KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. Bchoorend e bij de Lei/dsche Couranten van 22 %dugustus en 2 September Ó853JV°. ó05.) b. van Mren Regenten van het R. C. Wees-en Oudeliedenhuis. d. van de Plaatselijke Schoolcommissie. BIJBLAD 1°. 25. DER -o-o-o-O-O -C-O-O-o-o— Zitting van 30 Augustus. Afwezig de HU. Bake, Hartevelt, Ysselsteyn, van Outeren, van der Hoeven, Taets van Amerongenvan der Boon MeschSiegen- beek, Olivier, Leembruggen en Lisman. De aanteekeningen van de vorige vergadering zijn gelezen en vastgesteld. Is gelezen 1°. Eene Circulaire van den Staatsraad Commissaris des Konings in de provincie Zuid Holland van den 15 Augustus 1853 (Prov. BI. N°. 92) nopens de herbenoeming van Wethouders, die als Raadslid afgetreden, en op nieuw gekozen zijn. 2". Eene Circulaire van den Staatsraad Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland van dezelfde dagteekening (Prov. BI. N°. 93) omtrent het onderzoek der geloofsbrieven van de, ten ge volge der periodieke aftreding, nieuw benoemde Leden van Ge meenteraden. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde ledenvoor zoo ver die zijn ingekomen, namelijk van de IIII. Sikkel Groos, van Kaat- lioven, de Moen, van Outeren, van Limburg Stirum en de Breuk, en benoemt voor de Commissie tot het onderzoek de leden Ge vers, Lezwyn en Luzac. Deze Commissie zich verwijderd hebbende, komt na eenigen tijd in de vergaderzaal terug, en bij monde van het lid Gevers ver klaard hebbende dat zij bereid was haar rapport omtrent de Ge loofsbrieven van den Heer Mr. A. O. E. Grave van Limburg Stirum uit te brengen verlaat de Heer van Stirum den presidialen stoel en de vergadering, terwijl gedurende zijne afwezigheid de Heer Wethouder Bucaille de functie van den Burgemeester waarneemt. De Commissie de stukken in orde bevonden en geadviseerd hebbende de nieuw benoemde toe te latenwordt dien overeen komstig besloten, en den Heer van Stiruinweder ter vergade ring toegelatenhiervan mededeeling gedaan. Voorts de Heer Bucaille het presidium weder aan den Heer van Stirum overge dragen hebbende, doet de Commissie achtervolgens rapport om trent de Geloofsbrieven van de HII. Mr. G. P. van OuterenDr. C. W. II. van KaathovenMr. N. Sikkel GroosJ. B. de Moen en H. R. de Breuk, omtrent alle deze telkens verklarende geene bedenkingen te hebbenen mitsdien tot hunne toelating te adviserenovereenkomstig welke rapporten achtervolgens is be sloten en zulks ten opzigle den HH. van KaathovenSikkel Groos en de Moen; telkens, nadat deze succesivelijk voor de beoordeeling hunner eigene Geloofsbrieven de vergadering hadden verlatenen zij alzoo de daarover te houden beraadslagingen niet hebben bijgewoond. En is hierna de Vergadering gesloten. Zitting van 1 September. Afwezig zijn de Heeren: Bake, Hartevelt, Cock, van Kaatho ven, Ysselsteyn, le Poole, van der Hoeven, Gevers, van der Boon Mesch, Kranlz en Olivier. Do Notulen der voorgaande Vergadering worden na voorlezing gearresteerd. Vervolgens is door den Burgemeester mededeeling gedaan: 1°. Van het rapport omtrent het bezoek der Bank van Leening op 13 Augustus jl. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit aan te nemen voor kennisgeving en Commissarissen der Bank met de daarbij gege- vene wenken bekend te maken. 2°. Eener circulaire van den Staatsraad Commissaris des Konings in Zuid-Holland van den 25 der vorige maand, L. A. N°. 1009, nopens het tijdstip der verkiezing van Wethouders ter vervulling der plaatsen opengevallen door hunne aftreding als raadsle den en 3°. Eener dispositie van Gedeputeerde Staten van genoemde Provincie dd. 23 Augustus 11. N°. 17, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit van den 18 bevorens, tot onderhandsche verhu ring van het huis in de Weddesteeg. Beide deze stukken aangenomen voor kennisgeving. Hierna worden door den Burgemeester overgelegd de volgende ingekomen stukken, als: 1°. De rekening van Mron Regenten der Huiszitten en Diaco- nie-Armen over 1852 en 1853. 2°. De Rekening van Mren Regenten der R. C. Armen en Wee zen over 1852. 3°. De Rekening van de Vereeniging derTurfdragersenTonsters over 1852. 4°. De Begroolingen voor 1854: o. van Mren Regenten der R. C. Armen en Weezen. c. van Bestuurders van het Minnchuis. e. van de Dienstdoende Schutterij. 5°. De Gemeente-Begrooting voor 1854. De Burgemeester deelt hierop mede, dat gelijks bereids de Begrooting zelve, de daartoe betrekkelijke Memorie van toelich ting zal worden gedrukt, en in de volgende week aan de leden rondgezonden. 6°. Een Adres van de Erven H. Pottum verzoekende uilbeta ling zijner jaarwedde als Secretaris van het Huisziltenhuis over de jaren 1848 enz. Al deze stukken ten fine van berigt en raad in handen der Commissie van Finantie. 7°. Een concept-reglement voor het Bestuur van het Minnehuis. In handen der Commissie voor de huishoudelijke verordeningen. 8°. Een aantal adressen om te worden benoemd tot Commissa ris van het Delftsche en Haagsche schuiten veer. Nederleggen ter Leeskamer. Alsnu is aan de orde: 1°. Het onderzoeken der geloofsbrieven van de nieuw be noemde leden van dezen Raad Prof. A. H. van der Boon Mesch en Mr. M. H. A. Lisman. Waartoe eene Commissie wordt benoemd beslaande uit de leden Bucaille, Siegenbeek en Taets van Amerongen. Het onderzoek afgeloopen zijnde wordt bij monde van het lid Bucaille rapport gedaan en verklaard, dat de geloofsbrieven van genoemde Heeren in orde bevonden zijn, ten gevolge waarvan lot hunne toelating als leden van den Gemeenteraad wordt be sloten.

Leydse Courant | 1853 | | pagina 5