Liverpool is bcrigt ontvangen dat the Black Warrior uit Havana te New-York is teruggekomen. Het gebeurde met dat vaartuig bestond in de aanhaling te Havana door de beambten bij de middelen, wegens eene over treding van de verordeningen op de in- en uitgaande regten. De boot bad vroeger nooit aangifte van goederen gedaan, nooit was zij daarover lastig geval len doch eenige maanden geleden hebben de beambten het schip dat zonder aangifte was binnengeloopen aangehaald en verbeurdverklaard. De Bevelheb ber is beboet en heeft de opgelegde boete 6000 doll, onder protest betaald. Men verwacht dat de geheele zaak spoedig vereffend zal worden. Het stoomschip Amphion 't welk op strand was geraakt (zie onze vorige), is, zonder schade er afgebragt en naar Kopenhagen geboegseerd. Het te water brengen van de Royal Albert, scbroefstoom-oorlogschip van 131 kanonnen, is tot 13 Mei uitgesteld, als wanneer de Koningin; Prins Albert en eenige hunner kinderen de plegtigheid zullen bijwonen. Hunne oudste dochter zal het schip doopen. Heden is het voor den Keizer van Rusland gebouwde, doch door onze redering in beslag genomen stoomfregat Cossack, van 30 stukken geschut, van stapel geloopen. Het zal worden uitgerust om de vloot van Napier te versterken. In de Londensche Globe leest menTe Manchester wordt in achtens waardige kringen verhaald, dat de Grieksche handelshuizen aldaar, alsmede te Londen en Liverpoolvoor ruime geldsommen ingeschreven hebben op aanzoeken om bijdragen tot bevordering van den Griekschen opstand. Het daarvoor bijeengebragte fonds bedraagt, naar gezegd wordt, te Manchester alleen reeds 10,000 De uitvoer van edel metaal heeft gedurende de vorige week tusschen de 2 en 300,000 bedragenterwijl weinig van belang is aangevoerd. Thans echter heeft men vernomen, dat het stoomschip Harbinger in het Kanaal is aangekomen met 57,826 oneen Australisch goud ter waarde van 231,304 De Times deelt mede een schrijven uit Hong-Kong van den 25stcn Februarijwaarin onder anderen voorkomtdat de gelastigden des Keizers van Japan hebben verklaard dat hun gouvernement voornemens is »eene deur voor den handel te openen doch tijd behoeft om daartoe de noodige aanstalten te maken. Zekerlijk heeft het bezoekhetwelk in den vorigen herfst door het Noord-Amerikaansche eskader aan Japan is gebragtde Japansche overheden gunstiger voor Ruslands aanzoeken gestemd. Het schijnt dat de stad Tan-Chanaan den noordelijken ingang van het Groote Kanaaldoor de opstandelingen ontruimd en door keizerlijke troepen bezet is geworden dit wordt als een belangrijk voordeel voor de zaak der regering beschouwd. Te Shanghae, Amoy, Ningpoo en Canton was alles rustig. FRANKRIJK. PARIJS, 18 April. Den 15<1«° dezer heeft de Keizer zichdoor den Hertog van Cambridge ver gezeld, in een open rijtuig naar Joinville-le-Pont begeven, om daar proefne mingen bij te wonen met eene nieuwe schipbrug. In een tweede rijtuig be vonden zich Lord Raglan, de Maarschalk Vaillant en de Maarschalk Magnan. Ofschoon de brug, welke uit 45 vaartuigen was zamengestelder zeer ligt uitzag, zoodat men voor het wèl slagen der proefneming beducht was is die volkomen geluktde brug boodzonder dat eenig ongeval plaats greepwe derstand aan het overtrekken vari een bataillon jagers te voet, van een eskadron ruiterij en van 12 stokken geschut. Eene groote volksmenigte woonde de proefneming bij en begroette Z. M. en de overige bezoekers met groote geestdrift. De Maarschalk de Saint Arnand, de Opperbevelhebber der Fransche expe ditie in Turkye, is jl. Zondag van hier vertrokken en heeft de reis naar het Oosten aangenomen. De Maarschalk neemt 1800 en Mevrouw zijne Echtgenoot 200 kisten en koffers mede, onder anderen eene aanzienlijke hoeveelheid champagne wijn. Aan de Indëp. Beige is van hier als stellig gemeld, dat de sterkte der expeditie achtereenvolgens vermeerderd en tot 100,000 man gebragt zal worden. Alhier is eene deputatie uit Algerie aangekomen, om aan den Keizer het vaandel aan te biedenhetwelk voor het regement Algerijnsche tirailleurs is bestemd. Zij is vergezeld door eenen Adjudant van den Gouv.