LEYDSCHE COURANT. MAANDAG, G DECEMBER. IiIWKXLA.XDSCHE BEKIGTEM. De Courant wordt MaandagWoensdag en Die van Maandag komt Avond De Prijs der Courant is ƒ13 in het jaar de afzonderlijke nommcrs worden tegen 10 Centen afgegeven. LEYDEN4 December. Zitting van den Gemeenteraad van heden. Afwezig de 1111. Rocaille, Hartevelt, ten Sandc, Adriaans, van Outercn, Taets, Siegenbeek, Olivier en Leembruggen. De Notulen der vorige Vergadering zijn gelezen en vastgesteld. De Burgemeester deelt mede, dat zijn ingekomen de navolgende stuk ken, als: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie van den 23sten Nov. 11. R. N°. 7150 (3 Afd.) G. S. N°. 23 waarbij de gemeentcrekening voor de dienst van 1851 wordt goedgekeurd. Aangenomen voor kennisgevingmet magtiging op bet Collegie van dage- lijksch bestuur, om de bij die dispositie gevoegde nota van aanmerkingen te be antwoorden, en met verzoek van bet verrigte in deze, nader aan deze ver gadering rapport uit te brengen. 2". Eene missive van den Algemeenen Kerkcraadmet daarbij beboorcnd besluit in zake het Iluiszittenhuis. 3°. Van de Commissie voor de verordeningen tegen wier overtreding straf :s bedreigd, eene nieuwe redactie van de verordening op bet keuren van vlcesch en van de instructie voor de Keurmeesters. Is besloten beide deze stukken ter inzage van de leden in de Leeskamer neder te leggen. 4°. Een adres van IV. van Bentenom ontslag uit zijne betrekking als opziener over de straten. Is besloten dit adres na de behandeling der aan de orde gestelde stukken aan de orde van den dag te stellen. 5°. Een adres van de Directie der Grofsmederijtot, bet in gebruik erlan gen van een stuk gronds op de Yestwalbij gemelde fabriek gelegen. Beide deze stukken ten line van berigt en raad gesteld in banden van de Commissie van Fabricage. 0°. Eene missive van Bestuurders over bet Werkbuis, daarbij verzoekende in de berekening van bet verbruikte gaz met Godsbuizen te worden gelijk gesteld. Wordt besloten dit stuk te stellen in handen van de Commissie over de Gazfabriek om berigt en raad. 7". Een adres van den varkenschouwer G. P. van der Hart alhier, hou dende klaglen over het misbruik dat door sommige varkenslagters wordt ge maakt, sedert de afschaffing der belasting op de varkens, omtrent liet niet doen schouwen van deze; zoodat de slagtcrs daardoor in de gelegenheid zijn zoodanige varkens intevoeren en te slagtendie als nadeelig voedsel voor de gezondheid kunnen worden geacht; verzoekende dat van wege de regering hierin op de eene of andere wijze moge worden voorzien. F,n is overeenkomstig bet voorstel van den Burgemeester besloten dit stuk te stellen in banden van de Commissie voor de verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd. 8°. Een adres van D. S. Barnsteyn verzoekende om tot keurmeester van bet vlcesch benoemd te worden. Hieromtrent is besloten dit adres aan te houden, tot dat de verordeningen biertoe betrekkelijk, bij dezen Raad zullen zijn vastgesteld. Eindelijk is nog door den Burgemeester medegedeeld, dat de Ileeren Luzac en van Outercn hunne betrekking als Commissarissen over dezer Stads-Bank van Lcening hebben nedergelegden dat de correspondentie hieromtrent ge durende 8 dagen ter visie in de leeskamer ligt. De Burgemeester beeft vervolgens voorgesteld in de volgende vergadering tot de benoeming van nieuwe Commissarissen over te gaanwaarmede de vergadering zich beeft vereenigd. Als nu is aan de orde der beraadslaging: 1°. Het geformuleerd mandaat voor de Commissie benoemd naar aanleiding van Art. 10 van het Raadsbesluit van 10 November 11., betreffende het Huis- zittenhuis. Dit stuk is met 15 stemmen aangenomen, hebbende liet lid Luzac zich buiten stemming gehouden. 