De Heer v. Goltstein is tegen 't voorstel. De Heer L. D. Storm is er voor. Met 33 tegen 26 stemmen wordt liet voorstel van den President aange nomen. Tegen de Heercn: Hugcnholtz, van LyndenLuyben van der Poel, van den Heuvel, Dommer van Poldersveldtvan WintershovenJespers, Hengst, Bols, v. Hoëvell, v. Nispen, Sander, Weslerhoff. de Man, Storm, Strens, Mackay, Beens, de Lom de Berg, Groen, van Eek, Meeussen l'horbecke, Eloüt en van Bosse. Na nog eenige verslagen van Commission wordt de Zitting opgeheven. BUITENLANDSCIIE DERIGTEiV. ENGELAND. LONDEN, 6 Augustus. II. M. beeft den 44el1 de wet bekrachtigd, waarbij liet zegel op de adver- tcnticn wordt afgeschaft; de dagbladen hebben daarom den prijs der adverten- tiën aanmerkelijk verminderd. Ilct Lagerhuis heeft eene som van 55,840 gocdgestemd voor het Britsch Museum. In dit Huis is door Lord John Russell het aangekondigde voorstel ge daan om de R. K. slichtingen en fondsen van liefdadige bestemming niet te onderwerpen aan de werking der nieuwe wet op hel beheer van liefdadige stichtingen; hij achtte het noodig de R. K. instellingen nog een korten tijd aan het ook voor haar wenschelijke staatstoezigt te onttrekken, in afwach ting der wijziging van zekere uit vroegcren tijd afkomstige wets-bepalingen volgens welke vele dier inrigtingenwanneer zij onder het oog der overheden kwamenzouden moeten worden vernietigd. Het voorstel is aangenomen doch het was niet zonder leedwezen dat vele leden zich er mede vereenig- den. Zij wenschlen het land geluk dat eindelijk een vermogen van 50 mil- liocn een aanzienlijk en edel deel van het nationaal vermogen, veilig ge steld zou worden voor «liefdadige misbruiken," welke, tot groote afbreuk voor de openbare zedelijkheidzoo algemeen waren geworden dat ook overi gens naauwgczetle lieden daartoe de hand leenden. Onder anderen werd aangevoerd dat eene stichting alhier, wier bestemming is de opkwecking van regtsgelcerden te bevorderen en wier jaarlijksche vaste inkomsten nage noeg 100,000 bedragenvoor haar doel naauwelijks een tiende gedeelte van deze som aanwendtterwijl men niet weet wat er van de overige 90,000 wordt. Eenige leden zeiden dat het bij de wetgeving te veel ge woonte werd de Roomsche Kerk van alle regelen uit te zonderen en hare soms grillige verlangens en matelooze eischen meer te ontzien dan met de waardigheid en veiligheid des Staats vereenigbaar was. Moest het aan de Roomschen vrijstaan gelden te maken voor lijkmissen en andere zoodanige doeleindendan behoorde de wet tot wering van bijgeloovige gebruiken on verwijld tc worden ingetrokken; werd deze wet niet ingetrokken, dan be hoorde zij ook te worden gehandhaafden eene nuttige verbetering mogt niet achterwege blijven alleen omdat het aan moed tot de toepassing dier wet scheen te ontbreken. Den 3den werd de zaak van den Franschman E. Raynaud voor bet Hof van Policie in Bowstreet voortgezet. De Prins van Joinville, die thans als getuige optrad, scheen aan verregaande doofheid onderhevig. Hij verklaarde den aangeklaagde niet in persoon te kennen, maar te Claremont de brieven van hem ontvangen te hebbenwelker inhoud reeds vroeger vermeld is en waarin Raynaud op zeer hartstogtelijken toon verklaart den Keizer te willen ombrengen, al inoest het zijn eigen leven kosten. De beschuldigde erkende de schrijver dier brieven te zijn, en zeide verder dat hij lang ziekelijk ge weest was, hetwelk nadecligen invloed op zijne geestvermogens heeft uitgeoe fend. Eenigen tijd had hij in het hospitaal te Southampton doorgebragt, waar hem het haar ten deele was afgeschoren. «ij betoonde berouw over zijne dwaze handelwijze en smeekte het Hof, ter wille zijner zeventienjarige vronw, welke geen kennis van het schrijven der brieven gedragen had, mc- dedoogen met hem te hebben. Hij isonder borgtogtnaar de gevangenis van Newgale verwezen. Volgens eene officiële opgave zijn van 1 April tot 1 Julij uit die ha vens van het Vereenigde Rijk, alwaar Gouverncments-ambtenaren toezigt op de landverhuizing houden 115,959 landverhuizers vertrokken waarvan 17,152 naar Australië; er hebben alzoo wekelijks gemiddeld 8,920 personen het land verlaten, dat is zoo veel als de bevolking van het meerendeel der steden van Groot-Britlanje. Daar de sterfte in het gemelde vierendeeljaars in En geland ongemeen groot was, heeft het aantal geboorten dat der sterfgevallen slechts met 50,857 overtroffen; hierbij naar raming een evenredig cijfer voe gende voor Schotland en Ierland (alwaar van de geboorte- en sterfgevallen geene registers als in Engeland worden gehouden), bevindt men dat het Verecnigd Rijk in het tweede vierendeel jaars aan inwoners ruim 36,000 heeft verloren. Van Lerwick is berigt ontvangen dat de Ncderlandsche oorlogsschoener Atalantc, onder bevel van den Luitenant ter Zee lste kl. Jonkh. A. Klcrck, tot bescherming der Ncderlandsche haringvloot aldaar aanwezig, den 31 Julij II., met de Ëngelsche stoomschepen Argus en Tartarus, benevens den kotter Vic toria, die haven had verlaten, ter opsporing van een oogcnschijnlijk verdacht vaartuig, hetwelk gedurende de vorige week op de noord- en zuidkust van Shetland kruisende gezien was. De Argus had de bemanning eener boot on der bevel van den tweeden officier tc Lerwick achtergelaten, om de haven te bewaken. Den 295tcB April 1. 