KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD YAN LEYDEN. Behoorende bij de Leydsche Couranten van d3 en 24 Maart Ó854JV°. 36.) DER aoo-OO O O-oo-cx Zitting van 10 Maart. Afwezig de IIH. Bucaille, ten Sande, Cock, Adriaans, Luzac, IJsselsteyn, Lezwijn, Taets van Amerongen, de Moen, Krantz, Olivier en Leembruggen. De Aanteekeningen der vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester heeft medegedeeld dat, bij de openbare aan besteding der vergrooting van de Kaserne aan de Morschpoort is aangenomen. Het lste perceel door A. Verhoog en Zoon voor .ƒ42225,00. 2de n A van Zanten (te Leyderdorp) 10960,00. 3de P. van Duuren1848,00. Te zamen ƒ55033,00. en is dit aangenomen voor Kennisgeving. De Burgemeester brengt in behandeling het Reglement van Orde voor den Gemeenteraad, vastgesteld den 11 December 1S51, doch hetgeen in Januarij van dit jaaringevolge art. 46 van dat Reglement moet worden herzien. En is na ampele deliberatienwaarbij behandeld zijn de wijzi gingen voorgedragen door de Commissie, in wier handen het Re glement was gesteld, ten einde bij deze herziening den Raad te dienen van berigt en raad, met 12 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid Siegenbeek besloten in het Reglement geene veran deringen te brengen en is het alzoo onveranderd vastgesteld. Zitting van 22 Maart. Afwezig de HH. Bucaille, Cock, Taets van Amerongen, van Kaathoven, van der Boon Mesch, le Poole, Olivier, Adriaans en van der Hoeven. De Notulen der vorige Vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester doet mededeeling, dat bij hem is ontvangen een Prov. Blad, inhoudende een Kon. Besluit van den 6den Maart 1854, waarbij de jaarwedden voor de Gemeente-Ontvangers in de provincie Zuidholland worden vastgesteld. Vervolgens wordt door den Burgemeester overgelegd 1°. Eene voordragt tot af- en overschrijving op de begrooting van den jare 1854. 2°. Rapport van Burgemeester en Wethouders op het request van L. Verhaaff, om den Burg op den tweeden Pinksterdag ge sloten te houden. 3°. De rekening van de Plaatselijke School-Commissieover den jare 1853. Overeenkomstig het voorstel is goedgevonden deze stukken te stellen in handen van de Commissie van Finantie om te dienen van berigt en raad. 4°. Rapport van Burgemeester en Wethouders omtrent het voorstel van het raadslid Mr. N. Sikkel Groos, betreffende den staat der gemeente-eigendommen, voorgeschreven bij art. 229 der Gemeentewet. 5°. Voorstel omtrent de jaarwedden van de Commissarissen van Politie. 6". Rapport van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium, be treffende het onderwijs aldaar. Is besloten deze stukken ter visie van de leden in de lees kamer neder te leggen. 7°. Request van den Directeur der Koninklijke Nederlandsche Grofsmederijter bekoming van een gedeelte Gemeentegrond. Dit gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van fabricage, om te dienen van berigt en raad. 8°. Request van Dr. J. Baert, om in zijne betrekking als Stads Doctor wederom voor drie jaren te worden gecontinueerd. 9°. Request van I. F. Neeb, houdende een dergelijk verzoek als Stads Chirurgijn. Beide deze stukken gesteld in handen van de verschillende gesubsidieerde armbesturen, om te dienen van berigt en raad. Aan de orde wordt gesteld: 1°. Het kohier van den omslag van het lantaarn- en brand- spuitengeld, benevens nacht-, brand- en klapwakers geld, 'twelk, na deliberatie, met algemeene stemmen wordt vastgesteld. 2°. De volgende bestekken van aanbesteding van openbare werken 1. omtrent het veranderen van de brug voor en naast de poort of inrij voor den Doelen. 2. de vernieuwing van de dubbele Ophaalbrug over den Rijn buiten de Hoogewoerdspoort; 3. de vernieuwing van de dubbele Ophaalbrug over den Nieuwen Rijn voor de Rijnstraat; 4. Het stellen van eenige houten burriën -voor de trappen in de gemetselde wallen; 5. de leverantie van houtwaren ten behoeve der publieke werken dezer Gemeente; 6. de leverantie van eene nieuwe opene praam 7. de leverantie van eene nieuwe straatmakersschuit; 8. het maken en leveren van eene paarden-schouw voor het Delftsche en Utrechtsche Jaagpad. Worden, na deliberatie, met algemeene stemmen aangenomen, behalve N°. 5waartegen zich de Heer Lisman heeft verklaard. De twee overige punten van beschrijving, worden tot eene nadere Vergadering uitgesteld. Waarna de Vergadering is gescheiden. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5