KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (lickoorende bij de Leydsche Courant van 4 Mei 3853iP. 53 BIJBLAD Hi". 13. DER —o-oo-O-O 0 O-O-O-o o— Sitting van 3 Mei. Afwezig de Ileeren HarteveltCock, Adriaans, Liizac, van der Hoeven, Lezwijn, Krantz, Olivier en Leembruggen. De Nolulen der vorige Vergadering zijn gelezen en vastgesteld. Door den Burgemeester zijn vervolgens overgelegd de volgende stukkensedert de laatste vergadering ingekomenals 1°. Rapport van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium op het adres van J. A. C. Oudemans, om ontslag als docent in de Wiskunde. 2°. Rapporten van de Commissie van finantiën op de adressen van Jannetje van de Gcnugten, Weduwe P. Oostveen, en E. Siljee, Weduwe J. S. Kuylalsmede op de Rekening van Mrcn. Regenten van het Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis over 1852. Al deze stukken nederleggen in de Leeskamer. 3°. Het Proces-Verbaal van opneming der booken en kas van den Gemeente-Ontvanger. Gedurende 14 dagen ter inzage van de leden in de Leeskamer nedergelegd. De Burgemeester brengt in behandeling: 1°. De Verordening op de verdeeling der gemeente in wijken en gebuurten en op het bestuur van deze. (Te begirtnen met de door den neer van Kaathoven voorgestelde artt.) Op het l5te dezer artt. wordt na ample dcliberalien door het lid van Kaathoven ten gevolge dier deliberatienvoorgesteld om in het ontwerp voor de woorden: van den neer der gebuurte geadsis- teerd met den arm verzorgerden genees- of heelkundige van het wijk" te lezenvan den Heer der gebuurte en den stadsgenees heer na daartoe ook den armverzorger in het wijk te hebben uitgenoodigd." Met deze wijziging wordt het art. in rondvraag gebragt en met 15 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid Bucaille aangenomen, luidende alsnu als volgt: Art. 34. In spoed eischendo gevallen worden de door de Hecren der gebuurten afgegeven bewijzen van onvermogen vol doende geacht tot het bekomen van onderstand in art. 33 be doeld. Die liulp wordt niet verder verleend dan nadat een onderzoek hebbe plaats gehad van den Heer der gebuurte en den Stadsgeneesheer, na daartoe ook den armverzorger in het wijk te hebben uitgenoodigd." Het lid van der Boon Mesch verlaat de vergadering. Op het 2° art. wordt bij de deliberatien door het lid van Kaathoven voor gesteld om aan het slot van dit art. nog te voegen: de spoed eischende gevallen in art. 34 genoemd, worden hiervan uitge zonderd." En is met deze bijvoeging dit art. met 11 tegen 4 stemmen, zijnde die van de leden van Outeren, ten Sande, Bucaille en le Poole, aangenomen. Art. 35, De Hecren der gebuurten zorgendat, na afloop van de ziekte geene verdere genees- heel-, verloskundige of an dere in art. 33 genoemde hulp worde verleend, dan nadat ge bleken is dat de persoonof hoofden en leden van het huisgezin zijn gevaccineerd. De spoed eischende gevallen in art. 34 ge noemd, worden hiervan uitgezonderd." Vervolgens wordt 2 van de registers van bevolking der ge buurten in behandeling gebragt. Achlervolgens worden aange nomen art. 35 en 36 met algemeene stemmen, art. 37 met 11 tegen 4 stemmen, zijnde die van de leden Taets van Amerongcn, Sikkel Groos, van Kaathoven en Lisman, art. 38 met algemeene stemmen. Art. 35. De Heercn der gebuurten houden naar de vol- nummers der huizen een naauwkeurig register van alle perso nen welke binnen hunne gebuurte wonen. «Dat register zal volgens een model, door Burgemeester en Wethouders vast te stellen, moeten inhouden de nummers dei- gebouwen en erven, de namen der in huis wonende personen, hunnen ouderdom, hun beroep of bedrijf, hunne godsdienstige gezindte en of zij eigenaars of huurders van het door hen be woonde zijn. «Van al de personen, in die registers voorkomende, wordt eene alphabetische lijst gehouden." Art. 36. De registers van de Ileeren der gebuurten worden door den ambtenaar van den burgerlijken stand, of de door hem daartoe aan te wijzen ambtenaren van het bureau van den burgerlijken stand, op het eerste en laatste blad onderteekend, en de verdere bladen worden genummerd en gewaarmerkt." Art. 37. De Hecren der gebuurten teekenen de verande ringen aan, welke de bevolking hunner gebuurte door geboorte, huwelijk, echtscheiding of overlijden ondergaan heeft. Maandelijks geeft de ambtenaar van den burgerlijken stand hun eene naauwkeurige opgave dier veranderingen, welke zij, voor zoo veel dit niet reeds geschied is, in hunne registers overbrengen." Art. 38. Zij schrijven degenendie zich uit eene andere gemeente hier ter stede met der woon nederzetten', en zich binnen hunne gebuurte vestigenof uit eene andere gebuurte binnen de hunne komen wonenof in hunne eigene gebuurte van woning veranderd zijn, niet in hun register op, dan na vertoon van het bewijs, dat die personen het een en ander op het bureau van den burgerlijken stand hebben aangegeven, of op bevel van den ambtenaar van den burgerlijken stand." De leden de Moen en van Kaathoven verlaten de vergadering. Op de gemaakte bedenkingen stelt de Commissie in art. 39 voor om voor de woorden geven zij daarvan, met opnoeming der getuigen of andere bewijsmiddelen, aan den ambtenaar van den burgerlijken stand kennis, ten einde de overtreding, zoo deze bestond, gestraft wordt," te lezen: «geven zij daarvan kennis aan den ambtenaar van den burgerlijken standzoo mede met opnoeming der getuigen of andere bewijsmiddelen, aan den Commissaris van politie, ten einde de overtreding, zoo deze be staat, geconstateerd wordt." Met deze wijziging wordt dit art. met 12 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid Groos aangenomen dus luidende: «Wanneer zij ontdekken, dat iemand van buiten de gemeente zich voortdurend binnen hunne gebuurte ophoudt, of van eenige verandering van woning kennis krijgenzonder dat hun het be wijs van inschrijving op het bureau van den burgerlijken stand dezer gemeente vertoond is, geven zij daarvan kennis aan den ambtenaar van den burgerlijken standzoo mede met opnoeming der getuigen of andere bewijsmiddelen, aan den Commissaris van Politie, ten einde de overtreding, zoo deze beslaat, geconsta teerd worde." De artt. 40, 41 met eene omzetting van woorden door het Hd

Leydse Courant | 1853 | | pagina 5