KORT VERSLAG ZITTING YAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 69 Mei d854, JV°. 60.) BIJBLAD V'. 13. DER xyoo O o-oo-o-c— Zitting van IS Mei. Afwezig de HH. Cock, Adriaans, van Kaathoven, van Outeren, van der Hoeven, Taets van Amerongen, van der Boon Mesch, Krantz, Olivier en Leembruggen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Door den Burgemeester worden vervolgens overgelegd de vol gende stukken 1°. De Rekening van de dienstdoende Schutterij over 1853. 2°. De Rekening van de Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1853. 3°. Staten van af- en overschrijving van Mren Regenten der Roomsch-Catholieke Armen en Weezenen eene suppletoire be grooting van het Wees- en Oudeliedenhuis, dienst 1853. 4°. Request van de erfgenamen van den lleer H. Pottum, waarbij zij aan den Gemeenteraad verzoeken dat, onder voor behoud van al hunne regten aan hen tegen volledige kwijting, moge worden uitbetaald eene som van minstens een duizend guldenin voldoening van hetgeen de requestranten vermeenen dat aan genoemden Heer H. Pottum nog is verschuldigd als gewezen Secretaris van het Huiszittenhuis. Overeenkomstig de voordragt wordt besloten al deze stukken te stellen in handen van de Commissie van finantie, ten einde daarop te dienen van berigt en raad. Alsnu worden door den Burgemeester aan de orde gesteld: 1°. De Rekening van het Werkhuis over 1853. De Heeren de Moen en Stoffels als rendanten de vergaderzaal hebbende verlaten, heeft de Raad zich geheel vereenigende met de voordragt van de Commissie in wier handen deze rekening ter onderzoek was gesteld, deze met algemeene stemmen goedge keurd, met dankzegging aan het bestuur van het Werkhuis voor hun naauwkeurig en juist beheer. 2°. Request van Bestuurderen van het Werkhuis omtrent den aankoop van een huis. Na deliberatie is de voordragt van Burgemeester en Wethou ders, in wier handen dit verzoek ten fine van berigt was gesteld, met algemeene stemmen aangenomen, en alzoo besloten onder hoogere goedkeuring, tot aankoop van een huis naast het Werk huis gelegen, ten name dezer gemeente, met bepaling dat de kooppenningen zullen worden voldaan uit de subsidie aan deze inrigling uit de gemeentekas over 1854 verleend. 3°. Voordragt omtrent de poort aan den Doelen. De poort aan den Doelen aan de zijde van het Zand of de Oude Varkenmarkt in een zeer bouwvalligen staat verkeerende, zoodat zij dringend voorziening vereischt, hebben Burgemeester en Wet houders aan den Raad voorgesteld om of deze poort af te breken en door eene nieuwe, gelijk aan die bij de Doelensteeg, te ver vangen, gesierd op ƒ600, of gemelde poort te doen herstellen, 'twelk op 1200 kosten wordt berekend; Burgemeester en Wet houders geven evenwel aan het laatste denkbeeld de voorkeur, daar deze poort tot sieraad strekt van de stad en nog een kunst gewrocht is van den beeldhouwer Van Hulst. Na deliberatie heeft de Raad zich met 9 tegen 5 stemmen, zijnde die van de neeren Luzac, Sikkel Groos, de Moen, Lisman en Siegenbeek, met het tweede voorstel, tot het doen herstellen van de tegenwoordige poort, vereenigd. 4°. Benoeming van leden en plaatsvervangers van het stem bureau bij de aanstaande verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten Generaal. Tot stemopnemers worden aangewezen de Heeren de Moen, Lisman en Luzac, om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken; ingekomen 15 stembriefjes, waarvan de HH. Huyser heeft verkregen 12, Ysselsfeyn 8, Lisman 4, de Moen 2 stemmen, en de HH. Krantz, le Poole, Gevers en de Breuk elk ééne stem, zoodat tot leden van het stembureau zijn benoemd de HH. Huyser en Ysselsteyn, terwijl overigens wordt goedgekeurd al de leden tot plaatsvervangers aan te wijzen. 5°. Benoeming van twee leden voor de Commissie bij de loting voor de Schutterij. Zijn uitgebragt op de IIH. le Poole 10, van Outeren 7, Gevers4, Lisman 4, Ysselsteyn 3 stemmen, terwijl de HH. Siegenbeek en ten Sande elk ééne stem verkregenen zijn alzoo tot deze Com missie benoemd de HH. le Poole en van Outeren. 6°. Benoeming van twee leden en twee plaatsvervangers voor de Commissie van onderzoek voor de Schutterij. Op de HH. Siegenbeek wérden uitgebragt 11, Adriaans 8, Lisman .3, van Kaathoven 2, ten Sande 2, de Breuk 2 stemmen, en op de HH. Gevers en Olivier elk ééne stem. Tot deze Commissie zijn alzoo benoemd dé HH. Siegenbeek en Adriaans. Vervolgens overgegaan zijnde tot het benoemen der plaatsver vangers, verkregen de HH. Lisman 10, van Kaathoven 4, de Moen 4, Gevers 4 en de Breuk 2 stemmen, en de I1H. Stoffels, le Poole, ten Sande, Luzac, Cock en Ysselsteyn elk ééne stem, zoodat tot plaatsvervanger benoemd is de Heer Lisman, terwijl eene herstemming moet plaats hebben tusschen de HH. van Kaat hoven, de Moen en Gevers, bij welke de eerstgenoemde Heer 12 stemmen en de Heer Gevers 3 stemmen verkreeg, zoodat de Heer van Kaathoven met den Heer Lisman zijn aangewezen als plaats vervangers voor de leden der Commissie van onderzoek voor de Schutterij. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5