Tijdens het rapport der Commissie, en de beraadslagingen daarvan is liet lid Lisman in de vergadering niet tegenwoordig geweest. 2°. De adressen om vrijstelling van bet minerval op bet Gym nasium van J. J. Francken alhier en T. A. Jas te Amsterdam voor hunne daarbij vermelde zoons of pupillen. Is tot de stemming overgegaan zijndeachtervolgens overeen komstig het gunstig rapport van 11II. Curatoren, besloten, aan de adressanten de 'gevraagde vrijstelling voor den tijd van een jaar te verleenen. 3°. Het adres van de eigenaren van den Schouwburg tot over name van het gebouw voor rekening dezer gemeente. Na deliberatie is tot afwijzing van het verzoek besloten, in overeenstemming met het rapport van Burgemeester en Wethouders. 4°. Het adres van J. H. Coronel, ls,en hoofdman der nacht wacht tot verhooging zijner jaarwedde. 5°. Het adres van J. J. Mulder, 2den hoofdman der nachtwacht tot verhooging zijner jaarwedde. En is na deliberatie door den Burgemeester op deze adressen een voorstel van het lid van Outeren in rondvraag gebragt, dus luidendedat deze adressen zullen worden aangehouden tot aan de behandeling der begrooting voor 1854, en nadat dien aangaande door Burgemeester en Wethouders nader zal zijn rapport gedaan," welk voorstel met 11 tegen 3 stemmen, zijnde die van de leden van Outeren, Sikkel Groos en Lisman is verworpen; hierna is door den Burgemeester voorgedragen, dat de Raad thans besluite of deze verlangt dat het tractement van die beide amblenaren zal worden verhoogd en later het bedrag bij de behandeling der begrooting voor 1854 wordt bepaald en is dit met 17 stemmen aangenomen, hebbende het lid Lisman zich buiten stemming gehouden. Hierna is de vergadering gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1853 | | pagina 6