deeld dat de Beestenmarkt weder voor twee jaren is gepacht bij II. van Cazant, voor eene som van 2450.'s jaars. Dit laatste voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde van den dag zijn 1°. De benoeming van een' Commissaris dezer Stads-Bank van Leening, uit hoofde van de periodieke afdreding van den Heer M. G. ten Sande als zoodanig. De leden de Breuk, Krantz en Ysselsteyn aangewezen zijnde om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken, zijn met 20 billetten uitgebragt op de HH. ten Sande 15 stemmen, Luzac, Taels van Amerongen, le Poole en de Breuk, ieder ééne slem. Zoodat genoemde lieer BI. G. ten Sande weder als Commissaris dezer Stads-Leenbank is herkozen. 2°. De rekeningen voor de dienst van 1852. a. Van Armverzorgers der Evang. Luthersche Gemeente. b. Van BIrn. Regenten van het Evang. Luthersch Wees- en Oudeliedenhuis. Beiden gewijzigd conform de raadsbeslui ten van den 24 October 1853. Overeenkomstig het nader rapport der Commissie van Finantie, wordt thans besloten deze rekeningen op te nemen en te sluiten. Sub a in ontvang tot 1804.59, in uitgaaf tol 1528.06.!, mits dien sluitende met een batig slot van 276.53 fen die Sub b in ontvang tot 5314.08! in uitgaaf tot 5311.28^, en alzoo slui tende met een voordeelig saldo van 2.80, terwijl de rendanten respectivelijk zullen gehouden zijn, deze voordeelige sloten in hunne eerstvolgende rekeningen in ontvang te verantwoorden. 3°. De onderhandsche verhuring van de Stads-Gehoorzaal aan het Bluziekgezelschap Vermaak door Toonkunstvoor den tijd van een jaar tegen een huurprijs van ƒ30. De Burgemeester herinnert dat reeds in de Vergadering van den 24 jl. de huurprijs ad ƒ30.is vastgesteld, en het nu alleen geldt de goedkeuring van het huur-contractwaarna hetzelve met 18 tegen 2 stemmen (die van de leden Krantz en Lisman) is gearresteerd. 4°. De algemeene voorwaarden van aanbesteding, zoodanig als deze zijn gewijzigd door de Commissie benoemd in de Verga dering van den 8 December 1853. Bij stemming zijn deze met 16 tegen 4 steramen vastgesteld. Tegen, de leden Bucaille, ten Sande, le Poole en Gevers. 5°. Het adres van de gezamenlijke Agenten van Politie, ver zoekende om in deze drukkende tijdsomstandigheden, bij wijze van gratificatie, eenige tegemoetkoming uit de gemeentekas te mogen genieten. De Burgemeester, als hoofd der plaatselijke politie en de Com missie van Finantie rapporterende, om aan ieder hunner bij wijze van gratificatie en zonder consequentie voor het vervolgeene som van 20.toe te kennenheeft de Vergadering zich met algemeene stemmen met deze rapporten vereenigd. 6°. Voorstel van het Raadslid Leembruggen omtrent de invoe ring bij de administratie dezer plaatselijke belastingen van den thermomètre alcoömetrique; met een nader rapport van Burge meester en Wethouderswaarbij deze voorstellen om, onder dank betuiging aan den Heer Leembruggen dat ZEd. dezen Raad met genoemde vochtmeter heeft bekend gemaakt, aan ZEd. medete- deelen, dat er onoverkomelijke hinderpalen bestaan die de invoe ring van dezen Thermometer ter vervanging van de thans in gebruik zijnde vochtweger, onmogelijk makenmaar dat dit werktuig aan de administratie dezer plaatsbelastingen zal worden toevertrouwd ter opneming of onderzoek van die ingrediënten, welke men als onbelastbaar binnen deze gemeente zoude willen invoeren. Bij de deliberatien hierover, verlaten de leden van der Hoeven en de Bloen de vergadering, terwijl door het lid de Breuk als amendement op de conclusie van het rapport van Burgemeester en Wethouders wordt voorgesteld: »dat er eene Commissie worde benoemd om het voorstel van aden Heer Leembruggen nader te onderzoeken, en wel bepaald «rapport uittebrengen op de volgende punten: 1°. »of de thermometer alcoömetrique steeds de juiste sterkte van «gemengde en ongemengde spiritualiën aangeeft; 2". »of het gebruik van dit werktuig zal bepaald worden voor «alle wegingen, dan wel dan alleen, als er twijfel mogt «bestaan omtrent de gedane aangifte der sterktegraad van «vermengde en onvermengde spiritualiën; 3°. «welke de hoofdvereischlen zijn van een reglement omtrent «het gebruik van den thermometer alcoömetrique, zoo de «Commissie van oordeel is, dat de invoering er van voor de «stads belangen noodig is." Dit voorstel wordt evenwel door de voorstellerten gevolge van gegeven inlichtingen door het lid van der Boon Blesch, ingetrokkenwaarna de Vergadering zich met 17 tegen 1 stem men die van den Heer Leembruggenmet de voordragt van Burgemeester en Wethouders heeft vereenigd, zoodat alsnu be sloten is, dat dit werktuig aan de administratie zal worden toe vertrouwd, ter opneming of tot onderzoek van die dranken, welke men als onbelaslbaar binnen deze Gemeente zoude willen invoeren. De tijd voor de behandeling der overige aan de orde gestelde onderwerpen te ver verstreken zijnde, wordt de Vergadering door den Voorzitter gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 6