VOOR DE DAHES. TENTOONSTELLING VOOR KUNST EN NIJVERHEID te Munchen. AANBESTEDING. Nadere aankondiging: omtrent de Linnen- en Tafelgoederen uit de Fabriek van PASSARGE HIRSCHFELD en COMP., van Berlijn. Bij Vonnis van de Arrondissemeuts-Reglbank te Lei/den, van den 13d''11 Mei 1854, is in Staat van Faillissement verklaard, JAN WILLEM TEN CATE, Logementhouderte Ley den; en is tot Regter-Coramissaris benoemd de Edel Achtbare Heer Mr. II. P. J. TOLLENS, en tot Curator F. BOOY Fz., Procureur bijgemelde Regtbank; zijnde de aanvang van gezegd Faillissement gesteld op 17 Mei 1854. De Biamer van Wüanphamlet en Fabrieken te Bjeyden ontvangen hebbende eene Circulaire van de vereenigde lloofd-Commissie ter bevordering van de belangen der Nederlandsche Nijverheid op de in den jare 1855 te houden Tentoonstelling te Parijs met een Algemeen Reglement, goedgekenrd bij Keizerlijk Decreet van den 6den April 11., en van de Fransche Voorschriften voor de Plaatselijke Commissiën; Brengt bij deze ter kennis van de Belanghebbendendat van gemelde Cir culaire en van het Keizerlijk Decreet voornoemd"Visie kan worden ge nomen in bel Lokaal der Kamer, op bet Raadhuis alhier, Woensdag van iedere Week's namiddags van één lot twee ure, ten einde Inzenders ten volle worden ingeligt omtrent de wijze van verzending en de Voorschriften daaraan verbonden. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Ley den A. IIARTEVELT Jz., Voorzitter Ter Ordonnantie van dezelve, W. II. DOZY. Den respect. Inzenders voor bovengenoemde Tentoonstelling berigt ik bier mede, dat aan de met legale Certificaten voorziene Zendingen, en wel: 1". voor de Afdeeling voor de Kunstengedurende den tijd van den 21sten dezer tot den 6den Jul ij; 2". voor de Afdeeling voor de Nijverheidgedurende den tijd van den lsten dezer tot den 15den Junij, van Vimlangs den Beijerschen Spoorweg vrij transport wordt toegestaan, en beveel mij voor prompte en zorgvuldige bezorging van Zendingen bijzonder aan. RUDOLPH ESCH, te Keulen a/R. CommissionairExpediteur en Kassier. De Ondergeteeker.de geeft zijne geëerde Beganstigers te ken- nendat hij zich ter woon heeft begeven naar de Oude Singel, Wijk V. N°. 396bij de Oostdwerstgracht. Hij beveelt bij voortduring zijne Eitho- en Autographische Drukkerij, beleefdelijk aan, waarin vervaardigd worden, alle soorten van Teeken-, Plaat- en Muziekwerk, als ook Gravures, Facsimile, Geschriften, Kaarten en verder al wat voor de Steendruk vatbaar is. Ook maakt hij tevens het geëerd Publiek bekend, dat hij eene Winkel be gonnen heeft, waarin alle soorten van Papier-, Kantoor-, Teeken- en Schrijf behoeften enz. enz.verkocht worden en die lieden geopend is. Verzoekende een ieders gunst en aanbeveling, belovende en prompte en zeer soliede bediening. J. II. MEERBURG, Graveur en Steenteekenaar. COMMISSARISSEN der Stedeiijke GAZ-FABPilEK, zijn van meening, aan den minsten Inschrijver, der binnen deze Stad wonende Verwersbazen aan te besteden Het Verwen der Gaz-LantaarnsPalen, ArmenStellingen en Geleipijpenaan genoemde Fabriek behoorende. Inschrijvings bil letten moeten worden ingeleverd aan het Kantoor der Fa briek, den 8sten Junij eerstkomende des namiddags ten één ureterwijl be palingen