KORT VERSLAG ZITTING YAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 7 vipril d8S4, JV°. 42.) DER -x>o-oo OOOOO- Zitting van 6 April. Afwezig de HII. Bucaille en Krantz. De Notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Door den Burgemeester wordt mededeeling gedaan van de Lij hem ingekomen stukken: 1°. Een besluit van Gedeputeerde Staten van den 22 Maart 1854, houdende inlichtingen nopens het toepassen van de wet van 31 Augustus 1853, tot verzekering der uitvoering van som mige voorschriften van plaatselijke verordeningen. Aangenomen voor kennisgeving, en besloten van deze missive mededeeling te doen aan de Commissie betreflende de strafver ordeningen. 2°. Eene missive van den Commissaris des Konings van den 25 Maart jl., houdende aanmerkingen op het raadsbesluit van den 4 Maart bevorens, betreffende de af- en overschrijvingen op de begrooling van den jare 1853. Op voorstel van den Burgemeester is besloten, daar deze aan merkingen slechts den vorm betreffen aan deze missive te voldoen. 3°. Missive van de Subcommissie, die de nationale onderne ming om een blijvend gedenkteeken voor den ontslapen Koning Willem II op te rigtenzoude kunnen ondersteunen en helpen volvoeren, van den 28 der vorige maand, ten geleide van de haar ter hand gestelde gedenkpenning, met verzoek dat de Ge meenteraad, als vertegenwoordigende de Gemeente, deze gelieve in ontvang te nemen en bij andere vaderlandsche of stedelijke gedenkteekenen te bewaren. Wordt besloten aan dit verzoek het verlangde gevolg te geven. De Burgemeester legt vervolgens over: 1°. Een rapport van de Commissie van Finantie op het request van L. Verhaaff, omtrent het op den 2den Pinksterdag gesloten houden van den Burg. 2°. Een rapport van de Commissie van Finantie omtrent de voorgedragen af- en overschrijving op de begrooling van 1854. 3°. Een rapport van dezelfde Commissie op de rekening van de Plaatselijke School-Commissie 1853. 4°. Een rapport van dezelfde Commissie op de suppletoire be grooting van het H. G. of Armen Wees-en Kinderhuis, dienst 1853. 5°. Rapport van Diakenen der Ned. Herv. Gemeente en Regen ten der R. C. Armen op de Requesten van Dr. J. Baert en den Chirurgijn J. F. Neeb, tot continuatie. 6°. Eene aanbevelingslijst van Curatoren van het Stedelijke Gymnasium, ter vervulling der in dat Collegie bestaande vacature. 7°. Rapport van de Commissie in zake de Erven Potlum. 8°. Nader rapport van HH. Gecommitteerden tot de administratie der vereenigde Gast- en Leprooshuizen in zake de behandeling der zieken in het Caecilia Gasthuis. 9°. Een adres van de Afdeeling Leyden van de vereeniging voor fabriek- en handelsnijverheidhoudende het voorstel dat deze Vergadering bewerke dat de Nationale Tentoonstelling van Nijverheid in 1860 binnen Leyden gehouden worde. 10". Een rapport betreffende de voldoening der kosten van de tienjarige tafels der Registers van den Burgerlijken Stand. Is besloten al deze stukken op de leeskamer ter visie neder te leggen, terwijl omtrent N°. 8 de Burgemeester mededeelt dat deze zaak tegen aanstaanden Donderdag aan de orde van den dag wordt gesteld. 11°. Een gewijzigd Concept-reglement voor het Hoogheemraad schap van Rhijnland. Gesteld in handen van de Commissie die ter dezer zake gediend heeft van berigt en raad. 12°. Eene voordragt ter vergrooting der Garnisoens-infirmerie, met opgave der daartoe benoodigde uitgaven. 13°. De rekening van Bestuurders van het Minnehuis, dienst 1853. 14°. De rekening van Diakenen der Ned. Herv. Gemeente 1853. 15". De rekening van het Werkhuis, dienst 1853. 16°. De rekening van de Bank van Leening 1853. Deze stukken te stellen in handen van de Commissie van Finantie. 17°. Request van Bestuurders van het Werkhuis om autorisatie tot den aankoop van een huis in de Kamp voor turfschuur. 18°. Adres van C. van der Tuuk, houdende een voorstel lot wijziging van de Plaatselijke Belastingen. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders, ten einde daarop te dienen van berigt en raad. Aan de orde der beslaging is 1°. Jaarwedde van den Commissaris van Policie. Op voorstel van den Heer Luzac is met algemeene stemmen beslotende daartoe betrekkelijke voordragt te renvoyeren aan den Burgemeester tot rectificatie en meerdere verduidelijking, alsmede ten fine van berigt en raad te stellen in handen van de Commissie van Finantie. 2°. Voorstel van het raadslid Sikkel Groos, betreffende den staat der gemeente-eigendommen. Is bij de deliberaliën beslotenop het voorstel van het lid Taets van Amerongen, Burgemeester en Wethouders uit te noo- digen voor 1 October e.k. eenen volledigen staat over te leggen, en deze alsdan te stellen in handen eener Commissie, om dien staat nader te onderzoekendit besluit is genomen met 19 tegen 4 stemmen, zijnde die van de HH. Lisman, Leembruggen, de Moen en de Breuk. 3° Request van J. A. Steyger, tot het in gebruik erlangen van een gedeelte Gemeentegrond. Na deliberatie is het Rapport van Burgemeester en Wethou ders op dit verzoek aangenomen met 16 tegen 7 stemmen, zijnde die van de HH. van der Hoeven, IJsselsteyn, Leembruggen, Sikkel Groos, Olivier, Le Poole en Adriaans. 4"'. Request van de eigenaars van huizen bij de Penshal. Na deliberatie is besloten deze zaak te renvoyeren aan Bur gemeester en Wethouders om die nader te onderzoeken. 5°. Voorstel van het raadslid Leembruggen omtrent het onder wijs in de wiskunde aan het Gymnasium. Na deliberatie wordt de conclusie van het rapport van Burge meester en Wethouders in rondvraag gebragt, en met 15 tegen 2 stemmen, zijnde die van de I1H. van Kaathoven en de Breuk, aangenomen. Gedurende de deliberatie over dit punt verlieten achtereen volgens de Vergadering de HH. Gevers, Ysselsteyn, Adriaans, le Poole, Luzac en Leembruggen. De tijd te ver verstreken zijnde wordt de verdere behandeling van de aan de orde gestelde punten uitgesteld tot eene volgende vergadering. Het voorgaande Nommer 8 had 7 moeten zijn. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5