KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 27 •dprïl Ó854iP. 5d.) BIJBLAD 11°. II. DER -WHKJÖOW»- Zftting van 2? April. Afwezig de HH. Taets van Amerongen, Huyser, Siegenbeek, Olivier en Leembruggen. Door de Heeren Huyser, Siegenbeek en Olivier is aan den Burgemeester kennis gegeven dat zij verhinderd zijn deze Verga dering bij te wonen. De notulen der vorige Vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Door den Burgemeester wordt vervolgens mededeeling gedaan dat bij hem is ontvangeneene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 18den dezer maand, waarbij de onder- handsche verhuring wordt goedgekeurd van het huis naast de Witte Poort, alsmede aan het Muziek-Gezelschap Musis Sacrum, van de Stads-Gehoorzaal. Aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt alsnu over de volgende stukken: 1°. Het rapport van de Commissie in zake het Concept-Regle ment van het Hoogheemraadschap van Rijnland. 2°. Een rapport van de Commissie van Fabricage op het request van de Directie der Grofsmederij. 3°. Rapport van de Commissie in zake het Haarlemmermeer. Wordt besloten deze stukken ter visie neder te leggen op de leeskamer. 4°. De rekening van Mren Regenten van het H. G. of Armen Wees- en Kinderhuis. Deze te stellen in handen van de Commissie van Financie ten einde daarop te dienen van berigt en raad. Vervolgens wordt aan de orde gesteld: 1°. Adressen, strekkende om het houden der tentoonstelling in 1860 alhier bepaald te krijgen. Na het wisselen van consideratiën wordt door den Burgemees ter in deliberatie gebragt de vraag: Of zal worden voldaan aan het verzoek vervat in het adres der Leydsche afdeeling van Handels- en Fabrieknijverheid dat de algemeene tentoonstelling alhier in het jaar 1860 worde gehouden. Dit voorstel wordt aangenomen met 15 tegen 5 stemmen, zijnde die van de IIH. Adriaans, Krantz, Lezwijn, Luzac en v. Outeren. Daarna geeft de Burgemeester te kennen dat in eene volgende vergadering zal worden overgegaan tot de benoeming der Com missie die het adres zal ontwerpen. 2°. Voorstel betreffende de verhooging der jaarwedden van de Commissarissen van Policie. Waaromtrent door den Burgemeester was voorgesteld de jaar wedden van den lsten Commissaris op 1600 en van den 2den Commissaris op 1200 te stellen, op welk voorstel door de Commissie van Finanlie is voorgedragen de jaarwedden van den lsten Commissaris te bepalen op 1400 en van den 2den op 1000. Na deliberatie wordt het voorstel van de Commissie van Fi- nantie in rondvraag gebragt en met 17 tegen 3 stemmenzijnde die van de leden Krantz, Lisman en de Moen, verworpen; ver volgens is het voorstel van den Burgemeester aangenomen met 15 tegen 5 stemmen, zijnde die van de leden Cock, Krantz, Lisman, Sikkel Groos en le Poole. 3°. Voordragt tot af- en overschrijving op de Begrooting van 1854, ter uitbreiding van de Garnisoens infirmerie. Bij de deliberatiën wordt door het lid Sikkel Groos voorgesteld dit onderwerp aan te houden tot dat door de Commissie van Fabricage het plan tot deze verbouwing zal zijn overlegd. Waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Onder de behandeling van dit onderwerp verlaat het lid van der Hoeven de Vergadering, terwijl de Heer Ysselsteyn na de stemming mede de Vergadering verlaat. 4° Missive van Mren Regenten der R. C. Armen en Weezen, aangaande hunne achterstallige administratie over 1848 en 1849. Na deliberatie wordt de Conclusie van het Rapport van de Commissie van Financie, in wier handen deze missive was ge steld, strekkende om deze missive aan te houden en Mren Regen ten uit te noodigen om zonder verwijl aan den inhoud van het Raadsbesluit van 23 Februarij 1854 te voldoenmet algemeene stemmen aangenomen. 5°. Request van eigenaars van den Schouwburg tot het beko men eener toelage uit de Gemeentekas. Hieromtrent is door de Commissie in wier handen dit request was gesteldvoorgedragen dat vermits alle pogingen die de Commissie had aangewend, dat door eigenaars van den Schouwburg bij het toekennen van eene toelage van Gemeentewege dadelijk een' aanvang worde gemaakt met verbeteringen aan dit lokaal aan te brengenbij die eigenaars waren mislukt, worde besloten dat in het door de eigenaars gedaan verzoek niet kan worden getreden. Dit voorstel is met algemeene stemmen aangenomen. De Heer Adriaans verlaat de Vergadering. 6°. Rekening van de Stadsbank van Leening over 1853. Na deliberatie is deze rekening met algemeene stemmen goed gekeurd; in ontvang tot 295,181.74, in uitgaaf lot 264,790.54, en alzoo sluitende met een voordeelig saldo van 30,391.20, hetgeen de rendant gehouden zal zijn in zijne eerstvolgende rekening in ontvang te verantwoorden. Ten slotte wordt door den Burgemeester voorgesteld, dat op verzoek van de 2de afd. van de Sectie van het Metalen Kruis, gratis het gebruik van de Gehoorzaalop Maandag aanstaande worde verleend. En is dit met algemeene stemmen goedgekeurd. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5