LEYDSCHE it TE COURANT* 1852. VRIJDAG, 5 NOVEMBER. N 13ra& BI XX EXL AX I) SCI1E BERïGTEX. Do Couta/it wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt 'V i: V. O Z?fl Prijs der Courant is f 13 ia het jaar; de a> zonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven. LEYDEN4 November. Zitting van den Gemeenteraad van heden. Afwezig de HU. Mr. G. P. van Outeren en Baron Taets van Ainerongen. De Notulen der vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. Be Burgemeester heeft overgelegd 1°. Het Proces-Verbaal van Burgemeester en Wethouders omtrent het op nemen der boeken in kas van den Gemeente-Ontvanger op den 30sten der vorige maand. Aangenomen voor kennisgeving, en is voorts besloten dit stuk gedurende de eerstkomende 14 dagen ter inzage van de Leden in de Leeskamer neder te leggen. 2°. Twee adressen om tot Commies bij de Plaatselijke Belastingen te wor den benoemd van A. T. Kraneveld en J. Marijt. Hierop is door den Voorzitter medegedeelddat deze beide adressen bereids naar aanleiding van Art. G8 der Gemeentewet, zijn verzonden aan den Hoofd commissaris van Politie en den Iloofd-Commies der Plaatselijke Belastingen, ten einde daarmede te bandelen, even als met de recjuesten krachtens Raads besluit van den 21sten October jl.in hunne banden gesteld. 3°. Eenc voordragt van Burgemeester en Wethouders tot den verkoop van opgaande boomen, staande binnen deze gemeente. 4°. Het rapport der Commissie van Fabricage op bet adres van de Koorn- raolenaars A. Arts en II. Leeuwenburghtot het aftoppen van boomen, slaande op den Singel tegenover hunne molens. 5°. Het rapport van die Commissie op de reqneslen van aangelanden aan de Pieterskerkgracht, aan de Papengracht en Papenstraat, verzoekende dat deze straten wederom met boomen mogen worden beplant. Omtrent alle deze stukken is besloten die in de Leeskamer neder te leggen. De Burgemeester brengt als nu in behandeling den Staat van begrooting der plaatselijke Ontvangsten en Uitgaven voor den jare 1853, en daartoe voor dragende een aanvang te maken met de uitgaven wordt door het lid de Moen voorgesteld met de Ontvangsten te beginnen welk voorstel na deliberatie met 14 tegen 9 stemmen is aangenomen. Tegen hebben gestemd de IlII. Siegen- beekLezwyn, Ysselstein, Hartevelt, Bucaille, Olivier, Luzac, Adriaans en de Voorzitter. Overeenkomstig dit besluit wordt alsnu met de behandeling der ontvangsten aangevangen, en wel in de volgende orde: Art. 1. Hieromtrent is door de Commissie van Finantie bij haar rapport voorgesteld, om op de daarbij aangevoerde becijferingen dit art. uit te trek ken tot 17,970.11t. Dit amendement op de voordragt van Burgemeester en Wethouders in rondvraag gebragt zijnde is hetzelve met 15 tegen 8 stemmen aangenomen. Tegen stemden de Heeren Lezwyn, Leembruggen, IJsselsteyn, Hartevelt, Le Poole, Bucaille, Olivier en de Voorzitter. Art. 25 zijn vervolgens met algemeene stemmen tot de voorgedragen cijfers aangenomen. Art. 6. Op dit art. is door de Commissie van Finantie voorgesteld het- zelze uit te trekken tot ƒ100,000, welke amendement in rondvraag gebragt zijnde ismet uilzondering van de slem van den Heer Hartevelt die zich bui ten stemming heeft gehoudenmet algemeene stemmen aangenomen. Art. 7. Ook op dit art. is door de Commissie van Financie een amende ment voorgedragenwaarmede zich alle leden bij rondvraag hebben ver- eenigd zoodat het is uitgetrokken tot ƒ20,000. Alt. 8. Het amendement hetgeen de Commissie op dit art. heeft voorge steld, om namenlijk hetzelve te stellen op ƒ40,000, is mede met algemeene stemmen aangenomen. Art. 9. Is met algemeene stemmen tot het voorgedragen cijfer aangenomen. Art. 10. Op dit art. het amendement der Commissie van Financie om hetzelve uit te trekken op ƒ13,500, in rondvraag gebragt zijnde, is mede met algemeene stemmen aangenomen. Zijn