RORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. {Behoorende bij de Leydsche Courant van 23 September 3853, JV°. 334.) DER Zitting van 22 September. Afwezig de Heeren Bake, Hartevelt, Cock, Adriaans, Taets van Amerongen, Gevers en Krantz. Na goedkeuring der Notulen van de vorige Zitting, worden door den Burgemeester overgelegd de navolgende ingekomen stukken, als: 1°. Een verzoek van den Heer II. P. C. Stoffels, om ontslag als Bestuurder over het Minnehuis. In handen van Bestuurders van genoemd geslicht om berigt en raad. 2°. Een adres van de gezamenlijke Klap- en Brandwakers om verhooging hunner loonen. Ten fine van berigt en raad in handen van den Burgemeester als hoofd van de plaatselijke policie, en van de Commissie van Finantie. 3°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders tot het ver- leenen eener gratificatie aan die gemeente-boden die met de be schrijving voor de bevolking zijn belast geweest. 4°. Idem omtrent de benoeming en bezoldiging van den Op ziener der vleeschhal. 5°. Idem omtrent eene verhooging der jaarwedden van de Ambtenaren der plaatselijke belastingen, ter oorzake van het ge mis van emolumenten door de afschaffing der plaatselijke belas ting op schapen en varkens. Al deze stukken in handen der Commissie van Finantie. 6°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders, omtrent den tijd der aangifte en het ingaan der belasting over 1853, voor plaatsen in de vleeschhal en op de vleeschmarkt. 7°. Rapport van de Commissie in zake het ontwerp-reglement voor het Hoogheemraadschap van Rijnland. 8°. Rapporten van de Commissie voor de huishoudelijke ver ordeningen omtrent de ontwerp-reglementen van bestuur voor het Werkhuis en voor het Minnehuis. Al deze stukken ter Leeskamer. Aan de orde van den dag zijn gesteld de volgende onderwer pen als: 1°. Het onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid, den Heer G. II. Ysselsteyn. Deze stukken worden gesteld in handen eener Commissie be staande uit de HII. Olivier, le Poole en van der Hoeven. De Commissie zich verwijderd hebbende, komt na eene wijle tijds in de vergaderzaal terug, en brengt bij monde van den Heer Olivier rapport uitj daarbij concluderende, aangezien al de stukken door haar in orde zijn bevonden, tot toelating van ge- melden Heer. Onder dankbetuiging aan de Commissie, wordt door de Ver gadering conform haar voorsteltot toelating van den Heer G. H. Ysselsteyn als lid van dezen Raad besloten. 2°. Een verzoek van J. van 't Hooft om vrijstelling van het minerval op het Gymnasium voor zijnen kleinzoon L. H. A. Bahler. Het lid de Moen stelt voor dit stuk eerst in deliberatie te brengen, nadat het stuk sub n°. 3 aan de orde van den dag ge steld, zal zijn behandeld. Nadat, tijdens de behandeling van dit voorstel, het lid van der Boon Mesch ter vergadering was verschenen, is het voorstel na deliberatie, met 10 tegen 8 stemmen verworpen. Voor hebben gestemd de HH. le Poole, van Outeren, Sikkel Groos, Leembruggen, Bucaille, de Moen, Siegenbeek en Olivier. Hierop tot de behandeling van het stuk n. 2 overgegaan zijnde is met 13 tegen 5 stemmen besloten in het verzoek van den adressant niet te treden. Voor hebben gestemd de leden: Sikkel Groos, van Outeren, van der Hoevenvan der Boon Mesch en de Voorzitter. 3°. Het voorstel van den Heer Stoffels omtrent de vrijstellingen van het minerval op het Sted. Gymnasium. Dit voorstel strekt, om telken male als er vrijstelling van het minerval zal worden gevraagd, tot juister beoordeeling er van, eene Commissie uit den Raad te benoemen, die naar den meer of min gegoeden en maatschappelijken toestand des verzoekers onderzoek doeen van dit onderzoek in eene beslotene vergade ring rapport uitbrenge, opdat alzoo het al of niet toestaan van het gedaan verzoek te beter zal kunnen worden beoordeeld. Door den Burgemeester voorgesteld zijnde, waarmede de voor steller zich heeft vereenigd, dit onderzoek aan het collegie van Burgemeester en Wethouders op te dragen, is na deliberatie met 13 tegen 5 stemmen besloten zich met dit voorstel, na de daarin gebragte wijziging, te vereenigen. Tegen hebben gestemd de leden: Sikkel Groos, Luzac, van Kaathoven, Lisman en van der Boon Mesch. 4°. Het voorstel van Curatoren van het Gymnasium omtrent het verleenen van den titel van leeraar in de Philosophic aan het Stedelijk Gymnasium aan Dr. C. A. X. G. F. Sicherer. Bij dit voorstel is tevens, naar aanleiding van een vroeger daaromtrent genomen raadsbesluit, overgelegd, een missive van Dr. Sicherer, houdende opgave van redenen die hem tot het on derhavig verzoek hebben geleid. En is alsnu conform het rapport van HH. Curatoren voornoemd, beslotende gevraagde titel van leeraar in de philosophic aan den adressant te verleenen. 5°. Het adres van Diakenen der Ned. Herv. gemeente om te deelen in het verminderd tarief van gaz voor het Huiszittenhuis. Conform het rapport van Commissarissen der Gazfabriek wordt hieromtrent besloten om, aangezien deze instelling met andere inrigtingen van Weldadigheid gelijk staande te beschouwen is, aan de adressanten hun gedaan verzoek in te willigen. Het lid de Breuk heeft zich buiten stemming gehouden, als Diaken der Nederduilsch Hervormde Gemeente. Geene onderwerpen voor de openbare beraadslaging meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering in eene geslotene voort gezet. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1853 | | pagina 5