KORT VERSLA® ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEÏDEN. BIJBLAD 1U°. 34. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 4 November d853N°. d32.) DER Zitting van 2 November. Afwezig de HH.Bucaille, Cock, Adriaans, van Kaathoven, Luzac, van Outeren, Ie Poole, Krantz, SiegenbeekOlivier en Leembruggen. Omtrent de afwezigheid van de Heeren Bucaillevan Outeren en Siegenbeek, zijn bij den Voorzitter berigten ingekomen, daar bij mededeelende dat de eerste wegens ongesteldheid, de laalsten wegens ambtsbezigheden verhinderd zijn deze vergadering te kunnen bijwonen. De Notulen der vorige Zitting worden vervolgens gelezen en vastgesteld. De Burgemeester doet mededeeling eener dispositie van Gede puteerde Staten dezer Provincie, van den 25 October jl. N°. 16, daarbij de ontvangst berigtende der verordening op de publieke vrouwenenz. Aangenomen voor kennisgeving. Daarna zijn door ZEd. overgelegd de navolgende ingekomen stukken, als: 1°. Eene voordragt van Burgemeester en* Wethouders, omtrent de tegemoetkoming in de kosten van kleeding van Schutters die onvermogend zijn. 2°. Eene voordragt van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium, om, over het tijdvak dat de betrekking van 2en docent aan die inrigting is vacant geweest, hel tractement aan den vorigen docent den Heer Oudemans uit te betalen. 3°. Ontwerp-Inslructie voor den geneeskundige en den heel kundige in het Caeciliae Gasthuis. 4°. Ontwerp-Verordening tot afwering van de besmetting door koe- of gewijzigde-pokken. (Beide stukken ingekomen van de Commissie voor de huishou delijke verordeningen). 5°. Rapport van de Commissie in zake de verlenging van den weg langs de Zijl naar den Ilaarlemmermeerpolder. Al deze stukken ter leeskamer. 6°. Het Proces-Verbaal van de opneming der boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger op 31 October 1853. Dit stuk aangenomen voor kennisgeving en gedurende 8 dagen ter inzage in de leeskamer. Aan de orde der beraadslaging zijn alsnu de volgende onder werpen, als: 1°. De benoeming van een tweeden docent in de Wiskunde aan het Stedelijk Gymnasium. En nadat de leden Bake, ten Sande en de Moen waren aan gewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken, is tot deze betrekking benoemd Dr. G. Greven te Utrecht. 2°. Het verzoek van Dr. C. W. II. van Kaathoven, om ontslag als Curator van het Stedelijk Gymnasium. Overeenkomstig hel ingewonnen rapport van Curatoren wordt besloten den Heer van Kaathoven zijn verzoek in te willigen en aan liem een eervol ontslag uit genoemde betrekking te verlee- nen, met dankbetuiging voor de in deze aan de Gemeente bewe zen diensten. 3°. Het verzoek van Dr. E. Laurillard, om ontslag als docent in het Hebreeuwsch aan het Gymnasium. Ook aan genoemden Heer is een eervol ontslag uit gemelde betrekking verleend, onder dankbetuiging voor de bevvezene dienstenmet bepaling dat de vervulling dezer betrekking voortaan aan Curatoren blijft opgedragen, onder gehoudenheid tot mede deeling aan deze vergadering. 4°. Finantiële voordragt van Burgemeester en Wethouders. Overeenkomstig deze voordragt wordt goedgevonden voor de Commissie tot het beramen van middelen bij het heerschen der Cholera, beschikbaar te stellen 1000.tot voorziening in de behoeften van arme lijders enz., en deze uitgaaf aan de begroo ting voor 1853 toe te voegeu. 5°. Voordragt tot beschikking over eene som van 4000 ter uitdeeling van warme spijzen aan de armen. Overeenkomstig deze voordragt heeft de Vergadering besloten de respective armbesturen te magtigen, met de uitdeeling van warme spijzen die gewoonlijk eerst in Januarij plaats heeft, reeds met de helft dezer maand te doen aanvangenwaarvoor de daardoor te ontstane meerdere onkosten ad 4000 uit de Ge meentekas aan de genoemde armbesturen zullen worden vergoed. 6°. Onderhandsche verhuring van de Gehoorzaal aan het Mu- zijkgezelsehap Sempre Crescendo. Wordt op de gewone voorwaarden besloten deze zaal weder aan genoemd gezelschap voor den tijd van twaalf maanden te verhuren, ingegaan den lsten October dezes jaars en eindigende 1° October 1854. 7°. Adres van J. van der Tas ter bekoming, om te bebouwen, van een gedeelte gemeentegrond. Is na deliberatie besloten de requestrant ziju verzoek toe te staan en alzoo aan hem ter bebouwing gratis uit te geven een stukje grond in de Zwijnhoornsteeg omtrent de Groenhazengracht Sectie F. n°. 731. 8°. De voordragt tot inrigting eener zaal voor de behandeling der Syphilis, etc. en verdere veranderingen in het Caeciliae Gasthuis, In overeenstemming met deze voordragt van Burgemeester en Wethouders, is met 11 tegen 3 stemmen, die van de Heeren van der Boon Mesch, Taets van Ainerongen en Sikkel Groos, besloten, HH. Gecommitteerden tot de administratie der vereenigde Gast en Leprooshuizen te magtigen, tot de noodige veranderingen in het Caeciliae Gasthuis overtegaan en de daartoe benoodigde gel den in uitgaaf bij hunne administratie te brengen. 9°. De voordragt van de Commissie voor de huishoudelijke ver ordeningen betreffende de behandeling der zieke armen in het Stedelijk Ziekenhuis, met de ten deze overgelegde beschouwin gen van Burgemeester en Wethouders. Na ampele deliberatiën over dit onderwerp wordt door het lid Bake als motie van orde voorgesteld, deze beschouwingen van Burgemeester en Wethouders aan te nemen als een amendement op de ondervverpelijke voordragt; welk voorstel evenwel later, ten gevolge van een ander voorstel van het raadslid van der Boon Mesch, wordt ingetrokken, en tot het laastgenoemde, om meergemelde beschouwingen ten fine van berigt en raad aan de Commissie te zenden, met algemeene stemmen besloten. Hierna is de Vergadering tot nadere oproeping gescheiden. In het Bijblad N°. 32, inhoudende Kort Verslag der Zitting van den Gemeenteraad van 26 October, staat bladz. 2. kol. 2. als sub sidie aan de Israëlitische armen uitgetrokken ƒ1110.00, lees: f 1710.00. Te Levden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1853 | | pagina 5