KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. bijblad Ni0. 4. Behoorende bij de Leydsche Couranten van 27 Januarij en dó Februarij Ó854, JV°. 2d.) DER -000<H>Q CKXXK- Zitting van 35 Januarij. Afwezig de HII. Bake, Cock, Luzac, vau Outeren, van der Hoeven, Siegenbeek en Olivier. De Burgemeester deelt der Vergadering mede dat het lid van Outeren hem schriftelijk kennis heeft gegeventer oorzake van andere bemoeijingen, met de HH. Luzac en Siegenbeek de Ver- grdering niet te kunnen bijwonen j de notulen der vorige verga dering worden daarna gelezen en goedgekeurd. Nog is gelezen: Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland houdende goedkeuring van het raadsbesluit van den llaeu dezer maand, tot onderhandsche verhuring der Gehoorzaal aan de Mu- ziekvereeniging Vermaak door Toonkunst. Aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens zijn door den Burgemeester overgelegd 1°. Adressen van den Kerkeraad der Christelijk Afgescheiden Gemeente, van het Leydsche Departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, en van de Leydsche Afdeeling der Neder* landsche Vereeniging tot afschaffing van sterken drank, tot af schaffing der kermis. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders, ter ge lijktijdige behandeling met de bereids over dit onderwerp inge komen stukken. 2°. Een nader adres van A. E. Blom om vrijstelling van de betaling der kosten voor de aanschaffing zijner schutterlijke kleeding. Mede in handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad. 3°. Een voorstel van het raadslid Sikkel Groos, om eene Com missie uit dezen raad te benoementot het uitbrengen van een gemotiveerd rapport, omtrent den onlangs overgelegden staat van hetgeen naar het Burgerlijk regt eigendom der gemeente is, en omtrent de vraag of hij al dan niet in druk zal worden verkrijg baar gesteld. Nedergelegd in de Leeskamer. Aan de orde van den dag is: het voorstel tot vergrooting der Kazerne aan de Morschpoort, in verband tot de vermeerdering van het garnizoen alhier. Bij de deliberatiën over dit onderwerp is door het lid Leem bruggen voorgesteld om het onderwerp met gesloten deuren te behandelen. Dit voorstel in zoover genoegzaam ondersteund wor dende, als strekken kon om den voorsteller gelegenheid tot ont wikkeling van zijn voorstel te geven, is de vergadering in eene met gesloten deuren veranderd. Waarna bij het hervatten der openbare Vergadering het aan de orde gestelde onderwerp, met algemeene stemmen is aange nomen, zoodat daardoor tot de vergrooting der Kazerne aan de Morschpoort is besloten. Naar aanleiding hiervan zijn door den Burgemeester nog overgelegden ter inzage van de Leden op de Leeskamer gelegd, de voordragt van Burgemeester en Wet houders ten geleide strekkende van het Concept-Raadsbesluit, waarbij bepaald wordt de kosten dezer vergrooting ad ƒ60,000 te vinden bij wijze van eene geldleening tot dat bedrag tegen den intrest van 4 pCt. Zitting van 16 Februarij. Afwezig de H. H. Bake, Cock, van Kaathoven, van Outeren, van der Hoeven, Taets van Amerongen en Olivier. Nadat de notulen der vorige zitting zijn gelezen en goedge keurd, heeft de Burgemeester mededeeling gedaan dat het lid van Outeren heeft kennis gegeven dat hij deze vergadering niet kan waarnemen, en, dit voor informatie aangenomen zijnde, voorts 1°. Eener missive van den lleer J. Vernée [van den 26sten der vorige maand, houdende mededeeling van het overlijden van den H oofd-Commissaris van Politie den Heer J. W. A. van Hulst. 2". Eener Missive van den Heer Dr. H. R. de Breuk van den lsten dezer maand, daarbij, onder kennisgeving der voorloopige staking van de uitgave van het dagblad van Ley den, dankzeg gende voor de hem verschafte gelegenheid tot plaatsing van een snelschrijver. Beide deze stukken zijn voor kennisgeving aangenomen. Zijn daarna overgelegd, de navolgende sedert de jongste ver gadering ingekomen stukken, als: 1°. Het Procesverbaal van het opnemen der kas en boeken van den Gemeente-Ontvanger. Gedurende 14 dagen inj 'de Leeskamer nedergelegd en inmid dels voor kennisgeving aangenomen. 2°. Het rapport van de Commissie van Finantie op het adres van de gaarders en adsistent-gaarders der plaatselijke belastingen tot bekoming eener gratificatie. 3°. Het rapport van deze Commissie op het adres van den omroeper J. Bruimanter bekoming van eene jaarlijksche bezol diging. 4°. Het rapport van meergenoemde Commissie op de voordragt van Curatoren van het Gymnasium, om eene toelage voor den claviger voor 1854 van 60. 5°. net rapport van Burgemeester en Wethouders op een adres van B. J. Fornara, apothecar en chimist, om jaarlijkschen vrijdom vau plaatselijke belasting, voor 10 vaten binnenlandsch gedisle- leerd ad 168%, ter bereiding van aethers, spiritualia en che- micalia. 6°. Rapporten van Burgemeester en Wethouders en der Com missie van Finantie, op het request van de erven van H. Poltum, om uitbetaling van diens jaarwedde over de jaren 1848 tot 1853. 7°. Een nader rapport der Commissie van Finantie op de re kening van Mren Regenten der R. C. Armen over 1852. 8°. Nog een nader rapport van die Commissie op de rekening van Mren Regenten van het R. C. Wees- en Oudeliedenhuis over 1852. 9°. Een rapport van Burgemeester en Wethouders op een nader adres van A. E. Blom, om vrijstelling der betaling van zijne schut terlijke kleeding. 10°. Eene voordragt van Burgemeester en Wethouders voornoemd, betreffende de vrijstelling van de betaling der kleeding bij de Schutterij van nieuw aangekomen Schutters. 11°. Een rapport van Gecommitteerden tot de administratie der Vereenigde Gast- en Leprooshuizen op de adressen van Dr. F. Dozy en de Stads Chirurgijns, ter zake van hun ontslag wegens de behandeling der koslkoopers en proveniers in het Caecilia Gasthuis.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5