[Nieuwe Leden.) GOUDA. Oude Leden.) Jhr. Mr. VV. M. de Brauw en Mr. G. M'\ G. M. van der Linden en Mr. L. Groen van Prinstcrer. Metman. DELFT. Mr. W. Wintgens en C. Hoekwater. Mr. K. A. Poortman en Mr. W. Wintgens. ROTTERDAM. Herst. tusschen J. C. Baud,Mr. P. P.van J. C. Baud en Jr. Mr. W. T. Gevers BosseMr. A. Hovnck van Papendrecht Deynoot. en J. C. Rijk. 'sGRAVENHAGE. Jhr. Mr. W. Boreel van Hoogelanden. Jhr. W. Boreel van Hogelanden en Mr. Herst. tusschen J. C. Baud en Mr. P. C. Schooneveld. (overleden) J. P. P. Baron Zuylen van Nyevelt. DORDRECHT. Mr. P. A. Sander en Mr. J. D. van Mr. G. A. de Raadt en Mr. P. Blussé van der Poel. Oud-Alblas. GORINCHEM. Herst. tusschen C. Schiffer en Mr. P. J. C. Schilfer. Elout van Soeterwoudc. MIDDELBURG. Mr. J.J.Slicherv. Domh. Herst. tusschen Mr. J. J. Slicher van Domburg en Mr. Mr. C. W. E. Vaillant en Mr. D. v. Eek. D. van Eek. GOES. Mr. J. J. van Deinsc. P. J. Bachiene. ZIERIKZEE. Herst. tusschen Mr. Schuurbeque en Mr. S. H. Anemaet. Mr. S. 11. Anemaet. BREDA. Mr.K. A. Meeussenen MCJ.R. Thorhecke. Mr. L. D. Storm en Mr. K. A. Meeussen. TILBURG. Herst. tusschen Mr. F. J. Jespers, Mr. Mr. C. L. A. Beens en Mr. F. J. Jespers. C. C. A. BeensMr. J. E. A. Borrct en Mr P J. J. llollingerus Pijpers. EINDHOVEN. Mr. J. B. Bots. Herst. tusschen J. F. van J. F. van der Heyde en Mr. J. B. Bots. der Heyde en Mr. P. van den Heuvel. MAASTRICHT. Mr. J. R. Thorhecke en Mr. P. F. E. van Mr. van Win tershoven en Mr. K. L. Winterslioven. de Limpens. ROERMOND. Mr. M. P. II. Strens en Mr. P. L. de Lom Mr. P. L. de Lom de Berg en J. J. A. de Berg. van Wylick. BOXMEER. Mr. J. B. J. Hengst. Mr. J. B. J. Hengst. 's BOSCH. Mr. J.L.A. Luyhen. Herst. tusschen Dr.J. Mr. J. L. A. Luyben en Dr. J. II. II. II.H.dePoorlerenMr.J. 11.Thorhecke. de Poorter. 'sGRAVENHAGE, 21 Mei. Z. M. heeft benoemd tot Vice-President van het Prov. Gereglshof in Lim burg, Mr. C. M. Wintgens, thans Raadsheer in dat Hof, tot Vice-Admi raal, den Schout-bij-Nacht E. G. van der Plaat; tot Schout-bij-Nachtden Kapitein ter zee D. Bijl de Vroe; tot Kapiteins ter zee, de Kapitein-Luitenants ter zee J. F. E. von Romer en G. C. Zoutman; tot Kapitein-Luitenant ter zee, den Luitenant ter zee der lste klasse A. A. de Vries. Ook heeft Z. M. ver leend den titulairen rang van Vice-Admiraal aan den gepensioneerden Schout bij Nacht 11. II. T. Coops; alsmede den titulairen rang van Commies aan de Adjunct-Commiesen bij het Departement van Marine J. K. de Vries en L. C. Hooveterwijl Z. M. heeft benoemd tot Ridders der Orde van den Nederl. Leeuw: den gepensioneerden Kapitein-Luitenant ter zee J. Modera, thans be last met de functie van Referendaris bij het Departement van Marine, en den Ingenieur der lste klasse bij de Marine L. K. Turk, als zoodanig werk zaam bij de maritime directie te Vlissingen. Z. M. heeft benoemd tol Burgemeester der gemeente Oegstgeest en Poel geest II. D. Ter Wee, en tot Procureur-Generaal bij het Provinciaal Geregts- bof in Noordbrabant, Mp. A. van Galen, thans Advocaat-Generaal bij dat Hof. Z. M. heeft tot Hofdame van Prinses Frederik benoemd Jonkvrouwe A. M. Barones Bentinck van Schoonheten. De Minister van Binnenl. Zaken heeft ter kennis van