=süi=^ kort verslag ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. Behoorende bij de Leydsche Courant van Augustus Ó853JV°. 90 DER ■oooO-OQCO-Coo- Zitting van 30 Julij. Afwezig de UIL Bake, Bueaille, Ilartevelt, van Kaathoven, Ysselsteyn, van Outeren, Lezwyn, Taets van Anierongen, van der Boon Mesch, Siegenbeek en Leembruggen. De Notulen der vorige vergadering zijn gelezen en vastgesteld. Is vervolgens mededeeling gedaan van de navolgende ingeko men stukken, als: 1°. Eener dispositie van Gedeputeerde Stalen van Zuidholland van den 14 Julij 1853, N°. 38, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit van den 29 Junij bevorens, tot verhooging van art. 114 der Begrooting Kosten van brandverzekering der geboutven" met 1000.te dekken uit de teruggave van het renteloos voorschot aan het Huiszittenhuis, waarmede art. 1 der Begrooling Batig saldois verhoogd. 2°. Eener dispositie van Gedeputeerde Staten voornoemd van den 19 dezer maand, N°. 2, ten geleide van een Koninklijk Be sluit van den 4Jen bevorens, N°. 20, waarbij de plaatselijke belasting voor plaatsen in de Hal en op de Vleeschmarkt, waartoe bij Raads besluit van den 9 Junij 11. is besloten, wordt goedgekeurd. Beide deze stukken aan te nemen voor kennisgeving. en 3°. Eener missive van den Heer Abr. Hartevelt Jz.van den 25 dezer maand, daarbij zijn ontslag nemende als lid van clen Gemeenteraad. Is besloten deze mede voor kennisgeving aan te nemen, en de verkiezing tot vervulling dezer vacature op zoodanigen dag te be palen, als nader ingevolge art. 8 der Gemeentewet door Burge meester en Wethouders zal worden vastgesteld. Daarna is door den Burgemeester overgelegd: I". De verantwoording van de inkomsten en uitgaven over 1852. 2°. Eene voordragt van Burgemeester en Wethouders ter vol doening der kosten van verpleging van weezen, vondelingen, en verlaten kinderenin de gestichten der Maatschappij van Weldadigheid, dienst 1852. 3°. Be staat van begrooting dienst 1854, van den Armverzor- ger der Oud Catholijke Gemeente. Alle deze stukken in handen der Commissie van Finantie ten fine van berigt en raad. 4°. Twee adressen om kosteloos onderwijs aan het Gymnasium, ten fine van berigt en raad in handen van Curatoren van 't Gym nasium. 5°. Eene voordragt van Curatoren voornoemdtot het verlee- nen van den titel van leeraar in de Philosophic aan gemelde inrigting, aan den onderwijzer in de Hoogduitsche Taal en Let terkunde, K. A. X. C. F. Sicherer. 6°. Concept huishoudelijk reglement voor het beheer van het Werkhuis. 7U. Voordragt ter vervulling der door aftreding ontstane va cature onder de leden der directie van het Werkhuis. 8°. Adres van F. van den Borclitot het beleggen van een gedeelte gronds op het Levendaal met Biksteen met een rapport van Burgemeester en Wethouders. Alle deze stukken nederleg- gen in de Leeskamer. 9°. Proces-Verbaal van opname der boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger op heden den 30 Julij 1853. Gedurende 14 dagen voor de leden in de Leeskamer neder- leggen. 10°. Adres van E. de Groot om ontslag als Slads-school- onderwijzer. 11°. Adres van den Stads-schoolonderwijzer J. P. Lancel om verhooging zijner jaarwedde. Beide deze stukken ten fine van berigt en raad in handen der Plaatselijke Schoolcommissie. 12°. Een adres van de Wed. van den Commies Gillis van den Broekverzoekende over het loopende kwartaal in het genot te mogen worden gesteld van het pensioen aan haren overleden echtgenoot toekomende en tevens te worden ontslagen met 15 Augustus aanstaande van de huur van het huis op de Binnen vestgracht. In handen der Commissie van Finantie. Alsnu is aau de orde der beraadslaging. 1°. De Rekening van Gecommitteerden tot de administratie der vereenigde Gast- en Leprooshuizen over 1852. En is deze rekening conform het rapport der Commissie van Finantie, opgenomen en gesloten in ontvang tot eene som van 19265.25'in uitgaaf tot 10724.18, eh alzoo sluitende met een goed saldo van f 8541.071, hetgeen door de rendantcn in hunne eerstvolgende rekening in ontvang moet worden verant woord onder opmerking dezerzijds aan HH. Gecommitteerden voornoemd datmet het oog op den gunstigen toestand hunner administratie, het wenschelijk is voorgekomen om ter vereen voudiging daarvan, tot de aflossing der. aan de Bank van Leening verschuldigde kapitalen ad 1500.overtegaan, ten zij overwe gende redenen zulks mogten beletten. Het lid van der Hoeven is bij de deliberatien over, en op name der rekening niet tegenwoordig geweest. 2°. De staat van af- en overschrijving op de begrooting van den Armverzorger der Oud-Catholijke gemeente over 1852. Is conform de voordragt der Commissie van Finantie besloten, dezelve zoo als zij is liggende goed te keuren. 3°- De slaat van af- en overschrijving op de begrooting der Israëlitische Armen, 1852. Is besloten omin overeenstemming met het te dezen aanzien gerapporteerde der Commissie van Finantie, aangezien deze staat van af- en overschrijving en suppletoire begrooting slechts is in gediend om daarmede de som voor geld-bedeeling uitgetrokken te verhoogendezelve voor dit en voor de laatste maal goed te keuren, waardoor de begrooting voor 1852 zoo in ontvang als uitgaaf wordt verhoogd met 9.58t. 4°. De benoeming van een 2den Docent in de Wiskunde aan het stedelijk Gymnasium. Waartoe zich hebben aangemeld: A. Aalderink, te Zierikzee, C. Slruijck Bevel, te Leyden; D. G. Cramer, te Leyden; G. van Hennekeler, te Assen; R. van Hinlopen Labberton, te Sloten en II. A. van Put, te Hazerswoude. En nadat de leden Luzac, Adriaans en Sikkel Groos waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemop neming uiltemaken, is men tot de benoeming overgegaan, waai bij met 14 billetten zijn uitgebragt op D. G. Cramer dertien stein- Jj men, blanco één billet.

Leydse Courant | 1853 | | pagina 5