-Gen. der kolonie. Gisteren zijn de ratificatiën uitgewisseld van het tusschen Frankrijk en Engeland gesloten aanvallend en verdedigend verbond. Uit bijzondere brieven uit Parijs deelt de Inilëp. Beige het volgende mede: Men zegt, dat de Zweden openlijk met de Franschen en de Engelschen overeenstemmen, doch in Denemarken is dit zoo niet, en men verzekert mij zelfs, dat de Admiraal Napier door het volk te Kopenhagen niet al te wel is ontvangen, ja uitgefloten. Om u een denkbeeld van de geestdrift, die in de Russische provinciën heerscht te geven, zal ik deze daadzaak aanvoeren. De laatst gedane ligting heeft boeren onder de wapenen gebragt, welke zich zon der uitstel binnen 20 dagen bij de depóts hunner regementen moesten voegen. De koude was zoo scherp en de wegen zoo belemmerd door de sneeuwdat de Gouverneur der provincie het op zich nam om hun vertrek later te doen plaats hebbenen hun 6 wekenom zich tot hunne regementen te begeven toe te staan; maar de vrouwen gaven hnnne mantels en bonte pelsen aan de rekruten, die niettegenstaande de strengheid van het jaargetijde, vertrokken en binnen den door de wet bepaalden tijd van 20 dagen waren allen in de hoofdplaats tegenwoordig. Op eenige uren van Moskou ligt het klooster van den II. Sergiusdaar rust het gebeente van den heiligen man. Gewoonlijk komt een groot aantal bede vaartgangers van alle kanten van het rijk om hem te aanbidden en wonder werken te vragen. De som opgebragt door de giften, welke vele pelgrims sedert eenigen tijd geschonken hebben om eene goeden uitslag van den oorlog voor Rusland te verwerven, wordt op eenige milioenen geschat. Hieruit kan men hegrijpen hoe het mogelijk is geweest, dat de monniken uit dat klooster, welke bijna 200 in getal zijn, aan den Keizer een geschenk, een millioen te boven gaande, gegeven hebben. Te Couzon, dep. der Rhone, is eene jonge vrouw in haar eerste kraam bed, bevallen van 4 levende dochters. Ook bij Bonchout, een dorp bij Ant werpen is de vrouw van een schoenmaker bevallen van 4 kinderen van het mannelijk geslachtdie zich wel bevinden. De Opperrabijn van het centrale consistorie der Israëliten heeft eene circulaire gezonden aan alle Opperrabbijnen in dit rijk, waarin zij aange schreven worden om 's Hemels zegen af te smeeken voor het welgelukken der Fransche wapenen in het Oosten. ITALIË, ROME, 11 April. Verkeerdelijk is vroeger herigt, dat Mgr. Amici tot Minister van koophan del, nijverheid, landbouw, schoone kunsten en openbare werken is benoemd. Het Journal des Dëbats deelt mede, dat die betrekking is opgedragen aan Mgr. Milesi Pironi Ferreti, een van 's Pausen bloedverwanten, een man van ruim 30 jaar, en thans Delegaat in de provincie Forli. Volgens laatstge noemd blad, is de nieuwe Minister een bedreven administrateur, en zijne benoeming is met genoegen ontvangen. Uit Florence verzekert mendat de Groothertog den 17den naar AVeenen zal vertrekken, medenemende 100,000 franceseoni (ƒ280,000) groolendeels nit de staatskas geleend. De geldmiddelen van den Vorst van Toscane ver- keeren in bedroevenden toestand. De Groothertog heeft eene leening beproefd en zijne bijzondere domeinen