LEYDSCHE COURANT VRIJDAG, 22 JULIJ. BliWEMLANDSCFIK BERIGTE.Y. De Courant wordt MaandagWoensdag en •Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaterdag Avond. De Prijs der Courant is ƒ13 in het jaar; de afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven LEYDEN 21 Julij. PROCES-VERBAAL Van de opening der Stembriefjes die ter benoeming van acht Leden van den Gemeenteraad van Ley den den 1 D(lcn Julij 1853 zijn ingeleverd. Op lieden den twintigsten Julij des jaars achttien honderd drie en vijftig, in de Gemeente Leyden, is door het Bureau van Stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen des morgens te negen ure. Het Bureau is zamengesleld uit den Heer 5Ir. A. O. Eb Grave van Limburg Stirum, Burgemeester, Voorzitter; en de llceren M. G. Ten Sande, en B. F. Krantz, Leden van den Gemeenteraad, Slemopneniers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee Stembussen, hij hem den 19rJen Julij 1853 overgebragt uit deze gemeente van bet lloofdbuieau en van bel Onder bureau ter inlevering van stembriefjes. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden negen honderd negen en vijftig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijst der Kiezers die briefjes hebben ingeleverd vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als bet getal dier Kiezers. Nadat de briefjes zijn ondereengetnengd, worden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het Bureau heeft van onwaarde verklaard drie stembriefjes, die niet inge vuld of ondertcekend waren. Het getal der geldige uitgebragte stemmen is mitsdien geweest negen hon derd zes en vijftig. Van dit getal zijn uitgebragt op de Hoeren Mr. A. O. E. Grave van Limburg Stirum 928 stemmen 51r. G. P. van Ouleren 884, Prof. A. II. van der Boon Mesch 616, Dr. C. W. II. vaü Kaat- hoven 610J. B. de Moen 607 Mr. 51. H. A, Lisman 582 Mr. N. Sikkel Groos 538. Dr. II. R. de Breuk 462, G. 11. Ysselsteyn 421Mr. P. G. Hu- brecht 367, Mr. P. du Rieu Jr. 354, J. I. van Wensen 318, Dp. F. Dozy 303. Prof. S. Vissering 306, W. L. de Sturler 22, Mr. 11. C. Huyser 20, Mr. A. A. Dillié 14, Mr. H. Obreen 14, S. A. Meerburg 12, W. C. Baert 12, C. Dros 7, A. Tieleman 6, Jhr. W. J. Rammelman Elsevier 6Mr. J. E. Goudsmit 6. T. W. J. van den Aardwegh 6, P. J. Zuurdeeg 5, 51r. J. L. Klaverwijden 5, A. J. Zuur 4, Prof. A. Rutgers 4, W. C. de Sain 4, A. B. Barkey Nz. 4, Dr. C. Leemans 4, Mr. K. J. F". C. Kneppelhout van Sterken- lmrg 4, Mp. J. de Wal 4, B. Eigeman 4, Mr. S. Tak 4, N. II. de Graaf 3, Prof] G. G. B. Suringar 3, P. J. de Frecnery 3, B. W. Wtlewaal 3, P. van Geer 3, 11. Manger Munlz 3, D. A. Schrotlen 3, Prof. J. GeelProf.il. Hal- bertsmaProf. P. L. Rijke, Mr. A. J. Hoekwater, W. P. Kluit, J. B. II. Schmier, Jac9. Hazenberg Cz., D. C.. F. Linckers, Alr. J. B. C.P.C'au, A. L. Reimeringer, J. Kros, J. 11. J. Grootbols, J. A. de Freinery, Prof. F. W. Krieger en C. 51. Bronkhuyze, ieder 2 stemmen. W. AVolters, D. A. Hen driks', H. J. de Graaf, A. Gysberti llodenpijl5Ir. D. C. Viruly van Poede- roven, M. van flugten, J. H. Biben, 51. van Wingen, Dr. II. Bourse Wils, J.J Hcnkes51. A. Kluit, D. C. Molenaar. Prof. W. II. de Vriese, D'. 11. Lührmann, J. W. Flippo, 5Ir. C. J. van Assen, J. G. de Waldkirch Ziep- prechl, J. A. Susanna, C. J. Temminck, Mr. J. G. La Lau. H. J. Smits, J. Hopman, 5Ir. C. W. Hubrecht, D. N. Roskes, A. T. L. R. 5Iulder, G. van der Spruyt, J. C. Dobbe, J. F. 4V. Schermer, A. de 5Iare, 1'. E. 51. vart Bommel, 5Ir. J. F. C. 5Ioltzer, II. Zaalberg, K. Keerewcer, Prof. F. 5V. J. Juynboll, J. A. Pryn, C. P. L. Driessen W. de Gelder. W. F. Koppescbaar, Mr. J. F. Pringle, W. van Gent, P. Blaauw en C. Keerewcer, ieder 1 stein. Hebben alzoo de volstrekte meerderheid van slemincn verkregen de llceren SIr. A. O. E. Grave van Limburg Stirum, Mr. G. P. van Ouleren, Prof. A. 11. van der Boon 5Iesch, Dr. C. 5V. II. van KaathovenJ. B. de 5Iocn Mp. M. H. A. Lisman en 5Ir. N. Sikkel Groos. Zijn derhalve verkozen tot Leden van den Gemeenteraad van Leyden delIIL: 51 r. ALBERT OTTO ERNST Grave van LIMBURG STIRUM 51r. GUILLAU51E PIERRE van OUTEREN, Prof. ANTONIUS IIENRICÜS van der BOON MKSCIl, Dr. CORNELLS WILLEM HENDRIK van KAATHOVEN, JOHANNES BKNJA5IIN de 5IOEN. Mr. 5IARIUS HERMAN ANTON LISMAN, en 51r. NICOLAAS SIKKEL GROOS. Terwijl, voor hel achtste lid geene meerderheid verkregen zijnde, ecne herstemming moet plaats vinden over de lleeren Dr. 11. R. de Breuk