■sbïü^ RORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. Behoorende bij de Leydsche Courant van 25 November d853N°. d4d.) b. van 2 November jl.tot onderhandsche uitgifte in gebruik van de Gehoorzaal aan Commissarissen van Sempre Crescendo; b. van dezelfden over 1848. d. van dezelfden over 1848. DER -oo-oO-O O-O-C-oo- Zitting van 31 November. Afwezig de HeerenRake, Bucaille, Coclc, Adriaans, van Kaathoven, Taels van Amerongen, Krantz en Olivier. De notulen der vorige zitting gelezen en goedgekeurd zijnde, worden achtervolgens medegedeeld 1°. Het verslag van Burgemeester en Wethouders, omtrent het bezoek van het II. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 15den dezer maand N°. 28, waarbij worden goedgekeurd de volgende raadsbesluiten, als: a. van 27 October II.tot onderhandsche verpachting van de inning der poortgelden aan de Witte-, Rijnsburger en Koe- Poorlen en c. van gelijke dagteekening, tot kosteloozen afstand van een ge deelte gemeentegrond aan J. van der Tas. Voor kennisgeving aangenomen. De Burgemeester heeft hierna overgelegd de volgende sedert de vorige vergadering ingekomen stukken, als: lu. Het rapport van Commissarissen van de Gazfabriek op het voorstel van de Raadsleden Krantz en Leembruggen tot vermin dering van het tarief. 2°. De algemeene voorwaarden van aanbesteding der fabricage- werken. 3°. De voorwaarden omtrent de leverantie van 350,000 straat- keijen. 4°. De voorwaarden omtrent het onderhoud van het trekpad langs den Vliet van de Naakte Sluis lot aan de Knipbrug. 5°. De voorwaarden van verpachting van het passagegeld aan de Zijl- of Spanjaardsbrug. 6°. De voorwaarden van verpachting van het tolgeld van het hek bij de Rijnsburgervliet. 7". De voorwaarden van verpachting van de opbrengst der marktgelden van de Beestenmarkt. 8°. De voorwaarden omtrent eene verkooping van doode boo- men, brandhout, rommeling en een aantal lantaarns. 9°. Eene voordragt van Burgemeester en Wethouders om mag- liging tot opzending van kinderen die door hunne ouders moed willig worden verlaten naar de Koloniën der Maatschappij van Weldadigheid, en 10°. Adressen van de Med. eu Chir. Doctoren W. M. S. Junius en J. L. van Praag, voor de betrekking van Geneeskundige, en van de Chirurgijns M. J. Schrellen, J. A. van Dissel en C. F. van Grastek voor die van Heelkundige in het Caeciliae Gasthuis. Wordt besloten deze bij de bereids vroeger ingekomenen te voegenen voorts al de overgelegde stukken ter visie te leggen. Komt alsnu in behandeling: 1°. De Rekening van Mre" Regenten der Huizitten- en Diaconie- Armen over 1853, van den lSUa Januarij tot den 14Jen Mei. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantie, alsmede op dat van de Commissie benoemd in de Vergadering van den jgden November 1852 ter uilvoering van de Raadsbesluiten in zake het Iluizittenhuis, is met 16 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid Sikkel Groos, besloten de bij deze rekening overge legde staat van af- en overschrijving goed te keuren, en voorts de rekening op te nemen en te sluiten in ontvang tot ƒ13352,38, in uitgaaf tot 12020,32®, en alzoo sluitende met een batig saldo van 1131,85® en de rendanten voorts, zoo omtrent deze rekening als het batig saldo, hetgeen door hen aan de Commissie benoemd in de Vergadering van den 16don November 1852 is afgedragente quiteren en te dechargeren, zonder eenige reserve. 2°. De rekening van: a. Mren Regenten der Huiszitten- en Diaconie-Armen over 1847. c. van Bestuurders van het Minnehuis over 1847. Deze rekeningen ieder afzonderlijk in deliberatie en stemming gebragt zijnde, wordt die sub. litt. a met 15stemmen vastgesteld: in ontvang tot 72196.43®, in uitgaaf tot 72039,48, sluitende alzoo met een batig slot van f 156,95®de n. II. Stoffels en de Breuk als destijds Regenten der Administratie hebben aan de stemming geen deel genomen. Die sub. litt. b. is met 12 stemmen vastgesteldin ontvang tot 14773,39®, in uitgaaf tot 14620,50, alzoo sluitende met een voordeelig slot van 152,89®; de leden Stoffels en de Breuk, van Outeren en Gevers, als destijds leden van genoemde administratie, hebben ook aan deze stemming geen deel genomen, terwijl het lid van der Boon Mesch zich buiten stemming heeft gehouden. Vervolgens is die sub lit. c. goedgekeurd met 16 stemmen in ontvang tot ƒ24,824.53®, uitgaaf tot 24,824.53®en mitsdien sluitende quite, hebbende het lid Stoffels als destijds bestuurder zich van stemming onthouden. Eindelijk komt in stemming de rekening sub litt. d. in ont vang tot 4997.23®, in uitgaaf tot ƒ4984.70®, sluitende alzoo met een voordeelig saldo van ƒ12.53; welke alzoo met 16 stem men wordt goedgekeurd, hebbende het lid Stoffels om evenge- noemde reden zich ook nu weder van stemming onthouden. Vermits alle deze batige sloten begrepen zijn, in de gelden ver antwoord in den ontvang bij de rekening van Mren Regenten der Huizitten- en Diaconie-Armen van 3 Junij tot uit. December 1848 is goedgevonden, de rendanten dezer rekeningen zoo omtrent de rekeningen als de batige sloten te dechargeren zonder eenige reserve. 3°. Het request van het Muziekgezelschap Vermaak door Toon kunst, tot gebruik van de Gehoorzaal tegen eenen verminderden huurprijs. Bij de deliberatiën over dit adres, de vraag geopperd zijnde, of de huurprijs van 40 door dit Gezelschap betaald wordende in billijke verhouding kon geacht worden te beslaan met de huurprijzen die van andere soortgelijke vereenigingen worden geheven, wordt, ten einde hieraan te gemoet te komen, door het lid van der Hoeven voorgestelddie voor dit Gezelschap voor het volgende jaar op 30 te bepalenwelk voorstel in rondvraag gebragt zijnde, met 15 tegen 2 stemmen, die van de leden de Moen en Lisman, wordt aangenomen. Eindelijk komt in behandeling sub 4°. de voordragt tot onder handsche verhuring van een pakhuis in de Volmolensteeg, waar mede de vergadering zich zonder hoofdelijke stemming, zoodanig als deze is liggende, heeft vereenigd. Geene zaken meer aan de orde zijnde, is de vergadering ge sloten. Tc Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1853 | | pagina 5