ïïïhüü. KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEÏDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van HO Januarij Ó854, JY°. 9.) b. ter herziening der Instructie van den Secretaris, DER -oooO-O OC-Ooo- Zitting van 19 Januari). Afwezig de Heeren: Bake, Cock, van Kaalhoven en van der Hoeven. De Notulen der vorige Vergadering gelezen en goedgekeurd zijnde, heeft de Burgemeester mededeeling gedaan van een na der ingekomen adres van eenige ingezetenen, tegen het voorstel tot afschaffing van de jaarmarkt of kermis. Wordt besloten dit stuk aan de orde te stellen wanneer het daartoe betrekkelijke onderwerp in behandeling zal komen. Aan de orde der beraadslaging is: 1°, Het amendement van het Raadslid Gevers, waaromtrent in de vorige Vergadering de stemmen hebben gestaakt, betrekkelijk het verzoek van den lsten Commissaris van Politie W. Kemna Jr., en strekkende om aan dien Ambtenaar, als tegemoetkoming voor de waarneming der betrekking van Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongeregt alhier, hangende de decisie van Z. M. op het aan H. D. ingediend adres, eene gratificatie van f 200.toe te leggen. Dit amendement alsnu andermaal in stemming gebragt zijnde is met 13 tegen 8 stemmen, die van de Heeren: de Moen, Taets van Amerongen, Leembruggen, ten Sande, Krantz, Lisman, Olivier en Sikkel Groos aangenomenen alzoo tot het verleenen der voorgestelde gratificatie besloten. 2°. De benoeming eener Commissie: a. ter herziening van het reglement van orde dezer Verga dering, c. ter herziening der Instructie van den Ontvangeren d. om te dienen van berigt en raad, omtrent het herziene reglement van orde voor Burgemeester en Wethouders. Als stemopnemers, om met den Burgemeester het bureau van stemopneming voor de benoemingen in deze Vergadering uitte- maken worden aangewezende HII. LeembruggenYsselsteyn en ten Sande, waarna met 21 billetten zijn uitgebragt op de IIH. II. H. Siegenbeek 13, Olivier 11 stemmen, Luzac en Gevers ieder 7, Cock 5, van Outeren en Sikkel Groos ieder 4, van der Boon Mesch 3, Taets van Araerongen, Lezwijn en Lisman ieder 2 stemmen en van Kaathoven, de Moen en Leembruggen ieder 1 stemmen j zoodat alzoo tot deze Commissie zijn benoemd de H. H. Siegenbeek en Olivier, waarna bij eene vrije stemming zijn uitgebragt op HH. Gevers 9, van Outeren 8, Lisman 2, en Luzac en Sikkel Groos elk 1 stemmen, is alzoo tot derde lid der Commissie benoemd de Heer Gevers, zoodat zij is zamengesteld uit de Raadsleden: Mr. D. Tieboel Siegenbeek, Mr. N. Olivier, Mr. II. Gevers. 3°. Het voorstel omtrent de afschaffing der jaarmarkt of kermis. Bij het rapport van Burgemeester en Wethouders voorgesteld zijnde, om voortaan de hier ter stede bestaande vrije jaarmarkten, zoo als vroeger niet meer te doen in- of uitluidenis dit alge meen goedgekeurd, en alsnu tot het voorstel van afschaffing der kermis, naar aanleiding der Circulaire van den Commissaris des Konings, zelve overgaande, is, nadat door den Burgemeester van de verschillende adressen voor en tegen mededeeling was gedaan hieromtrent door ZEd. voorgesteld, de zaak te stellen in handen eener Commissie, hetzij uit Burgemeester en Wethouders, of uit leden dezer Vergadering bestaande. Dit voorstel in beginsel aangenomen zijnde, wordt vervol gens door ZEd. voorgesteld, dat het zal worden gesteld in han den eener Raads-Commissie om deze Vergadering daarop voor te lichtenbij stemming is dit voorstel evenwel met 18 tegen 3 stemmen verworpenen dien ten gevolge beslotendat het voor stel tot afschaffing der Kermis zal worden gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders, en aangezien de zaak ook van finantieëlen aard isin handen der Commissie van Finantie, ten einde deze Vergadering hieromtrent te dienen van berigt en raad. Voor: de leden Bucaille, de Moen en de Voorzitter. 4°. Het voorstel van het Raadslid N. Sikkel Groos tot aflossing der gevestigde schuld dezer gemeente, uit de voorhanden zijnde disponibele kasgeldenmet aanvulling van hetgeen daaraan mogt ontbreken, uit de disponibele gelden der Stads-Bank van Leening, die in dit geval de jaarlijksche rente van 4 °/o in rekening zal kunnen brengen. Door de Burgemeester en Wethouders in wier handen dit voor stel is gesteld geweest, wordt, in overeenstemming met de Com missie van finantie en Commissarissen van Stads-Bank van Lee ning voorgedragen, dat behoudens de voldoening van ƒ5000 als bepaalde termijn voor 1854 uit de Gemeentekas, op dien ver schijndag door de Bank van Leening de nog overige obligatiën, ten bedrage van 15,000 worden overgenomen, die in dat ge val de jaarlijksche rente van 4 zal ontvangen. Bij de deliberaliën hierover heeft het Lid Sikkel Groos zijn voorstel overeenkomstig de conclusie van Burgemeester en Wet houders gewijzigd, waarna hetzelve aldus gewijzigd, met 22 of algemeene stemmen is aangenomen. 5°. De benoeming eener Commissie betreffende het verleenen eener toelage aan de eigenaren van den Schouwburg. Voor deze Commissie zijn uitgebragt op de HH. Taets van Amerongen 17, Luzac 14, van Limburg Stirum, van Outeren en Siegenbeek ieder 8Sikkel Groos 3 van der Hoeven en de Moen 2van der Boon MeschGeversStoffels en Lisman ieder één stemmen. Zijnde alzoo benoemd de HI1. Taets van Ameron gen en Luzac. Voor het derde lid zijn, bij eene vrije stemming, uitgebragt op de HH. van Limburg Stirum 8, van Outeren 6, Siegenbeek 4, Luzac, Sikkel Groos en Lisman elk 1 en blanco één billet. Zoodat de Commissie alzoo is zamengesteld uit de HH. Taets van Amerongen, Luzac en van Limburg Stirum. Geene zaken meer aan de orde zijnde, is de Vergadering ge sloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5