de belanghebben den gebragt, dat het vergelijkend onderzoek der personen die als leerlingen voor de telegrafie wenschen te worden toegelaten, hetwelk op den 6deQ Junij aanstaande was bepaald3 maanden is uitgestelden nu in 's Gravenhage zal plaats hebben op den 5dcn September en volgende dagen. Voor dat onderzoek moet men zich vóór of uiterlijk op den 15den Augus tus 1853 bij het Departement van Binnenl. Zaken hebben aangemeld met een op zegel geschreven adres, bevattende naauwkeurige opgaaf van naam, voornaam en woonplaats. Gelijktijdig moeten worden overgelegd de bewijs stukken, aangewezen bij het 4dc lid der kennisgeving in de Staats-Courtin - ten van 1923 Maart jl. De personendie reeds ten gevolge dier kennisgeving verzoeken en bewijs stukken hebben ingediend, behoeven, zoo zij toelating tot het op den 5den September te houden vergelijkend onderzoek verlangen, zich niet nader aan te melden. Ilun zal, even als dengenen, die zich nog aanmelden, eene nadere oproeping geschieden. Door den Gemeenteraad is benoemd tot Geneesheer der gemeentelijke Bad-Inrigting, de Heer P. M. Mess, Med. Chir. et Art. Obst. Dr., van Leyden. Eergisteren heeft het Prov. Geregtshof uitspraak gedaan in de zaak te gen Wouter van der Veen, postbode van Noordwijk. Het Hof heeft hem schuldig verklaard aan het verduisteren van akten, die hem, als agent van de Hooge Regering, ter zake van zijnen post waren in handen gegeven (brie ven met geldswaarde) en hem verklaard te zijn eerloos en veroordeeld tot tuchthuisstraf van 7 jaren en in de kosten. AMSTERDAM, 20 Mei. In den Gemeenteraad alhier had 11. Donderdag de installatie plaats van den Heer Mr. Hendrik Provó Kluit, als Burgemeester. De Voorzitter de Heer Wethouder van Iddekinge hield een toespraak aan den Heer Burge meester, waarin hij onder anderen zeide: »Wij verheugen ons dat 'sKo- nings keuze op u is gevallen, want met een warm gevoel van dankbaarheid blijft het in ons geheugen geprent, hoe uw moed en uwe vastberadenheid eenmaal [in 1848] Amsterdam hebben beveiligd voor de buitensporigheden eener dolzinnige menigte, en hoe gij in eene hoogere betrekking steeds alle uwe krachten aan het welzijn des vaderlands en aan de daarvan onafscheide lijke belangen der stad onzer inwoning hebt toegewijd," en wenschte dat de Heer zonder Wiens bijstand wij niets vermogenhem de noodige krachten mogt schenken om hel welzijn dezer groote stad naar eisch te bevorderen. Daarop heeft de Heer Provó Kluit in eene uitvoerige rede eerst gewaagd van den omvang en de vele en moeijelijke verpliglingen van zijnen werk kring. Hij had bij zich zeiven overwogen of hij de plaats mogt innemen, die door zulke uitnemende voorgangers was bezet geweest. Hij had zich be moedigd gezien door de voordragt van hemdie zoo goed met deze aangele genheid en behoeften van het oogenblik bekend was en op wiens welwil lendheid hij rekende. zou getrouw aan zijn eedde belangen van Amsterdam met al zijn vermogen voorstaan, hij rekende daarbij op de medewerking der bevolking, op de eensgezindheid van den Raad van binnen en krachtvolle werking naar buiten, en eindigde met eene zegenbede tot den Koning der Koningen over hunnen gemeenschappelijken arbeid. BMTENLAiVDSCIIE