KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. [Behoorende hij de Leydsche Courant van H9 April é853Na. 5d.) DER -o-o-o-O-OQoo-OO-c- Zitting van 26 April. De Burgemeester de Vergadering geopend hebbende, doet de presentielijst voorlezen der ter Vergadering aanwezige leden, waaruit blijkt dat niet tegenwoordig zijn de leden Mr. J. Bake, A. Hartevelt Jz., M. G. ten Sande, Prof. H. Cock, Dr. J. Adriaans, Dr. C. W. H. van Kaalhoven, G. H. Ysselsteyn, Mr. G. P. van Outeren, S. J. Ie Poole, Prof. J. van der Hoeven, P. H. van Taets van Amerongen B. F. Krantz en Mr. N. Olivier, zoodat het ver- eischte getal of de grootste helft der leden van dezen Raad op heden niet is opgekomen en vermits hij alzoo niet mag beraad slagen of besluiten heeft de Burgemeester deze Vergadering ge sloten, en eene nieuwe belegd tegen Donderdag den 28 April a. s. 's namiddags ten één ure. Zitting Tan 2S April. Afwezig de leden Hartevelt, Cock, Adriaans, van Kaathoven, le Poole, van der Hoeven en Olivier. Na het aflezen der presentielijst wordt de Vergadering in eene geslotene voortgezet. De Vergadering wederom in eene openbare veranderd zijude, worden de Notulen der Vergaderingen van den 21sten en 26sten dezer maand gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester heeft vervolgens ter tafel gebragt de navol gende stukken, als: 1°. Een voorstel van het raadslid Mr. N. Sikkel Groos tot uit- noodiging aan Z. M. den Koning om deze gemeente met een be zoek te vereerenen eene Commissie te benoemen ten einde dit verzoek aan Z. M. over te brengen. Nederlegging in de Leeskamer. 2°. Een adres van Z. W. van den Aardwegh, tot nadere toe lichting zijner bezwaren tegen de inwilliging van het verzoek van T. W. van Uartrop omtrent het slop in het Noordeinde. In handen der Commissie van Fabricage. 3°. Een adres van den adsistent gaarder G. van den Broek, om ontslag uit die betrekking met toekenning van pensioen tegen 1 Julij aanstaande en eene daartoe betrekkelijke voor- dragt van Burgemeester en Wethouders. In handen van de Finantie-Commissie. 4°. 11 adressen van onderscheidene personen om tol Commies bij de plaatselijke belastingen te worden benoemd in plaats van J. van der Horst, overleden. Ten 6ne van berigt en raad in handen van den Hoofd-Commies der Plaatselijke belastingen en den Hoofd-Commissaris van Policie. 5°. De 12° rekening der Stedelijke linnenweverij. In handen der Commissie van Finantie. 6°. Eene voordragt tot vervulling der bestaande vacaturen in het Collegie van Commissarissen dezer Stads leenbank. Nederlegging in de Leeskamer. Alsnu is aan de orde der beraadslaging: 1°. De voortzetting der deliberatiën over de Verordening op de vcrdeeling der Gemeente in wijken en gebuurten, te beginnen met Titel 1, 6. Waarop door de Commissie van redactie wordt voorgesteld aan het hoofd van deze (jj le stellen van hunne in dienst treding waarin door den Raad wordt toegestemd. Voorts draagt de Com missie voor art. 25 te doen vervallen, en voorts de volgende redactie van de artt. 26, 27 en 28. Van deze wordt art 26 met alge- meene stemmen aangenomen, alsnu dus luidende: Binnen veertien dagen na hunne benoeming stellen de Hee- ren en Raden der gebuurten hunne naamteekening in een re gister, te houden bij het bureau van den burgerlijken stand en in eente houden bij dat van Politie." Art. 27 in deliberatie gebragt, wordt met 17 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid Sikkel Groos, aangenomen, te gelijk met eene wijziging door het lid Bake voorgesteld om voor vervolgens te lezen onmiddelijk daarna, van dezen inhoud: De Heeren der gebuurten ontvangen vervolgens van Burge meester en Wethouders een door hen vast le stellen onderschei- dingsteeken, waarvan zij voorzien moeten zijn, zoo dikwijls zij zich in het openbaar in hunne betrekking vertoonen." Art. 28 wordt met algemeene stemmen aangenomen dus luidend »Na aldus in dienst te zijn gelreden, wordt aan hunne wo ning van stadswege een bord geplaatst, waarop staat: Heer der gebuurte, Wijk gebuurte N°. tot N°. Art. 29 wordt mede met algemeene stemmen aangenomen, nadat op voorstel van het lid Bake tevens is goedgevonden achter het woord verdeelen te laten volgen onder de gezamenlijke Hee ren der gebuurten. Het art. luidt als volgt De Heeren der gebuurten nemen hunne betrekking voor niet waar. De registers en verdere benoodigde stukken worden hun van stadswege verstrekt. Ter vergoeding van schrijfloonen knechtsloon en andere kleine uitgaven, wordt jaarlijks hoogstens eene som van duizend gulden verstrekt door Burgemeester en Wethouders te verdeelen onder de gezamenlijke Heeren der gebuurten na door hen vaslteslellen regelen." Met eene wijziging in art. 30 voorgesteld door het lid Bake om voor toegekende te lezen toe te kennen, wordt dit art. met alge meene stemmen aangenomen, luidende het aldus: De Heeren der gebuurten kunnen, hetzij ieder voor zich hetzij in gemeenschap met elkander, een knecht der gebuurte aannementen einde hen in hun werk bij te staan. Zij doen dit onder zoodanige voorwaarden als zij goedvinden, doch moe ten de kosten, daartoe benoodigd, uit de hun bij art. 29 toe- tekennen vergoeding bestrijden. Zij ontslaan die knechts naar goedvinden." De behandeling van art. 31 wordt op voorstel van het lid Lis man met algemeene stemmen uitgesteld tot na de behandeling van art. 49. Door het lid Leembruggen wordt voorgesteld van den 2«n Titel: van de werkzaamheden van de Heeren der gebuurten de 2e van de registers van bevolking der gebuurten aan de 1 ste van jie( afgeven van bewijzen te doen voorgaan, hetgeen met algemeene stemmen wordt aangenomendoch waarbij tevens wordt besloten om, behoudens deze wijziging, met de behandeling van 1. als in het concept vooruitgaande voort te gaan, zonder dat deze op de plaatsing der artt, van invloed zij. Art. 32 wordt na eene verplaatsing van hel woordje niet in de zinsnede: die in hunne gebuurte niet wonen, op het voorstel van het lid Bake achter het woord die, met algemeene stemmen aan-

Leydse Courant | 1853 | | pagina 5