3