Zittingen van den Gemeenteraad van Leyden. de voortzetting der algemeene consideratiën Avondzitting van Zalurdag 13 November 1852. Afwezig zijn de Ileeren ten Sande, Adriaans, van Outeren, leembruggen en Lisman. Aan de orde over het rapport der Commissie benoemd in de Vergadering van 8 Maart jl. in zake het Huiszittenhuis. De algemeene beraadslagingen hierover door den Voorzitter ge sloten zijnde, is men tot de behandeling der bij dit rapport voorgedragene ontwerp-besluiten overgegaan, waarbij door het lid van der Koon Mesch de vraag is geopperd: of de considerantia bij de besluiten zullen worden behouden en het alzoo noodig zal zijn deze te behandelen. Dit in stemming gebragt zijnde, is met 16 tegen 4 stemmen tot de weglating dezer considerantia besloten. Tegen hebben ge stemd de Heeren Taets, Luzac, Cock en Groos. Ten gevolge van dit besluit en in afwachting der nadere voor- dragt van de Commissie omtrent de considerantia bij de beslui ten te voegenwordt alsnu artikelsgewijze tot de behandeling van het 1°. besluit overgegaan als volgt: Art. 1. Hierop wordt door het lid Stoffels als amendement voor gedragen om dit art. te lezen op deze wijze: de thans bestaande administratie der armen van de Nederduitsch Hervormde ge- «meente, gevoerd door een Collegie onder den titel van Mron «Regenten der Huiszitten-en Diaconie-Armenwordt opgeheven, en alle overeenkomsten dienaangaande met de Stedelijke Re- gering in 1582 en sedert aangegaan, buiten werking gesteld." Dit amendement in rondvraag gebragt zijnde wordt met 14 legen 5 stemmen verworpenterwijl het lid Groos zich buiten stemming heeft gehouden. Voor hebben gestemd de HII. Stof felsCock, de Moen, Gevers en van der Boon Mesch. Hierna wordt het art. zoodanig als dit door de Commissie is voorgedragen in rondvraag gebragt en met 15 tegen 4 stemmen aangenomen. Het lid Groos heeft zich buiten stemming gehou den. Tegen de HH. Ysselsteyn, Olivier, Luzac en Cock. Nadat de Commissie bij monde van het lid Eake had voorge steld om bij art. 2 nog te voegenZij worden uitgenoodigd hunne dienst in het belang der goede zaak, te willen voort- «zetten tot het tijdstip, waarop door tusschenkomst der in art.lt bedoelde Commissiede door hen gevoerde administratie zat kunnen overgaan in handen van het bij art. 4 aangewezen «Collegie van Diakenen," wordt dit art. met deze bijvoeging en daarna art. 3 met 15 tegen 4 stemmen aangenomen; zijnde door het lid Groos aan de stemmingen geen deel genomen. Tegen art. 2 hebben gestemd de Heeren OlivierLuzacCock en van der Boon Mesch, en legen art. 3 de HH. Ysselsteyn, Olivier, Luzac en Cock. Art. 4. Bij de behandeling van dit art. is door het lid Stoffels als amendement voorgedragen, in plaats van de woorden: ndien- tengevolge overgelaten en voor zooveel noodig opgedragen aan het Collegie van Diakenente lezen: ndientengevolge overgelaten vaan den Kerkeraadwelk amendement later ten gevolge van plaats hebbende discussiën en nadere wijziging door het lid Coclc voorgesteld, dus wordt veranderd, dat de woorden: ndientenge- nvolge overgelatenen voor zooveel noodig opgedragen aan het nCollegie van Diakenen der Nederduitsch Hervormde Gemeente al- i)hier onder kerkelijk toezigt," worde gelezen dientengevolge overgelaten aan het Collegie van Diakenen der Nederduitsch Uer- Vvormde Gemeente alhier," behoudens welk amendement het art. in stemming gebragt zijnde met 17 tegen 2 stemmen, die van de Heeren Olivier en Luzac wordt aangenomen. Art. 5. Door de Commissie wordt bij monde van het lid Bake voorgesteld, achter de woorden: nder toekomende administratie nkomente voegen: daaronder begrepen de vlottende schulden zooals die bestonden op 1° January 1848, verminderd met het nbedrag daarvan, hetwelk door de toen opvolgende administratie zal blijken afbetaald te zijn terwijl aan deze laatsten ten goede zul- nlen komen, zoodanige termijnen van de bij de begrooting toege- nstane subsidiënwelke tot op den dag der overgave nog niet nverstrekt mogten zijn." En is dit art. met de voorgestelde bijvoeging mede met 17 te gen 2 stemmen (die van de leden Olivier en Luzac) aangenomen, hebbende het lid Groos zich van medestemmen onthouden. Art. 