Zitting van Maandag 15 November. Afwezig de llcereu: ten Sande, Cock, Lnzae, Ysselsteyn, van Outeren, Taets van Amerongen en Sikkel Groos. De notulen der vorige vergadering zijn gelezen en vastgesteld. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag de voortzetting der deliberaliën over de concept-besluitenvermeld in het rap port der Commissie benoemd in de vergadering van den 6 Maart dezes jaars. Het lid Bake stelt alsnu namens deze Commissie voor, ter vervanging der considerantiavoor het lste besluit, in gemeld rapport voorgedragen, te stellen het navolgende: »De Baad: Gehoord het rapport van zijne Commissie van 6 Maart 11., in- houdende consideration over de middelen, die zonden hunnen en n be hooien aangewend te worden, ten einde de jinantiele ongelegen- heden weg te nemen, waarin de Stedelijke kas gebragt isen met welker voortduring en verzwaring zij bedreigd wordt, ten ngevolge der belemmeringdie de Raad ondervonden heeft in het beslechten der hangende geschillen betreffende het Huiszittenhuis benevens het bepaald advies tot het nemen van besluiten deswege naannemende de algemeene strekking van de considerantiadie ntot grondslag van de voorgedragen besluiten strekken, met hel oog nop de bedoeling van, en de bepalingen vervat in de acte van n overeenkomstgoedgekeurd bij raadsbesluit van 8 September 1851j waaruit ten volle is gebleken, de overeenstemming omtrent de 1 )i ondcrwerpelijke zaak tusschen het Gemeentebestuur en den Bree- j) den Kerke raad der Nederduitsch Hervormde Gemeente alhierals- i nine de in het vaste vertrouwendat het in art. 8 van gemelde overeenkomst van weerszijden toegestemde getrouwelijk zal worden image komen." Hierop door het lid van der Boon Mesch als amendement voor gedragen zijnde voor het woord aannemende te lezen acht gevende op, wordt door de Commissie haar voorstel gewijzigd en daaruit weggelaten de woorden: naannemende de algemeene strekking van i>de considerantia, die tot grondslag van de voorgedragen besluiten nstrekken", waarna deze considerantia, aldus gewijzigd in rond vraag gebragt zijnde, met 15 tegen ééne slem, die van het lid Olivier, zijn aangenomenhebbende de leden Leembruggen en Lisman zich buiten stemming gehouden. Vervolgens overgaande tot de behandeling van het 2de besluit, wordt hetzelve door den Voorzitter, behoudens de nader daaraan voorop te stellen considerantia, artikelsgewijze in beraadslaging gebragt, waarop de arlt. 1 en 2 met 17 tegen 1 stemmen, die van het lid Olivier, en art. 3 met 16 tegen 2 stemmen, die van de leden Olivier en Leembruggen, zijn aangenomen. Art. 4. Hierop is door het lid Bake, namens de Commissie voorgesteld, achter de le alinea te laten volgen: Zij worden o uitgenoodigd hunne goede diensten voorttezetten tot op het tijdstip iivan overneming en overdragt welke hieronder bij art. 8 bedoeld wordt". Met welke bijvoeging hetzelve met 16 tegen 2 stemmen, die van de leden van der Boon Mesch en Olivier, wordt aange nomen. Art. 5. Op dit art. worden de volgende amendementen voor gedragen als: door het lid Stoffels om in plaats van nhet Col- ulegic van Regentente lezen: nDiakenen," door het lid van Kaalhoven om te stellen: nDiakenen der Nederduitsch Her vormde Gemeenteen dan eerst daarna le laten volgen de tus- schenzinnbehoudens het regt tan den Burgemeesterzoo als dit nbeschreven was in art. 116 van het tot hiertoe gevigeerd hebbend nregelementterwijl eindelijk door het lid Olivier wordt voorgesteld om het getal bestedelingen voorloopig op 320 te bepalen. Waarna onder opname van de genoemde, door de leden Stoffels, van Kaathoven en Olivier voorgestelde wijzigingen, dit art. in stemming gebragt zijnde, met 17 tegen ééne stern, die van het lid Olivier, is aangenomen. Art. 6. Hierop is door het lid Leembruggen als amendement voorgesteld om in hetzelve voor overgelaten" te lezen: nopgedra- iigen" en daarop te laten volgen: Dit reglement moet binnen den ntijd van zes maanden worden overgelegden wordt daarop de ngoedkeuring enz.", met welke wijziging dit art. en daarna art. 7, beiden met 17 tegen 1 stemmen, die van het lid Olivier zijn aangenomen. Art. 8. Nadat het lid Bake had voorgesteld