9°. Een adres van L. Verhaaff, pachter van het Logement aan den Burgt, waarbij hij zich beklaagt over onaangenaamheden, welke hij ondervindt van sommige bewoners van huizen aan den burggrond uitkomende. Bit adres gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders, als behoorende tot de bemoeijing van het dagelijksch beheer. Aan de orde wordt gesteld: 1°. Benoeming van eene Commissie tot het ontwerpen van het adres aan Z. M. om vrijstelling en restitutie van regten, op den afstand van hel Nosocomium Academicum geheven. In de laatstvoorgaande vergadering besloten zijnde lot het ont werpen van een adres aan Z. M., houdende verzoek dat deze Ge meente moge worden ontheven van de betaling der regten van overgang, verschuldigd wegens den afstand vau het Nosocomium Academicum aan het Rijk, wordt alsnu overgegaan tot het be noemen eener Commissie tot het ontwerpen van dal adres. Het Bureau van stemopneming is zamengesteld uit de nn. Lezwyn, Lisman en Krantz. Bij de 21 stembiljetten die zijn ingekomen, zijn uitgebragt op den Burgemeester II, de nH. Olivier 9, Lezwyn 9, Bucaille 6, Huyser 5, Siegenbeek 5, van Outeren 5, Luzac 3, Lisman 3, Sikkel Groos 2, Gevers 2 stemmen, terwijl de HH. Cock, de Moen, Stoffels en Krantz elk eene stem verkregen. Bij deze stemming 4 stembriefjes zijnde ingekomen op Burge meester en Wethouders, is met 17 tegen ééne stein, zijnde die van den Burgemeester, besloten deze briefjes als geldig te beschou wen. Be Heeren Lezwyn, Bucaille en Stoffels hebben zich bij de stemming over dit incident builen stemming gehouden. Ten gevolge van deze beslissing verkregen alzoo de Burgemees ter, de IIH. Bucaille en Lezwyn elk 5 stemmen meer; zoodat tot deze Commissie benoemd zijn de Burgemeester, de HII. Olivier en Lezwyn. 2°. Benoeming van een Commissaris over de Gazfabriek. Ingevolge art. 2 van het Reglement op het beheer en bestuur der Stedelijke Gazfabriek treden de twee Raadsleden beurtelings om de twee jaren af; de Heer le Poole dit jaar als zoodanig moelende aftreden is door de Commissarissen, ter vervulling dier vacature, een dubbeltal voorgedragen, bestaande uit de Heeren S. J. le Poole en Mr. G. P. van Outeren, terwijl door Burge meester en Wethouders zijn voorgedragen de Heeren Mr. H. Gevers en A. C. Leembruggen. Bij de stemming verkreeg de Heer le Poole 20 stemmen en de Heer van Outeren 1 stem, zoodat tot Commissaris over de Gazfabriek is benoemd de Heer le Poole. 3°. Benoeming van een lid voor de Plaatselijke Schoolcommissie. Boor het overlijden van Bs. A. Boyer eene vacature in de Plaatselijke Schoolcommissie ontstaan zijnde, is door haar eene aanbevelinglijst aangeboden. Bij de stemming zijn uitgebragt op den Ileer L. A. te Winkel 11 en op den Heer B. W. Wttewaall 9 stemmen, één billet blanco, zoodat tot lid van de Plaatselijke Schoolcommissie is benoemd de Ileer Laurent Allart te Winkel. 4°. Requesten tot continuatie van a. den Stads-Boctor F. Bozy. h. den Stads-Chirurgijn G. Aalbersberg. Be gesubsidieerde Armbesturen in wier handen deze requesten ten fine van berigt en raad waren gesteldgunstig hebbende geadviseerdwordt het verzoeken tot continuatie van den Stads- Boctor F. Dozy ingewilligd met 18 tegen 1 stemterwijl 2 blanco briefjes in kwamen en op het verzoek van den Stads-Chirurgijn G. Aalbertsberg mede gunstig beschikt, daar zich 20 steramen vóór en 1 tegen verklaarden. 5°. Onderhandsche aanbesteding van de poort aan den Boelen over de Oude Varkenmarkt. Overeenkomstig het beslotene in de Raadsvergadering van den 18Jen der vorige maand, zijn Burgemeester en Wethouders in overleg getreden met den kunstbeeldhouwer Deviller te 's Hage wegens de vernieuwing van de poort aan den Boelen en omtrent de aan den Raad overgelegde voorwaarden. Na deliberatie zijn deze voorwaarden met 15 tegen 6 stemmen, zijnde die van de Heeren Luzac, Lisman, Leembruggen, Sikkel Groos, Krantz en de Moen goedgekeurd. 6°. Staat van af- en overschrijving op de Begrooting van 1853. Boor Burgemeester en Wethouders op den staat van Begrooling dienst 1853 eenige af- en overschrijvingen op sommige posten voorgedragen zijnde, wordt deze overeenkomstig het advies van de Commissie vanFinantie met algemeene stemmen goedgekeurd. 7". Request van A. Lassaigne, betreffende het oplaten van een luchtballon bij de Gazfabriek. Be Commissie over de Gazfabriek in wier handen het verzoek van A. Lassaigne, strekkende tot het oplaten van een luchtballon op het terrein van de Gazfabriek, gunstig hebbende geadviseerd, zoo wordt dit verzoek met algemeene stemmen ingewilligd. 8°. Kennisgeving omtrent eene noodzakelijke verhooging van art. 50 der Begrooting. Omtrent dit punt wordt na deliberatie door den Burgemeester toegezegd eene bepaalde Conclusie in eene volgende Vergadering te zullen voordragen. Waarna de Vergadering is gescheiden. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 6