LEYDSCHE COURANT, f YRIJDAG, 27 JANUARI). BIXXEXLAXDSCHfi BERIGTEX. De Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegevenDie van Maandag komt De Prijs der Courant is f 13 in het jaar de afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven. LEYDEN26 Januarij. Openbare Vergadering van den Genaeenteraad. Woensdag 25 Januarij. Afwezig de IIH. Bake, Cock, Luzac, van Outeren, van der Hoeven, Siegenbeek en Olivier. De Burgemeester deeit der Vergadering mede dat het lid van Quteren hein schriftelijk kennis heeft gegeven, ter oorzake van andere bemoeijingen, met de HH. Luzac en Siegenbeek de Ver- grdering niet te kunnen bijwonende notulen der vorige verga dering worden daarna gelezen en goedgekeurd. Nog is gelezen: Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van den ÏH*'1 dezer maand, tot onderhandsche verhuring der Gehoorzaal aan de Mu ziek vereeniging Vermaak door Toonkunst. Aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens zijn door den Burgemeester overgelegd 1°. Adressen van den Kerkeraad der Christelijk Afgescheiden Gemeente, van het Leydsche Departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, en van de Leydsche Afdeeling der Neder- landsclie Vereeniging tot afschaffing van sterken drank, tot af schaffing der kermis. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders, ter ge lijktijdige behandeling met de bereids over dit onderwerp inge komen stukken. 2°. Een nader adres van A. E. Blom om vrijstelling van de betaling der kosten voor de aanschaffing zijner schutterlijke kleeding. Mede in handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en rand. 3°. Een voorstel van het raadslid Sikkel Groos, om eene Com missie uit dezen raad te benoemen, tot het uitbrengen van een gemotiveerd rapport, omtrent den onlangs overgelegden staat van hetgeen naar het Burgerlijk regt eigendom der gemeente is, en omtrent de vraag of hij al dan niet in druk zal worden verkrijg baar gesteld. Nedergelegd in de Leeskamer. Aan de orde van den dag is: hel voorstel tot vergrooting der Kazerne aan de Morschpoort, in verband tot de vermeerdering van het garnizoen alhier Bij de deliheratiën over dit onderwerp is door het lid Leem bruggen voorgesteld om bet onderwerp met gesloten deuren te behandelen. Bit voorstel in zoover genoegzaam ondersteund wor dende, als strekken kon om den voorsteller gelegenheid lot ont wikkeling van zijn voorstel te geven, is de vergadering in eene met gesloten deuren veranderd. Waarna bij het hervatten der openbare Vergadering het aan de orde gestelde onderwerp, met algemeene stemmen is aange nomen, zoodat daardoor tot de vergrooting der Kazerne aan de Morschpoort is besloten. Naar aanleiding hiervan zijn door den Burgemeester nog overgelegd en ter inzage van de Leden op de Leeskamer gelegd, de voordragl van Burgemeester en Wet houders ten geleide strekkende van het Concept-Raadsbesluit, waarbij bepaald wordt de kosten dezer vergroeiing ad ƒ60,000 ie vinden bij wijze van eene geldleening tot dat bedrag tegen den intrest van 4 pCt. PROCES-VERBAAL Van de opening der Stembrief jesdie ter benoeming van cén Lid van den Gemeenteraad van Legden den 245lcn Januarij 1854 zijn ingeleverd. Op heden den vijfentwintigsten Januarij des jaars achttien honderd vier en vijftig, in de Gemeente I.eydenis door het Bureau van Stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen des morgens te negen ure. liet Bureau is zamengesteld uit den Heer Mr. A. O. E. Grave van Limburg Stirum, Burgemeester, Voorzitter, en de Heeren i\I. G. ten Sande en Dr. H. E. de BreukLeden van den GemeenteraadStemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee Slembussen, bij hem den 24sten Januarij 1854 overgehragt uit deze gemeente van bet Hoofdbureau en van liet Onderbureau ter inlevering van stembriefjes. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden zes honderd vier en negentig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der Kiezers die briefjes hebben ingeleverd vergele ken zijnde, is gebleken te zijn cén meer dan het getal dier Kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard zeven stembriefjes, waarvan zes oningevuld en een ondertcekend zijn. Het getal der geldige uilgebragte stemmen is mitsdien geweest zes honderd zeven en tachtig. Van dit getal zijn nitgebragt op de Heeren: Mr. II. C. Huyser 377 stemmen, Mr. P. du Ricu Jr. 276, T. W. J. van den Aardwegh en S. A. Meerburg, ieder 4, Mr. II. Obreen en Mr. II. A. Neeb, ieder 3, A. Tieleman, IV. L. de Sturler en Mr. P. G. Hubrccht, ieder 2, en J. A. de Fremery, G. Rietbergen, P. van Geer, Dr. C. Leemans, Mr. K. J. F. C. Kneppelhoul, J. Hopman, C. M. Bronkhuyze, Mr. J. T. Bode! Nyenhuis, Jhr. W. J. C. Rammelman Elzevier, J. Hartevelt Az.Mr. S. Tak, Mr. J. G La Lau, Dr. II. Boursse Wils en J. C. Zaalberg, ieder ééne stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen, (waarop het verschil tusschen het getal gevonden briefjes en dat der kiezers die stemden, van geen invloed kan zijn): Mr. H. C. Iluyser. Is derhalve verkozen tot Lid van den Gemeenteraad van Leyden, de Heer Mr. HENRICUS CORNELIUS I1UYSER, wonende alhier. En zijn tegen deze opening van stembriefjes, door de in de zaal aanwezige Kiezers geene bezwaren ingebragt. En is na afloop van dit een en ander Proces-Verbaal opgemaakt, in tegen woordigheid van allendie zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leyden den 25sten Januarij 1854. VAN LIMBURG STIRUM Voorzitter. M. G. ten SANDE, t H. R. de BREUK. j Stemopnemers. Heden namiddag overleed de Heer J. W. A. van HulstHoofd-Commissaris van Policie alhier. Gedurende 24 jaren bekleedde hij de betrekking van Directeur van Policie, en gedurende ruim een jaar die van Hoofd-Commissaris. Hij onderscheidde zich steeds door naauwgezelheideerlijkheid, opreglheid, standvastigheid en werkzaamheiden was een man aan wien de Maatschappij zeer veel verschuldigd was. Z. M. heeft deri Hoogleeraar G. C. B. Suringar benoemd tot lid der Prov. Commissie van geneeskundig onderzoek en toevoorzigt te 's Gravenhage, in plaats van wijlen den Hoogleeraar M. J. Macquelynen tot lid dier Com missie te Dordrecht, den Heer A. F. v. d. Vliet, Apotheker te Rotterdam. Het getal opgenomenen in het werkhuis, in de laatste twee dagen, is geweest als volgt: 25 Januarij 792 volwassenen, 346 kinderen, te zamen 1138. 26 755 320 1075. De Minister van Oorlog zal op Woensdag den 15den Februarij 1854, aan den minst-inschrijvendein het openbaar aanbesteden de leverantie van 1000 wollen dekens voor de Hospitaal-dienst, volgens model en voorwaarden in 's Rijks magazijn van militaire kleeding, uitrusting enz. te Delft, voorhanden. De inschrijving moet geschieden bij besloten, op zegel geschreven biljet ten, tevens eene opgaaf bevattende van den naarnde voornamende woon plaats en het beroep van den inschrijver en van ieder zijner borgen. De biljetten, welke ten opschrift moeten voeren Aan het Ministerie van Oorlogleverantie van BSaspitaal-delsenszullen door den in schrijver en zijne borgen ondertcekend, en uiterlijk des middags ten 12 ure van den dag der aanbesteding, bij genoemd Ministerie ingekomen moeten zijn. Alle biljetten welke niet in den verlangden vorm ingerigt of op ongeze geld papier geschreven zijn, zoomede die welke eenige bijzondere conditiën bevattenniet in het bestek van aanneming voorkomende, zullen builen aanmerking worden gehouden. De inschrijver aan wien de leverantie wordt toegewezen, zal, binnen 14 dagen na de kennisgeving deswege, aan bet Ministerie van Oorlog moeten in zenden geregistreerdedoor liet Gemeentebestuur af te geven certificaten nopens de gegoedheid zoo van hemals van ieder zijner horgentot het be hoorlijk volbrengen der aanneming; zullende bij gebreke van dien over de leverantie op nieuw worden beschikt. Een oud visscher te Scheveningen met eene eenige dochter levende, had in 30 jaren een som van ƒ290 overgespaard en in papierengeld verwis seld, voor in tijd van nood. Die tijd was nu gekomen, bij deelt zijne

Leydse Courant | 1854 | | pagina 1