als onderpand aangebodendoch dc poging mislukte. OOSTENRIJK. WEENEN, 17 April. Bij Keizerlijk decreet is de staat van beleg van Gallicië, Hongarye en IVoiwodina opgeheven. Tot op de herstelling der gewone regtbanken, zullen de krijgsraden blijven kennis nemen van de belangrijkste staatkundige mis daden en overtredingen. Particuliere brieven uit Konstantinopel melden, dat de onzalige gevolgen van den oorlog, als ellende, woeker, gebrek aan arbeid en gemis aan ver trouwen zich ook in de Turksche hoofdstad deed gevoelen de prijzen der levensmiddelen stegen zoodanig, dat het pond wittebrood in 14 dagen van 7i op 15 kreutzer (van 1225 centen) was gekomen. Daarbij kwam de uitzetting der Grieken, van welke velen rijk, de meeste goed bemiddeld waren. In het dorp Ardu, aan de oevers van de Theiss, in Hongarye, zijn 400 huizen door brand vernield. TURKTE. De uitzetting der Grieken van het Turksch grondgebied wordt krachtig doorgedreven. De opstand zelf schijnt gesmoord te zijn. In den Franschen Moniteur leest men tijdingen uit Syra van den 8steD, die de volkomen neder laag van de opstandelingen en de oneenigheid onder hunne Opperhoofden be vestigen. De Porte heeft besloten met gestrengheid te handelenen in over eenstemming met hare bondgenoolen, de Grieksche havens te blokkeren. Eene deputatie van het Grieksche eiland Hydra is te Konstantinopel aangekomen om den Sultan te smeeken dit eiland van die blokkade vrij te stellen, betui gende de deputatie, dat de Hydrioten noch hulp noch steun, van welken aard ookaan de opstandelingen hebben verleend. Des Sultans antwoord is nog niet bekend. De Russische Legatie-Secretaris Neklandietï is den 7den te Athene aangekomen met eene nota van de Russische Regering aan het Grieksche bewind. Ook Oostenrijk heeft aan het Kabinet van Koning Otto eene nota gezonden, waarin het gedrag der Grieksche Regering tegenover de Porte scherp wordt afgekeurd. Keizer Frans Joseph stelt in die nota Koning Otto verantwoordelijk voor al de noodlottige gevolgen die de regtstreeksche of zijdelingsche deelneming van de Grieksche Regering aan de oproerige be weging zou kunnen na zich slepen. De inneming van Kustendje, eene haven van Bulgarie op de kust van de Zwarte zee, tusschen Kavarna en de monden van den Donau, door de Russen wordt met grond tegengesproken. Bij dezelve bevindt zich het Eskader der bondgenootenhoe zouden dan de Russen juist tot punt van aanval eene stelling gekozen hebbendie de vloot met gemak kon verdedigen Hoe zou men kunnen gelooven, dat de inneming zoo gemakkelijk zou gegaan zijn, daar de vloot de reeds sterke Turksche bezetting kon te hulp komen? Hoe eindelijk, kan men aannemen, dat de Engelsch-Fransche vloot zou gedoogd hebben, zonder er zich op eenige wijze in te mengen, dat de Christenen door de Turken vermoord werden. Ook wordt de dood van den Franschen Kolonel Dieu tegengesproken. Doch van waar alle die deels onwaarschijn lijke, deels onzekere berigten, die zelfs over AVeenen komen. De Indëp. Beige zegt: AVij kunnen op onzen Correspondent te AVeenen staat maken, doch men moet begrijpen, dat als de tijdingen uit de Vorstendommen langs de telegrafische linie aldaar komen, hij niet terstond de juistheid en naauw- keurigheid van dezelve kan onderzoeken, maar dat hij ze verder verzendt, zoo als het electro-magnetisme ze hem te AVeenen heeft overgebragt. Te Schumla worden groote en luisterrijke toebereidselen gemaakt, om den Sultan aldaar te ontvangen en hem het verblijf te midden zijns legers zoo aangenaam te maken als de omstandigheden dat zullen veroorloven.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 3