en voorwaarden van heden af daar ter lezing liggen. De Directeur 20 Mei 1854. DF, TIMMERMAN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEYDEN, zijn van meening in het Openbaar aan te besteden Eenige Veranderingen in de Infirmerie op de Groenhazengracht. En zulks op het Raadhuis binnen gemelde Stad, op Donderdag den lsten Junij 1854, des middags ten 12 ure. Zullende de Voorwaarden van heden af, dagelijks (uitgezonderd de Zonda gen) ter Secretarie dezer Gemeente ter lezing liggen, van 's voormiddags ten tien tot 's namiddags ten twee ure. Alsmede aan de Stads Timmerwerf, van 's voormiddags ten negen tot 's namiddags ten vier ure; terwijl door den Stads Architect de verlangde ophelderingen en aanwijzingen zullen wor den gegeven. Het geëerde Publiek zal door de Amsterdamsche en Rotterdamsche Dagbladen vernomen hebbendat wij voor eenige maandenmet eenen grooten voor raad van ons fabrikaat naar het Koningrijk der Nederlanden zijn teruggekeerd. Wij waren tot dezen stap genoodzaakt, omdat door verontrustende vooruit- zigten in ons vaderland handel en nijverheid kwijnden en wij niet wisten van waar de noodige comptanle gelden te nemen, om onze arbeiders te kunnen bezig houden. Wij kunnen er ons mede vleijendat wij zoowel te Amsterdam als te Rotterdam door het Publiek gunstig zijn opgenomen en dat de groote toeloop van Koopers in de beide plaatsen, ons het bewijs heeft geleverd, dat wij er in geslaagd zijn het wantrouwen, hetwelk rnen steeds tegen Buitenlanders heeft, te overwinnen. Men is tot de overtuiging gekomen, dat onze Linnengoederen, nadat zij gewasschen zijn, niets van deszelfs frischheid en glans verliezen. Het is dan wel om deze redenen, dat ons van uit deze stad zeer vele aanvragen zijn gedaan om aldaar voor korten lijd een Magazijn van onze Goederen op te rigten. Wij doen dit volgaarne, hopende hetzelfde vertrouwen en dezelfde gunst te genieten, waarmede wij ons gedurende een vroeger verblijf alhier mogten vleijenwij zullen er ons aan gelegen laten zijn door goede waren en billijke prijzen dit vertrouwen te regtvaardigen. Heeft vroeger een ieder over onze ongehoord lage prijzen geroepen, zoo zullen wij deze keer ons best doen, om onszelven te overtreffen, door eene finale Uitverkoop te openen, want het uitzigt, dat het in ons Vaderland niet beter zal worden, heeft ons genoodzaakt, om onze Fabriek in Duitschland geheel te kwiteren, en wordt daardoor de Dames alhier eene gelegenheid aangeboden tot verkrijging van goede Goederen, tot zoo lage prijzen als nimmermeer zal worden aangekondigd. Voor degenen die ons en onze Goederen nog niet kennenmaken wij als vroeger het volgende bekend 1°. Dat wij ƒ1,000 aan dengene betalen, die in een door ons voor zuiver verkocht stuk Linnen, Katoen vindt, of die van ons Tafelgoederen gekocht beeft, die door het wasschen hun fraai patroon verliezen. 