6. Nadat het lid Ysselsteyn de vergadering had verlaten is door het lid Stoffels als amendement op dit art. voorgedragen om in den aanhef in plaats van de woorden: nDe op te treden n nieuwe administratie van het Hniszittenhuis zal," te lezen: Diakenen voornoemd zullen," en door het lid Le Poole, voor de woorden: nop behoorlijke en voldoende wijze, te lezen: nop voor nde gemeente voldoende wijze" Waarop namens de Commissie, door het lid Bake de weglating van dit art. wordt voorgesteld waartoe met algemeene stemmen is besloten. Tengevolge dezer weglating wordt verder door dien Heer na mens de Commissie voorgesteld: Art. 7 thans Art. 6 dus te lezen: nDoor het Gemeentebestuur tvordi nimmers voor zoo lang de bij Art. 4 overgelaten administratie enz" Is na deliberatie het art. met die wijziging aangenomen met 16 tegen 2 stemmen, die van de leden Olivier en Luzac; heb bende het lid Groos zich buiten stemming gehouden. Art. 8 thans 7. Hierop worden de volgende amendementen voorgedragen als: door het lid Stoffels om daaruit weg te laten, de woorden: nbehoorende aan de administratie van het lluiszitten~ nhuis" en door het lid Lezwyn om voor het nieuwe Hoofd op het grootboek te stellen: Ley den Diakenen der Nederduitsch Her- nvormde Gemeente te) voor de Huiszitten- en Diaconie-Armen «aldaar," en dit art. met de alzoo voorgestelde wijzigingen in rondvraag gebragt zijnde is hetzelve met 16 tegen 2 stemmen, die van de Heeren Olivier en Luzac aangenomende Heer Groos hield zich buiten stemming. Art. 9 thans 8, wordt, nadat het lid van der Hoeven de ver gadering bad verlaten, alsnu in behandeling gebragt en daarop als amendement door het lid Stoffels voorgedragen om de woor den: ndoor de nieuw op te treden administratie" te veranderen in ndoor Diakenenwaarna het geheele art. met het voorgestelde amendement in rondvraag gebragt zijnde, met 15 tegen 2 stem men, die van de leden Olivier en Luzac, wordt aangenomen, buiten stemming het lid Groos. Art. 10 nu 9. Vóór tot de behandeling van dit art. werd over gegaan stelt het lid Bake, namens de Commissie, voor hetzelve aldus te lezen nDe lokalen steeds ten gebruike geweest ten behoeve der admi- nnistralie van de Huiszitten- en Diaconie Arment blijven voort- durend daartoe bestemd." Doch aangezien legen deze redactie bij de vergadering onder scheidene bedenkingen beslaanis door de Commissie er in berust dat het art. worde gesteld als volgt nDe lokalen van het Hniszittenhuis van de Soepkokerij en van nde Turfschurensteeds ten gebruike geweest ten behoeve der nadministratie van de Huiszitten- en Diaconie Armen, blijven n voortdurend daartoe bestemd." Waarna hetzelve met 15 tegen 2 stemmen die van de Heeren Olivier en Luzac, wordt aangenomen. De Heer Groos hield zich buiten stemming. Art. 11 thans 10. Hierop wordt door het lid Bake voorgesteld om door het wegvallen van art. 6 daarin in plaats van nArl. 9," te lezennArt. 8," terwijl het lid Luzac voorstelt het woord npersoneledaaruit weg te laten met welke beide veranderingen het art. in rondvraag gebragt zijnde, wordt hetzelve met 15 tegen 2 steramendie van de leden Olivier en Luzacaangenomen hebbende het lid Groos zich buiten stemming gehouden. Art. 12. Het lid van der Boon Mesch stelt hierop voor om in plaats van het woord Kerkeraad," hierin voorkomendete lezen: nBreede Kerkeraaden dit art. met deze verandering in rond vraag gebragt zijnde, is hetzelve met 16 tegen ééne stem, die van den Heer Olivieraangenomenterwijl het lid Groos zich buiten stemming heeft gehouden. Eindelijk wordt het geheele besluit, zoodanig als het thans arti kelsgewijze door deze vergadering is aangenomen, behoudens eene kleine wijziging in art. 2, alwaar tengevolge van het wegvallen van art. 6, in plaats van art. 11 behoort te worden gelezen art. 10, iii rondvraag gebragt en met 15 tegen 2 stemmen, zijnde die van de leden Olivier en Luzac, aangenomen, hebbende het lid Groos zich buiten stemming gehouden. De tijd te ver verstreken zijnde wordt de voortzetting der deli beration tot dit onderwerp betrekking hebbende door den Voor zitter bepaald op Maandag den 15 dezer 's namiddag ten 2 ure.

Leydse Courant | 1852 | | pagina 5