om in dit art.: nart. 11" le veranderen in nart. 10" en het lid Siegenbeek om in plaals van de woorden bij den" le stellen naan den," wordt ook dit art. met deze wijzigingen met 17 tegen 1 stemmen, die van het lid Olivier, aangenomen. Art. 9. Hierop wordt door het lid Bake namens de Commissie voor gesteld om met weglating van het woord nen" achter arespecti- vel ijkaan het slot van dit art. te laten volgen: nen aan de ntegenwoordige Bestuurders van het Minnehuis met bijvoeging van nhet besluit op heden genomen omtrent het Huiszittenhuister wijl nog door het lid van der Boon Mesch wordt voorgesteld om in plaats van n Kerkeraad" te lezen Breedcn Kerkeraad Waarna hetzelve met de voorgestelde wijzigingen met 17 te gen 1 stemmen die van het lid Olivier, wordt aangenomen. Eindelijk wordt het geheele besluit door den Voorzitter in rond vraag gebragt en mede met 17 tegen ééne stem, die van het lid Olivier, vastgesteld; terwijl tevens eenparig wordt besloten de Commissie uittenoodigen betrekkelijk de considerantia eene nieuwe voordragt te willen doen. Inmiddels het lid van der Hoeven de vergadering verlaat, wor den de beraadslagingen over het 3Je besluit door den Voorzitter geopenden met voorbijgang der considerantiawaaromtrent mede van de Commissie eene nadere voordragt wordt ingewacht, worden deze over ieder art. afzonderlijk gevoerd, aanvangen de met: Art. 1. Waaromtrent door het lid Bake, ter wegneming van door het lid van der Boon Mesch gemaakte bedenkingen, voor gesteld wordt dit art. met het volgende te verbinden en het aldus te lezen»In de middelen tot beheer van de thans bestaande armbakkerij wordt ten behoeve van de armbesturen van iedere gezindheid voor zooverre blijken zal noodig te zijn door het Ge meentebestuur voorzien." Nadat als amendement door het lid Lisman was voorgedragen om dit art. dus te lezen i) De thans bestaande Armbakkerijeene inrigting door de Ne- nderduitsch Hervormde Gemeente daargesteldwordt verklaard iidienstbaar voor de Armbesturen van iedere gezindheid is de redactie van dit art. zoodanig als die door het lid Bake was voorgesteld in stemming gebragt en met 16 tegen ééne stem, die van het lid Olivieraangenomen. Waarna door het lid Bake de vraag wordt voorgesteld of deze Vergadering verlangt dat in het besluit of wel in de considerantia zal worden opge nomen, dat de Armbakkerij is eene inrigting door de Nederduitsch Hervormde Gemeente daargesteld tot het laatste waarvan met 15 tegen 2 stemmen, die van de HH. Olivier en Leembruggen, is besloten. Laatstelijk wordt in deliberatie en rondvraag gebragt en met 14 tegen 3 stemmen, die van de HH. Adriaans, Olivier en Leem bruggen aangenomen Art. 3. Waarna de vergadering, uithoofde van den te ver verstreken tijd, door den Voorzitter wordt gesloten, en de verdere behan deling verdaagd tot Dingsdag den 16 dezer maand 's namiddags ten 2 ure. Zitting van Dingsdag den 10 November. Afwezig de Heeren: Cock, Adriaans, LuzacYsselsteyn, van Outeren van der Hoeven en Taets van Ameróngen. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en vast gesteld. Door den Burgemeester aan de orde van den dag gesteld zijnde de verdere behandeling der besluiten, door de Commissie, den 6 Maart 11. benoemd, voorgesteld, worden als zoodanig voorge dragen de considerantia door de Commissie voor het 2° besluit, dus luidende: De Raad, in aanmerking nemende, dat het Minnehuis, oor spronkelijk afkomstig van en gesticht door de voormalige admi nistratie van het Huiszittenhuis, later als afzonderlijk bestaand Godshuis is beheerd geworden; en daarbij wenschende het verband te eerbiedigen, dat er, uit den aard der zaak en der bedoeling, steeds heeft moeten blijven bestaan tusschen het Minnehuis en de administratie der Huiszitten en Diaconie -Armen Besluit: Deze considerantie worden met 16 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid Olivieraangenomen, terwijl het lid Groos zich bui ten stemming heeft gehouden. Daarna wordt overgegaan tot de verdere behandeling van het Besluit betreffende de Armbakkerij en wordt als zoodanig behan deld en in rondvraag gebragt Art. 4 nu 3dit wordt met 17

Leydse Courant | 1852 | | pagina 6