LEYDSCHE COURAN N°. De Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt M AAJNDAG, 18 JÜL1J. De Prijs der Courant is f 12 in het jaar; de afzonderlijke nomrners worden tegen 10 Centen afgegeven BIMENLANBSCHE BERIGTEN. LEA'DEN 16 Julij. Tot de op heden beschreven Raadsvergadering zijn slechts 12 leden opge komen; afwezig hieven de 1111.: Rake, Rucaille, Hailevelt, Adriaans, van Kaalhoven, Euzac, van Outeren, 1c Poole, van der lloeven, Taets van Amc- rongen, Siegenheek, Olivier en Leembruggen: van welke de HH. Rake en Rucaille reeds vroeger aan den Voorzitter hadden kennis gegeven, dat zij voor eenigen tijd de stad verlieten en alzoo op de gedurende dien tijd te houden vergaderingen van den Gemeenteraad afwezig zouden zijn; en de till, van Outeren, Siegenheek en Olivier hadden medegedeeld, dat zij verhinderd wa ren bij deze vergadering tegenwoordig te zijn. Daar alzoo het vereisehte getal der leden niet tegenwoordig was om te kunnen beraadslagen of besluiten, is eene nieuwe Vergadering belegd op Maandag aanstaande ten 2 j. ure, tot be handeling van dezelfde onderwerpen. De Commissie voor de bekrooning der ingezonden voorwerpen op de tentoon stelling van wege de Kon. Nederl. Zeil- en Rocivereeniging te Amsterdam heeft onder anderen eene zilveren medaille toegewezen aan onzen stadgenoot, den lieer AV. Wolleis, Directeur der grofsmederij. Z. K. H. de Prins van Oranje is over Zwolle en Deventer den 154en op het Loo aangekomen. De Staats-Courant bevat den navolgenden Slaat van de opbrengst der Middelen, in de zes eerste maanden van 1853, tegenover de opbrengst van de zes eerste maanden van 1852. Directe belastingen In- en uitgaande regten, scheepvaart-regten, vuur-, ton- en bakengeld Accijnsen Registratie-, zegel-, successieregten enz. Regt van waarborg op de gouden en zil veren werken Posterijen Loterij 8,378.268.05j 8,514,631.30- 1852. 2,398,881.24 2.507,030.30 9,916,511.88 9,636,709.551 5,409,688.71 4,893.924.82j 102,687.071 81,980.40; 712,473.20 683,700.45 137,959.50 138,941.50 Totaalƒ27,056,469.66 ƒ26,456,918.34 Meerder in 1853 ƒ600,578.32. Te Delft is tot Stads-muziek-Direclenr benoemd de lieer J. C. Rroers, uit Nijmegen. Uit Vlaardingen meldt men van den 134cn: Nadat de voorraad van gezouten visch tot steeds slijgende prijzen bijna geheel was opgeruimd, kwa men heden twee sloepen van de Noordzee aan, de eene met 124 en de an dere met 68 tonnen, welke zeer schrale beriglen aangaande de kabeljaauw- vangst medebrengen. De aanbrengst van dc eerste sloep is in den afslag opgeruimd tot den hoogen prijs van circa 20 per ton; morgen wordt de tweede sloep verkocht, welke waarschijnlijk dezelfde prijzen zal opbren gen. Aangaande de baringjagers is nog niets bekendmen vreest de ver traging in het aankomen der beide laatste jagers, aan wanvangst te moeten toeschrijven. De prijs van den haring is heden ƒ160 per ton. De verzending van vee van Rotterdam naar Londen begint thans weder. Den 124en laadde het Engelsche stoomschip Diana ruim 50 runderen, onge veer 200 kalveren, ruim 700 schapen en een 30-tal varkens, alsmede ruim 23,000 stuks zoetcmelksche kaasjes. Gisteren laadde eene tweede stoomboot ten einde morgen avond naar Londen te vertrekken. Te Gorinchcm is als lid der Staten van Zuidholland verkozen de lieer H. RoozeboomBurgemeester te Yiancn. Door de Prov. Stalen van Gelderland is als lid van de Eerste Kamer herkozen, Raron van Pallandt van Waardenburg en van Neerrijnen, terwijl in plaats van den Heer van Lith de Jeude die verzocht had niet verder in aanmerking te komen is gekozen de Heer H. R. W. Baron van Goltstein. De Prov. Staten van Overijssel hebben tol lid