verder achtereenvolgens aangenomen Art. 11 met algemeene stemmen. Art, 12 met 22 tegen 1 stemmen, die van den Heer van der Hoeven. Art. 13 en 14 met algemeene stemmen. Art. 15. Hieromtrent is door de Commissie van Financie als amendement voorgesteld dit uit te trekken tot ƒ4,500, welk amendement na rondvraag ook met algemeene stemmen is aangenomen. Hierna had eene deliberatie plaats over bet wenschelijke om eene belasting op de honden in te voeren, waaromtrent besloten werd hierop voor eene vol gende begrooting bedacht te wezen. Art. 1621 worden achtereenvolgens met algemeene stemmen aangenomen. Voorts wordt op voorstel van het lid Bake besloten, hier ter plaatse op de begrooting een art. onder het hoofd van opbrengst van de Haarlemmer meer te brengen en dit voor memorie uit te trekken. Waarna de vergadering uithoofde van het te ver verstreken uur tot heden avond ten 7 ure wordt uitgesteld. PKOCE§-VJEKBAAL. van de inlevering en opening der Stembriefjes die ten behoeve der keuze van drie Leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken lieeft\ plaats gevonden den 3 November 1852 in de Gemeente Legden. Het bareau van Stemopneming neemt in de ter inlevering der Stembriefjes bestemde Zaal (de Lakenhal) plaats, des middags te twaalf ure. Het is zamengesteld uit den Heer Mr. J. C. BucailleWethouder dezer Gemeente, Voorzitter, en de Heeren M. G. Ten Sande en Mp. H. Gevers Leden van den Gemeenteraad, Stemopnemers. De lijst der Kiezersdie bij de verkiezing in aanmerking komtmitsgaders een exemplaar van het Koninklijk Besluit van den 9dcn November 1851, houdende vaststelling van een Reglementbevattende algemeene bepalingen betreffende de Kamers van Koophandel en Fabrieken, Wordt op de tafel voor het bureau staandenedergelegd. De Stembus na onderzocht en volkomen ledig bevonden te zijnwordt met twee sleutels gesloten, waarvan de eene door den Voorzitter van het bureau, de andere door den Heer ten Sande, als oudsten Slemopnemcr, wordt in bewaring genomen. In de stembus zijn briefjes geworpen door de op de nevensgaande lijst ver melde Kiezers. En is dit zonder stoornis der orde afgeloopen. Te twee ure wordt door den Voorzitter verklaard, dat de ter inlevering der stembriefjes bestemde tijd verstreken is. Onmiddelijk daarop is de slembus gesloten op de daartoe voorgeschre ven wijze. De bus wordt vervolgens geopend en bevonden te bevatten drie en tachtig stembriefjes. Dit getal, met de lijst der Kiezers die briefjes hebben ingeleverd, verge leken zijnde, is gebleken te zijn, even groot als het getal der Kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard geen sternbriefje. Het getal der geldige uitgebragte stemmen is mitsdien geweest drie en tachtig. Van dit getal zijn uitgebragt op de Ileeren A. Hartevelt Jz.55 stemmen, P. van Geer 43, S. J. le Poole 37, D. A. Schrellcn 31, P. J. Zuurdeeg 22, J. C. Zaalberg 11, S. A. Meerburg 8, C. M. Bronkhuyze 5, N. H. de Graaf 3, T. AV. J. van den Aardwegh 3, II. J. de Graaf 2, II. J. II. van Wensen 2, W. F. Koppeschaar 2, J. Hup- man 2, en J. Scbelteina Jacz.N. AV. Beuzemaker, AV. II. Koppeschaar, AV. F. van Harlrop, J. F. Zuur, L. J. ReynvaanII. Zaalberg. G. M. de Graaf, M. CouvéeO. O. van den BergA. Tielemanen van den Aardwegh ieder ééne stem. Hebben alzoo de volstrekte meerderheid verkregende Heeren Abraham Hartevelt, Janszoon en Pieter van Geer. Zijn derhalve verkozen tot Leden der Kamer van Koophandel en Fabrijken te Levden, de Heeren: ABRAHAM HARTEVELT, Janszoon, en PIETER van GEER. Terwijl voor het ontbrekende derde Lid eene herstemming moet plaats hebben, waartoe is opgemaakt de navolgende lijst, als: De Heeren Samuel Jacob Le Poole en Dominicus Antonius Schretlen. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de Kiezers gecne bezwa ren ingebragt.

Leydse Courant | 1852 | | pagina 1