KORT VERSLAG ZITTING YAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. DER [Rehoorende bij de Leijdsche Courant van 99 Augustus 9853, JY°. 99) -O-O-O-OO0C-OO-O-O- Zitting van IS Augustus. Afwezig de IHI. Bake, Hartevelt, Cook, Yssolsleyn, van der Hoeven, Taets van Amerongen, van der Boon Mesch, Olivier en Lisman. Na voorlezing, worden de Notulen der vorige vergadering vastgesteld. Is gelezen Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland dd. 2 Aug 11. G. S. N°. 34, houdende goedkeuring der rekening der dienstdoende Schutterij over 1852. Aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester heeft daarna overgelegd de navolgende inge komen stukken, als: 1°. Het rapport van Burgemeester en Wethouders op het ver zoek van eigenaren van den Schouwburg, opzigtens de overname van het gebouw voor rekening dezer Gemeente. 2°. Het rapport van Curatoren op eenige adressen om vrijstel ling van het Miuerval aan het Stedelijk Gymnasium. Deze stukken ter inzage van de Leden in de Leeskamer. 3°. Voordragt omtrent de Vereeniging der turfdragers. 4°. Idem omtrent de jaarwedden der Keurmeesters van het vleesch. Beiden in handen van de Commissie van Finnntie. 5°. Een voorstel van de Raadsleden Krantz en Leembruggen, ter herziening van het Reglement voor de Gazfabriek. In handen van de Commissie voor de Gazfabriek. Als nu zijn aan de orde: 1°. De Rekening van de inkomsten en uitgaven der Gemeente over de dienst van 1852, Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finanlie wordt deze opgenomen en gesloten: in ontvangst tot387,470.34}, in uitgaaf lot- 353,960.66, en mitsdien sluitende met een voordeelig saldo f 33,509.68}, niet bepaling dat dit saldo met het bedrag der oningekomen pos ten ad 8953.54.} in de eerst volgende rekening behooren te worden verantwoord. Aan deze stemming hebben Burgemeester en Wethouders inge volge de voorschriften der Gemeentewet geen deel genomen. 2°. De benoeming van leden van hel Hoofdbureau, en eenen Voorzitter en leden van het Onderbureau bij de aanstaande ver kiezing van een lid van den Gemeenteraad, alsmede plaatsver vangers. En nadat de leden Leembruggen, Krantz en Lezwijn waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemop neming uit te maken, worden voor den Voorzitter van het On derbureau met 16 stembillettenuitgebragt op den H. II. Bucaille 5 stemmen en Lezwijn 1 stem en is al zoo benoemd de Heer Wethouder Bucaille. Hierna tot de benoeming van leden voor het Hoofdbureau overgegaan zijnde, worden met 16 stembilletten uitgebragt op de HII. Cock 11, Luzac 7, Taets van Amerongen 5, le Poole 4, Krantz 3, Stoffels en Siegenbeek elk 1 stemmen. Diensvolgens zijn de Heeren Cock en Luzac tot leden van het Hoofdbureau benoemd. Voor hel Onderbureau zijn uitgebragt bij 16 stembilletten op de H. H. le Poole 10, Taets van Amerongen 7, Stoffels 7, ten Sande 4Adriaans 3Leembruggen 1 stemmenzoodat als zoodanig is gekozen de II. Ie Poolemoetende eene her stemming plaats hebben over de H. H. Taets en Stoffels, en zijn bij 16 stembilletten uitgebragt op de H. II. Taets van Ame rongen 11 en Stoffels 5 temmenen is alzoo de Heer Taets van Amerongen benoemd. Eindelijk zijn nog als plaatsvervangers van genoemde H. H. aangewezenop voorstel van Burgemeester, alle de overige leden van den Gemeenteraad. 3°. De voordragt van de Plaatselijke Schoolcommissie omtrent de vervulling van de vacerende onderwijzersplaats aan eene der Stadsscholen. Na deliberatie tot de behandeling der verschillende punten dezer voordragt overgaande, zijn als zoodanig in beraadslaging gebragt De bepaling van het tractement en de toelage voor vuur licht en schoonhouden der localen. Waarmede de Raad zich heeft vereenigd en alzoo het tracte ment bepaald op 800, en de toelage voor vuur, licht en schoonhouden der localen op 250, even als bij den 3den onder wijzer in de Stads-Armschoolbehoudens dat gedurende de be staande vacature van 3den Stadsschool-Onderwijzer deze toelage op den bestaanden voet blijve genoten door dengenen die met de waarneming tijdelijk is belast. h. De benoeming door opklimming als zoodanig van den onder wijzer J. P. Lancel. Ook hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. c. Tot bepaling van het tractement en de toelage voor vuur, licht en schoonhouden, voor de door de bevordering van J. P. Lancel ontstane vacature. Hieromtrent door het lid Stoffels voorgesteld zijnde dat de Raad besluite dat het tractement van al de Stadsonderwijzers gelijk moge worden gesteld is dit voorstel in rondvraag gebragt en met 13 tegen 3 stemmen niet aangenomen; voorts is met 15 tegen 1 stemmen, overeenkomstig het rapport besloten, het tractement vast le stellen tot 700, en de toelage tot ƒ250. Tegen het voorstel van het Lid Stoffels hebben gestemd de Le den Adriaans, ten Sande, van Outeren, van Kaathoven, Le Poole, Leembruggen, deMoen, Krantz, Sikkel Groos, Gevers, Lezwyn, Bucaille en de Voorzitter. Voor, de Leden Siegenbeek, Stoffels en Luzac. Tegen het voorstel van de Schoolcommissie heeft gestemd de Heer Luzac. Terwijl laatstelijk omtreni het punt litt. tl. Tot magtiging ter oproeping van daartoe bevoegden om naar deze vacature te dingen, besloten is de Schoolcommissie hiertoe te aulhoriserenmet be paling dat zij later van den dag van het le houden vergelijkend examen mededeeling zal behooren te doen. Eindelijk is besloten het adres van den Stads Schoolonderwijzer J. P. Lancel, om verhooging zijner jaarwedde, vroeger inge diend, buiten verdere dispositie te houden. en 4°. De onderhandsche verhuring van het huis in de Wed- desleeg. En is, conform de ten deze overgelegde concept-voorwaarden, hiertoe besloten, en dit huis voor den tijd van een jaar en vier en een halve inaand verhuurd aan Calharina Elisabeth van der Wille, weduwe Jacob Rusterhollz, Werkster, wonende alhier, voor de som van vijftig gulden 's jaars. Waarna de Vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1853 | | pagina 7