en G. II. Ysselsteyn, die, krachlens Art. elf der Gemeentewet, op de lijst voorde her stemming zullen worden gebragt. En zijn tegen deze opening van stembriefjes, door de in de zaal aanwezige Kiezers geene bezwaren ingebragt. En is na afloop van dit een en ander Proces-Verbaal opgemaakt, in tegen woordigheid van allen, die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leyden den 20sle" Julij 1853. VAN LIMBURG STIRUM, Voorzitter. M. G. ten SANDE I c, B. F. KBANTZ, Stemolmemers> De Minister van Binnenl. Zaken heeft bepaald, dat de gemeente Bent huizen, thans behoorende tot liet onderkiesdistrict Ilazcrswoude, een afzon derlijk onderkiesdistrict zal uitmaken. Burgemeester en AVethouders van Stompwijk zullen den 2<l<:n Augustus aanbesteden den opbouw van een nieuw Scboollocaal te Stompwijkwaarvan bestek en teekening dagelijks ter visie liggen op de secretarie dier gemeente. Gisteren beeft te Rotterdam de wedstrijd der Koninkl. Ned. Jagtclub plaats gehadgedurende den wedstrijd is er druk deelgenomen van bet mast- klimmen en des avonds is er een vuurwerk op de 5Iaas voor den Katen- drechtschen Vcerdam aangestoken. Gisteren zijn de twee laatste haringjagers binnengekomen, de een met 301J en de ander met 225 ton. Uit Enkliuizcn wordt gemeld, dat de ansjovis-vangst, die zeer voor- deelig is geweest, thans is geëindigd. 5Ien berekent dat er 4,000 vaten zijn ingelegd en dat elk vat door elkander ƒ8 kan opbrengen. Uit bet Land van Hcusden schrijft men dal de handel in vee en paar den er steeds zeer druk is. Franscbe kooplieden betalen liooge prijzen voor paarden, tot ƒ400 voor 3-jarige; de koeijen zijn 30 pCt. duurder dan voor leden jaarde uitvoer was aanmerkelijk. De bondenbelasting zal voor de gemeente de Helder dit jaar bijna ƒ700 opleveren. Gedeputeerde Staten van Overijssel vragen eencn veearts voor Almelo, tegen 200 's jaars uit de Provinciale fondsenbelanghebbenden moeten zich vóór 1°. September aanmelden. De Stalen van de Provincie Drenthe hebben ƒ1,500 toegestaan als bij drage voor het bouwen van kerk en pastorie in de nieuw opgerigt wordende Hervormde gemeente te Grollo. Een aanlal voorname ingezetenen van Antwerpen hebben op ecne stoom boot den 17<lcn Vlissingen bezocht, vergezeld van de leden eener harmonic- muziek-soeicteit. Zij hebben eene serenade aan den Burgemeester gebragt en voor bet standbeeld van de Ruiter onderscheiden Nederlandsche en Belgi sche volksliederen uitgevoerd. Uit onderscheiden streken van ons vaderland fneldt men dat de aard- appelenziekle zich meer en meer begon te vertoonentot hiertoe was echter nog slechts bet loof aangetast. 'sGRAVENIIAGE, 21 Julij. Bij besluit van den 184™ dezer, beeft Z. 51. bet vervaardigen van een nieuw ontwerp lot droogmaking der Legmeerplassen tusschcn den Uilhoorn en de ringvaart van bet Haarlemmermeer, prov. Noord-Holland, opgedragen aan eene commissie, beslaande uit den Slaatsraad, Commissaris des Konings in die provincie, en de lleeren J. 11. Cordes, lid van Gedep. Staten; B. J. F. .MarcusBurgemeester der gemeente Nieuwer-AmstelVoorzitter der commissie tot opsporing en onderzoek van de middelen tot droogmaking dier plassen 5 J. P. Alalilstedc; E. de Kruyfl: en D. J. Slorni Buysing. Hoofdingenieurs en J. A. Beyerinck, Ingenieur van den Waterstaat; met bepaling, dat de in structie, voor deze commissie, door den Minister van Binnenl. Zaken zal worden vastgesteld. Bij Koninklijk besluit van den 19'™ dezer, zijn benoemd tot Dirceteuren van de postkantoren: te Rozendaalde Heer 5V. Juta, thans Directeur van bet postkantoor te Alonnikkendam en aldaar de Heer P. G. Piepers, wonende alhier. De Graaf A. G. 5Iodeslo Beges, Secretaris van den Minister van Open baar Onderwijs te Turyn, de Baron El. Bosino uit AVeenen, de Heer Petit, Kapitein Ordonnans Officier van den Keizer van Frankrijk en de Baron Charle magne Officier der E'ransche Marine, zijn in deze residentie aangekomen. De Alinister van Binnenl. Zaken zal aanstaanden Zalurdag geen gehoor verlecncn. TTsveede BCntner tier- Staten-fdenerunV Zitting van Woensdag 20 JulijL In deze zitting is ingekomen een w ets-ontwerp tot afstand van domeinen ten behoeve van een ziekenhuis te Leyden, met eene daarbij behoorende me morie van toelichting. Onder de beden ingekomen stukken bcbooren nog 327 verzoekschriften, houdende bezwaren tegen bet wets-ontwerp regelende bet toczigt op de kerk genootschappen.

Leydse Courant | 1853 | | pagina 1