2". De Adressen omtrent het planten van boomen a. Op de Papengracht en Papenstraat. b. Op de Pieterskerkgracht. Er is met 15 tegen 1 stemmen besloten gcene boomen op de Papengracht en Papenstraat te planten. Tegen beeft gestemd de Heer 1c Poole. Voorts bet adres tot het planten van boomen op de Pieterskerkgracht in behandeling gebragt zijnde, hebben 10 leden zich vereenigd met bet afwijzend berigt dienaangaande van de Commissie van fabricage, terwijl 6 leden zich tegen dat afwijzend rapport hebben verklaard. Voor bet planten van boomen aldaar hebben zich verklaard de I1II. Luzac, van der HoevenIJsselsleyn van Laathovenle Poole en Groos. Eindelijk stelt de Burgemeester aan de orde van den dag, hel verzoek om ontslag door Willem van Benten ingediend, boven vermeld. En is met algemeene stemmen tot dit ontslag besloten. Waarna de Vergadering is gesloten. Gisteren nacht is alhier ter stede in een buis aan de Hoogewoerd, bewoond door eene bejaarde weduwe en een paar vrouwelijke dienstboden, eene stoute diefstaf gepleegd van verschillende zilveren voorwerpende daders hebben zich den toegang lot de woning verschaft door middel van overklimming van ecnen muur, waardoor zij in den tuin kwamenhebben vervolgens den muur naast den stijl der tuin- of gangdeur doorgebroken, waardoor zij den grendel aan de binnenzijde konden wegschuiven de deur der tuinkamer waarin zich de zilveren voorwerpen bevonden, was ongesloten. De daders hebben ook nog getracht de deur ecner zijkamer opentebrekendoch zijn daarin gelukkig niet geslaagd. Tot nog toe zijn zij niet bekenddoch de policic zet baar onder zoek voort. De uitvoering der Soiree Musicalc welke 11. Donderdag avond in den Schouwburg alhier ten voordeeie der Wed. van T. v. d. Meel beeft plaats gehad, beeft aller verwachting overtroffen. De solo-partijen werden door de Ileeren Bremer, Froscbbart, llosel en A. J. AVetrens meesterlijk voorgedragen. De Liederlafel De Avondsteronder leiding van den zoo gunstig bekenden Directeur den Heer N. J. AVelrcns handhaafde baren reeds bekenden roem, en inogt, even als bovengen. Ileeren, de toejuichingen van bet zoo talrijke publiek verwerven. De zuivere opbrengst der Soiree bedraagt de aan zienlijke som van 6G0,56J Ct., zijnde de Schouwburg kosteloos afge staan door den Heer A. van der Hoop Jrz.terwijl de kosten van buur dei- piano door een zeer geacht ingezeten dezer Stad zijn bijgedragende lijsten van inteekeningalsmede de staat van uitgaven liggen ter bezigli- ging bij den Heer Commissaris van policie AV. Kemna alhier. Zoo beeft Ilij die geene weduwen en weezen vergeet, veler harten lot wel dadigheid bewogen. Behalve deze som is bij de Redactie aan giften ƒ70 ontvangendie aan de AVeduwe zijn ter band gesteld. AVij brengen uit baren naam aan 't publiek voor al die bijdragenen aan de edele kun stenaren die hunne talenten daartoe hebben willen aanwenden baren innigen dank toe. Gisteren avond omstreeks 5 ure bad te Voorschoten een treffend voor val plaats. Een landbouwer reed met zijnen met aardappelen geladen bocre- wagen op den straatweg van die gemeente naar Leiden, bij zich voer op den zitbank zijn zoontje hebbende zitten. Deze verliest onder bet rijden zijn klompjewil er naar zien en valt voorover van den wagen met bet ongelukkig gevolg, dat beide wielen van den wagen over zijn hoofdje gaan en bij oogenblikkelijk den geest gaf. Men verneemt dat er met den eersten trein van Amsterdam naar Rot terdam beden morgen eene vertraging beeft plaats gehad doordien aan de Vinkbrug twee spillen gebroken zijn, waardoor er eene kleine verzakking aan de eene zijde ontstond de volgende treinen zijn daardoor ook ongeregeld aangekomen. Ongelukken hebben er echter niet bij plaats gehad. De Gemeenteraad te Dordrecht heeft besloten tot de opheffing van de Latijnsche school en bet oprigten van een Gymnasinm, waarin tevens onder wijs zal worden gegeven aan hen, die zich voor de Akademiën te Delft en te Breda voorbereiden. Er zal daartoe een geschikt lokaal worden ingerigt, waarvan de kosten ƒ16,000 niet mogen te boven gaan. De vierde werkmandie in de stoomfabriek te Sneck deerlijk was ge wond, is ook na vier dagen hevig lijden gestorven. -- De staat der Ned. Bank was op 30 November als volgtomloopcnde bankbillelten 72,373,320; saldo's van rekeningen-courant ƒ33,306.484.47; munt en munlmatcriaal ƒ05,987,637.474-

Leydse Courant | 1852 | | pagina 1