KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD 11°. I« (Behoorende hij de Leydsche Courant van 2d *dprïl d854J\Ta. 4-8.) DER -o-o-OO O O-O-O-oo- Zitting van 'iO April. Afwezig de IIH, Bucaille, van Ouleren, le Poole, van der Hoeven, Stoffels, van der Boon Mesch, Siegenbeek, Olivier en Leembruggen. Van welke de HH. Bucaille, van Outereu, Stoffels, Siegenbeek en Olivier aan den Burgemeester hebben kennis gegevendat zij deze vergadering niet konden bijwonen. Het lid Cock verschijnt ter vergadering tijdens de mededeeling der overgelegde stukken. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd zijnde, is door den Burgemeester mededeeling gedaan van eene bij hem ontvangene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid- holland, dd. 11 April 11. lit. B. N°. 2207, waarbij het Kohier van den hoofdelijken omslag voor het onderhoud der Lantaarnen, Brandspuiten en Nachtwachten over 1854 is vastgesteld. Aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt vervolgens over: 1°. Het overeenkomstig art. 182 der Gemeentewet door Burge meester en Wethouders aan den Gemeenteraad gedaan uitvoerig verslag van den toestand der gemeente over den jare 1853. Aangenomen voor kennisgeving. 2°. Eene missive van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, van den 14dea dezer maand, waarbij deze het verzoek ondersteunt van de Vereeniging ter bevordering van fabriek- en handels- nijverheid, afdeeling Leyden, tot het aanwenden van pogingen dat de bij Z. M. Besluit van 29 October 1853 N°. 91, bepaalde nationale tentoonstelling van nijverheid in eene der steden van Zuidholland in den jare 1860 te houden, biunen Leyden plaats hebbe. 3°. Een voorstel van het raadslid Lisman, omtrent de zorg voor het Archief. 4°. Rapport van de Commissie in zake de Schouwburg. Wordt besloten deze stukken ter visie neder te leggen ter leeskamer. 5°. De rekening van Commissarissen der Gaz-Fabriek. In handen van de Commissie van Finantie, ten einde op deze rekening te dienen van berigt en raad. Aan de orde der beraadslaging wordt gesteld 1°. Voorstel omtrent de tienjarige tafels op de registers van den burgerlijken stand. Na deliberatie is met 13 tegen 2 stemmen, zijnde die van de HH. Luzac en Cock, terwijl de Heer Huyser zich buiten stemming heeft gehouden, besloten zich met de conclusie van het rapport van Burgemeester en Wethouders, strekkende om te blijven persisteren bij de weigering tot ontvangst en betaling der tien jarige tafels op de registers van den burgerlijken stand, te ver eenigen. 2°. Request van de Erven H. Pottum. Dit request waarbij de adressanten aan den Gemeenteraad ver zoeken, dat aan hen moge worden uitbetaald het tractement, volgens hun gevoelen aan wijlen den fleer Pottum in zijne vroe gere hoedanigheid van Secretaris van het Huiszittenhuis en Min nehuis verschuldigd, in behandeling gebragt zijnde, is met 12 tegen 4 stemmen, zijnde die van de Heeren van Kaalhoven Adriaans, Cock en Sikkel Groos, de conclusie van het rapport van de Commissie in wier handen dit request was gesteld, strekkende om het verzoek der adressanten le wijzen van de hand, aange nomen. 3°. Adres van Dr. F. Dozy en de Stads-Chirurgijns, betreffende de behandeling der proveniers en kostkoopers in het Caecilia- Gasthuis. Hieromtrent wordt na deliberatie met 15 tegen 1 stemmen aan genomen de conclusie van het rapport van IIII. Gecommitteerden tot de administratie der Vereenigde Gast- en Leprooshuizen, in wier handen deze adressen waren gesteld, luidende als volgt: dat aan den Heer F. Dozy wordt te kennen gegevendat door de benoeming van eenen geneesheer voor het Caecilia Gasthuis de oorzaak vervallen is, waarom HII. Regenten der Vereenigde Gast en Leprooshuizen den huishoudelijken maatregel genomen heb ben, om de geneeskundige behandeling der proveniers, conven- tualen en dienstboden in dat gesticht aan den Adressant op te dragen dat door die benoeming deze opdragt als van zelve vervallen was, als zijnde daardoor geheel overtollig geworden; dat die opdragt is nitgegaan van HH. Regenten der Vereenigde Gast- en Leprooshuizen, zonder eenige medewerking van Burge meester en Wethouders of van den Raad, en dat deze alzoo geen ontslag kan geven uit eene betrekking aan wier opdragt hij ge heel vreemd gebleven is; dat aan de Heeren Stads-Chirurgijns worde te kennen gegeven: dat door de benoeming van eenen Medicinae en Chirurgiae Doctor en eenen Heelmeester van het Caecilia Gasthuis de reden waarom HH. Regenten der Vereenigde Gast- en Leprooshuizen den huishoudelijken maatregel genomen hebben, om de heelkundige behandeling der proveniers, conventuelen en dienstboden in dat gesticht aan de Adressanten op te dragen, en tevens de opdragt zelve vervallen zijn; dat aangezien die opdragt is uitgegaan van IIH. Regenten, zon der eenige medewerking van Burgemeester en Wethouders of van den Raad, de Gemeenteraad geen ontslag geven kan uit eene betrekking, aan wier opdragt de Stedelijke Regering geen deel gehad heeft. Tegen heeft gestemd de Heer ten Sande. De Heer Lczwyn verlaat de vergadering. 4°. Requeslen van den Stads-Doctor J. Baert en den Stads chirurgijn J. F. Neeb om continuatie. Nadat tot leden van het bureau van stemopneming waren aangewezen de Herren Krantz, Sikkel Groos en Cock, is bij de stemming voor den Heer Baert gebleken, dat bij 15 stembilletten 9 vóór en 5 steramen tegen de continuatie waren uitgebragt, weshalve deze in zijne betrekking als Stads-Doctor voor den tijd van 3 jaren is gecontinueerd, terwijl de Chirurgijn J. F. Neeb met algemeene stemmen als Stads-Chirurgijn voor gelijk tijdvak is herbenoemd. 5". De volgende Bestekken van Fabriecagewerken dezer Ge meente. 1°. Omtrent het veranderen en verbreeden van een bruggetje langs de Haarlemmervaart. 2°. Omtrent de vernieuwing van de brug over de Haarlemmer- trekvaart aan de Duivenvlugt, genaamd Postbrug. 3°. Omtrent het opvoegen en repareren van sommige gedeelten der gemetselde wallen binnen deze Gemeente.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5