BERlGTEiM. ENGELAND. LONDEN, 18 Mei. De voormalige President der Vereenigde Statende Heer M. van Bu ren is in deze hoofdstad aangekomen. Op 13 Julij zal te Cheltenham, onder onmiddelijke bescherming der Koningin, Prins Albert en den Hertog v. Sunderland, eene wereldtentoonstel ling van bloemen en vruchten worden geopend. Voor plantenbloemen en vruchten zijn prijzen beslaande in zilveren vazenmedaljes en goud van 20 tot 10 sh., uitgeloofd. Alle volken mogen aan den wedstrijd deelnemen. Op 11 Julij moeten de planten te Cheltenham, in het graafschap Gloucester, zijn ontvangen; evenwel kunnen zij ook vroeger worden ingezonden, als wan neer zij in trekkassen zullen worden geplaatst. De commissie heeft tolken voor alle natiën in dienst genomenten einde de vreemde inzenders behulp zaam te wezen. De prijs van den handenarbeid is bij de thans heerschende schaarsch- heid van arbeiders sedert cenige maanden bijna allerwege klimmende; in de meeste bedrijvenook in den veldarbeidheeft het werkvolk verhooging van het loon gevraagd, aan welk verlangen veelal dadelijk is toegegeven, ten einde de arbeid niet zou gestaakt worden. Als eene uitzondering wordt door de dagbladen medegedeeld, dat de timmerlieden te Birmingham geen ver hooging van loon hebbende kunnen verkrijgen, thans allen den arbeid ge staakt hebben, maar dat de werkbazen nog in hunne weigering volharden. De verhooging van loon is niet het eenige hetwelk de werkgevers zich thans gedwongen zien te bewilligen, ten einde de dienst van het arbeidsvolk te be houden: de staking van het werk op Zaturdag middag is ook in vele oorden gevraagd en toegestaan. De Japansche voorwerpen, door de Nederlandsche Regering ingezonden op de Toonstelling te Dublin, worden als eene der belangrijkste verzamelin gen aangemerkt. Zij bewijzen, dat de Japannezen werkelijk op eene hoogte van beschaving staan, die nopens sommige voorwerpen in der daad verwon derlijk mag geheelcn worden. Volgens een der bladen is het werk van Mevr. Stowe, de Hut van Oom Tom, in Rome verboden. Genoemde schrijfster, die zich thans hier bevindt, wordt door zeer velen op hoogst vereerende wijze ontvangen. De Spaansche galerij van wijlen Koning Lodewijk Philips heeft ruim ƒ260,000 opgebragt. In 1852 bedroeg het aantal schepen tot den handel gebezigd, 17,819 metende te zamen 3,380,884 tonvoerende 159,563 koppenbehalve de gezaghebbers. In 1851 18,184 schepen, 3,360,935 ton en 141,937 koppen. Den llden heeft te Liverpool een zware brand gewoed, die de uitge strekte katoenfabriek van den Heer Richard Ford Northgeheel in de asch legde. Binnen een uur stonden alle deelen van het gebouwdaaronder be grepen een gebouw dat aan 500 werklieden tot woning verstrekte, in lichte laaije vlam. Duizenden belangstellenden en nieuwsgierigen waren naar de plaats des onheils gestroomd. Door deze ramp, wier aangerigte schade op meer dan 400,000 wordt begroot, zijn bijna 1000 personen van werk beroofd. De fabriek was tegen brandschade verzekerd, doch niet voor het geheele bovengenoemde bedrag. Beriglen uit Australië tot het begin van Maart melden, dat de prijs van het goud snel geklommen en de wissel op Londen lot pari gerezen was.

Leydse Courant | 1853 | | pagina 2