1. is er ter reedc van Corfu een verschrikkelijk voorval gebeurd. Vijf jonge Ëngelsche soldaten, die zich in ccne roeiboot be vonden, voelden eensklaps een hevigen schok, alsof het vaartuig op eene rots stootte. Maar een der manschappen bespeurde een grooten haaidie echter terstond afdeinsde. Naardien ook eene menigte bruinvisschen de boot omringde, wierp Flowers, een der soldaten, een harpoen uit, maar de lijn daarvan slingerde zich om den arin van een ander soldaat, flanson genaamd, die daardoor te gelijk met de harpoen in het water geraakte. Flowers stuurda de boot naar het punt waar zijn makker verdwenen was, ten einde hem te redden, toen een derde uitriep dat bij den haai op Hanson zag aankomen. Nu trok Flowers zijn meswierp zich in de golvenen bragt hel zeemonster verscheiden diepe wonden toe, maar voor den ongelukkigen Hanson was dit in zeker opzigt reeds te laatwant de haai had hem een der beenen lot op de knie afgebeten. Met groote moeite bereikte de moedige Flowers met zijnen gewonden makker de boot en verbond diens wondenzoodat hijonder ver dere heelkundige behandelinghet leven behouden heeft. De zwaar gekwetste haai is naderhand gevangen en op het strand gesleept. Hij woog 234 Ëngel sche ponden. In zijne keel vond men het vermorzeld been van Hanson. BËLGIË. BRUSSEL, 8 Augustus. Den 7dcn heeft alhier de eerste afkondiging plaats gehad van het huwelijk van den Hertog van Brabant met de Aartshertogin Maria Henrielte Anna van Oostenrijk. De graanoogst is hier te lande gunstig uilgevalleu en overtreft alle verwachting. De Emancipation bevat het volgende: De genezing der ziekten, die haren oorsprong hebben in eene pathologische aandoening van het zenuw stelsel door de toepassing der Electro-Bio-Dynaruische middelenvolgens de methode van Guérin te Parijsis tegenwoordig eene zaakwelke door de on dervinding is gestaafd. Wij zelf hebben in liet Electro-Biologiscbc, Bio-Dyna- mischc geneeskundige instituut, gevestigd te Brussel Rue de la Vierge Noire, 32eenige personen gezien die door deze nieuwe metbode geheel genezen zijn van chronische ziekten, welke ongeneeslijk verklaard waren. Andere wa ren op volkomen weg van genezing. De ontdekking van dit nieuwe stelsel is dus eene wezenlijke therapeutische verovering. De Electro-Bio-Dynamischc middelen gelukken in vele gevallenwanneer andere geneesmiddelen zonder uitwerking zijn gebleven. FRANHRIJK. PARIJS7 Augustus. De Keizer heeft vergunning verleend tot het aanleggen van een' spoorweg van Lyon naar Genève. De Keizer heeft van den Hertog van Alha 10 fraaije Audalusische paar den ten geschenk gekregenwelke zoo wild zijndat men ze bijna niet durft naderen. De Keizer heeft de wet, die den invoer van graan en meel onder bui- tenlandsche vlag aan een hooger regt onderwerpt, tot den 31sten December a. s. buiten werking gesteld. Het Journal de St. Petersbourghetgeen een hevig artikel tegen Frankrijk bevatte, is aan den post in beslag genomen. Een herbergier in het dorp Ceyrac, departement der Gironde, kocht op eene veiling voor 50 fr. eene schilderijwelke hij in zijne gelagkamer hing. Eenige maanden later ontdekte men op de muts van een der beeldjes den naam van den schilder en bet jaartal 1595. De schilder was Otto Venius (Otto van Veen), de leermeester van Rubens. Het onderwerp der schilderij is de ontmoeting van Abigail en David. De schilderij is niet geretoucheerd, 5 voet hoog en 3 voet breed, en op paneel. De herbergier verkocht het aan een bekend Parijsch liefhebber voor 25,000 fr. De meeste geestelijken in bet zuiden des lands volgen het voorbeeld van den Bisschop van Rcnnes, achten den tafeldans niet bestaanbaar met het R. K. geloof en prediken er tegen van den kansel. Binnen kort zal er een ge schrift van een' geestelijke van den pers komen, waarin beweerd wordt, dat de tafeldans een werk des duivels is. Onderlusschen heeft de Bisschop van Rennes thans in de dagbladen verklaarddat hij wel den tafeldans had ver boden, maar niet omdat die in strijd was met het geloof. De Ministeriele krisis in Spanje is aldus geëindigd, dat slechts één Mi nister die van Openbare Werkenis afgetreden en een ander in zijne plaats aangesteld. ITALIË. PiOME2 Augustus. De Paus heeft bij gelegenheid van den verjaardag van zijne komst tot den II. Stoel, aan 200 personen genade verleend; hiervan was te voren niets hekend. PRITISSEN. BER.LIJN, 7 Augustus. De Koning heeft geweigerd de verkiezing te bekrachtigen van den Oud- Minister von Auerswaldals Voorzitter van den Provincialen Landdag te Koningsbergen. Op zijne reis door Oost Pruissen weigerde de Koning gehoor te verlce- nen aan het stedelijk bestuur te Elbing (hetwelk nog liberale of wel demo- kratische begrippen voorstaat), en toen hij de leden ontving van de Pruissen- verecniging, een politiek genootschap van behoudende strekking, zeide hij:

Leydse Courant | 1853 | | pagina 2