2°. Dat wij elk stuk goed terugnemen, dat ergens anders goedkooper of even zoo goedkoop te verkrijgen is. 3°. Veroorloven wij aan elk Kooper van het gekochte Linnen, eenige ellen en van Tafelgoed, Handdoeken, Zakdoeken enz. eenige stukken af te snijden en te wasschen, en mogten dezelve door wasschen hunne goede kwaliteit verliezen, zullen wij de volle Koopprijs terug betalen. De hier volgende Prijs-Courant zal alles bevestigen wat wij over de enorme goedkoopheid van onze Goederen gezegd hebben. (VASTE PRIJZEN.) Wille zuivere Linnen Zakdoeken met mooije breede Randenhet halve dozijn ƒ1.25, 1.50, 1.75, 2, 2,50; fijnste soort ƒ3. Dezelfde van zuiver Batlist (zuiver Linnen) zeer fijn, het halve dozijn ƒ3, 4, 5 tot 8. Dezelfde, Battist (zuiver Linnen) echt Fransch, het halve dozijn ƒ3.50, 4, 5, 6, 7. Zuiver Linnen Kinderzakdoeken, insgelijks met mooije Randen, het halve dozijn ƒ0,75, 1, 1,50. Geïmiteerde Zakdoeken voor Kinderen, met Randen,het halve dozijn 36 cents. Grootere Zakdoeken 60 cents tot ƒ1het halve dozijn. LINNEN 4/4, 5/4, G/4 tot 7/4 BREED. Eigengemaakt Henneplinnen voor gewone sterke Hemden en duurzame Bedlakens, het stuk van 33 oude ellen ƒ6, 7, tot 8. Fijnere soorten van Russisch Henneplinnen, insgelijks voor Hemden en Bedlakens, het stuk van 43 oude ellen 13 tot 14. Henneplinnen van den besten Russischen Rigaer Hennep geweven, zooals het van den weefstal komt en van onvergelijkelijke duurzaamheid, het stuk van 50 ellen 16, 17, 18, 19, 21, 24, 27, 30, 34, 38 tot 42; dus van af 30 cents per el. (Dit soort Linnen hebben wij tot de grootste fijnheid gefabriceerd, hetzelve is in de hoogere nummers zeer geschikt al ware het ook voor het fijnste gebruik). Hernliutterslinnenhet stuk van 48 tot 52 el, heerlijk gebleekt en zoo als bekend is zeer duurzaam 14, 16, 18, 20, 22, 24, tot 28; dus van af 28 cents per el. Koningskroonlinnen, extra fijn weefsel voor fijne Heerenhemden, het stuk van 50 tot 56 ellen ƒ24, 28, 32, 36, 40, 46, 52, 60 lot 90. Bolieemsch Cfarenllnnen voor Sloopen enz. het stuk van 48 tot 50 ellen ƒ13, 14, 16 lot 18. Erdmansdorferllnnen van buitengewone sterkte (uit het instituut der Koninklijke Pruissische zeehandels-societeit), het stuk van 50 ellen ƒ17, 18, 19 tot 20. Koningsberger Einnen voor keukendoeken, het stuk van 33 ellen 4 en ƒ4.50. TAFELGOEDEREN! Fijne Tafelstellen. (Tafellaken 41 el lang met 12 Servetten van hetzelfde patroon) met de nieuwste patronen, ruiten, blokken, enz. enz. ƒ6, 8, 10, 12 tot 17. Fijne Damast Tafelstellen met 12, 18 en 24 Servetten, met bloemen, landschappen, jagtpatronen, enz. enz. ƒ16, 20, 24 tot 28. Ontbijtscrvettenhet kwart dozijn van af 1.75. Fijne Tafellakens voor 6, 8 en 12 personen, hel kwart dozijn ƒ3, 5, enz. Fijne Tafelservetten, het halve dozijn ƒ2; groote soort 3 tot 3.50. Theedoeken met randen het halve dozijn ƒ1.50 enz. Handdoe ken, het halve dozijn ƒ2, 2.75, 3 en 4. Damaste Vingerdoe ken met franje en gekleurde randen, per halve dozijn ƒ1.50, 2, enz. Dikwerf worden aan de Huizen Linnengoederen en Tafelstellen aangeboden, waarvan het Publiek in de meening verkeert, dat het van ons afkomstig is. Wij maken daarom bekend, dat wij niemand aan de Huizen zenden en dat wij alleen die Goederen als van ons fabrikaat erkennen, die bepaal delijk bij ons zijn gekocht en geven wij ook alleenlijk voor die goederen den boven gezegden waarborg voor hunne echtheid en onvervalschtheia. Ons Magazijn is BreedestraatWijk IV. N". 336, schuins over de Vrouwensteeg. l'ASS/IRGE lURSCHFELD EH[ COUP.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 3