van de Eerste Kamer her kozen den Heer Mr. W. II. Cost Jordens. Tot Griffier van de Staten van Noordbrabant is verkozen de Heer Mr. P. F. van Coolhthans lid van Ged. Staten, in plaats van den Heer J. Menu, die wegens vergevorderden leeftijd zijn ontslag had gevraagd. Uit Ootmarssum wordt geschrevendat de instructie tegen de leden van het bureau van stemopneming te Tubbergen baar einde nadert. Het ge tal getuigen bedraagt meer dan 160, onder welke ook de Pastoor van Gees teren die echter op de dagvaarding niet is verschenen en op wien dus liet hiertoe betrekkelijke artikel van het Welb. van Straf is toegepast. De stedelijke ambtenaren van de stad Groningen hebben in 3 dagen 1600 Ned. roggebrood aangehouden, die de invoerders niet hadden verimpost. - Dc Tweede Kamer thans voltallig zijnde, laten wij hier do lijst der Leden volgen Groningen. S. Blaupot ten Cate. Zuidhom. G. Reinders. Appingadam. Dr. R. WesterhofF en J. F. Zylkcr. Assen. AIP. L. Graaf van Heiden Reincstein en Mp. P. van der Veen. Leeuwarden. Mr. J. Dirks en Mr. .1. Bieruma Oosting. Sneek. Jhp. Mp. W. E. Engelen en Mp. C. Slccswijk Yening. Dokkum. J. F. Ter Bruggen Ilugenholtz. Steenwijk. Mr. J. van Lennep. Zwolle. Mr. G. Groen van Prinsterer en Mp. B. W. A. E. Baron Sloet tot Oldhuis. Almelo. Mp. M. J. de Man en Dp. W. R. Baron van Hoëvell. Deventer. Jhp. C. M. Storm van 's Gravesande. Zutphen. AA'. A. Baron Schimmelpenninck van der Ove, en Mp. J. J. L. van der Brugghen. Arnhem. W. Baron van Lynden en A. Baron Mackay. Nijmegen. Jhp. J. A. C. .4. van Nispen van Sevenaer en Jhp. G. E. G. C. K. Dommer van Poldersveldt. Tiel. Mp. J. M. de Kempenaer. Amersfoort. Mp. J. F. Baron van Reede van Oudtshoorn en W. L. F. C. Ridder van Rappard. Utrecht. Mr. J. K. Baron van Goltstein en Jh1'. Mr. H. A. M. van Ascli van Wyck. Hoorn. Jhr. Mr. D. van Akerlaken en J. Donker, Hz. Alkmaar. J. J. Rochussen en Jhp. Mr. C. van Foreest, Haarlem. Mr. W. H. van Voorst. Amsterdam. Mp. M. 11. Godefroi, S. R. van Franck, H. Stolte, Prof. J. Bosscha en G. Graaf Schimmelpenninck. Leyden. Jhr. Mp. D. T. Gevers van Endegeest en P. II. Baron Taets van Amerongen tot Natewisch. Gouda. Jhp. Mp. VV. M. de Brauw en M. A. F. II. Hoffman. Delft. Mr. AV. AVintgens en C. Hoekwater. Rotterdam. J. C. Baud en Mr. P. P. van Bosse. 's Gravenhage. Jhp. Mp. AV. Roreel van Hoogelanden en J. C. Piijk. Dordrecht. Mp. P. A. Sander en Mp. J. 1). van der Poel. Gorinchem. Mp. P. J. Klont van Soeterwoude. Middelburg. Mp. J. .J. Slicher van Domburg en Mp. D. van Eek. Goes. Mp. J. J. van Deinse. Zierikzee. Mp. J. F. Schuurbccque Boeye. Breda. Mr. A. Meeussen en Mp. L. D. Storm. Tilburg. Mp. F. J. Jespers en Mp. C. C. A. Beens. Eindhoven. Mr. J. B. Bots en Alp. P. van den Heuvel. Maastricht. Mp. P. F. E. van Wintershoven en AIP. J. R. Thorbecke. Roermond. Mp. P. L. de Lom de Berg en AIP. AI. P. II. Strens. Boxmeer. AIP. J. R. J. Hengst. 's Hertogenbosch. Alp. J. L. A. Luyben en Dp. J. J. H. de Poorter. 's GRAVENHAGE. 16 Julij. Z. AI. beeft benoemd tot Rector Alagnificus der Hoogeschool te Groningen voor het Akademiejaar 185354, den Hoogleeraar J. A. C. Rovers. Z. AL heeft benoemd tot Ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande regten en accijnsen te Gouda, den Heer II. Scbeltema thans te Harderwijk. Z. AL heeft benoemd tot 24en Luitenant bij bet wapen der infanterie, onder anderen bij het 54e regement de kadets J. II. de Fremery, R. J. A'er- schoor van N'isse en C. A. Mollen bij het 8slc regement den kadet J. G. Scharp. HH. KK. HII. Prins cn Prinses Frederik zijn den 54cn op Peterhof in Rusland aangekomen.

Leydse Courant | 1853 | | pagina 1