I TA LIE, ROME29 September. De Regering heeft do aanbiedingen van onderscheiden maatschappijen tot den aanleg van een' spoorweg van hier over Ancona naar Bolognc niet kan nen aannemenen zal nu op hare kosten door den Franschen Ingenieur Michel een onderzoek instellen naar den aanleg dier lijnwelke de bevolking sterk verlangt. De Sacra Consulta alhier heeft hare uitspraak gedaan in de zaak der rooverbende, welke op het einde van 1848 te Sinegaglia een staatkundig veemgeregt uitoefende en zich door groote bloeddorst gekenmerkt had. Van hen zijn 24 ter dood veroordeeld en reeds teregt gesteld. Het doodvonnis werd niet door Oostenrijkschemaar door Pauselijke soldaten voltrokken. Al de misdadigers ondergingen met onverschrokkenheid hun vonnis; sommigen hieven kreten aan ter eere van Mazzini en de roode republiek en gingen naar het schavot onder het zingen der Marseillaise; slechts 5 ontvingen de Heilige Sacramenten. Het proces tegen de staatkundige veemgeregten, welke in het zelfde tijdvak te Ancona, Corrinaldo en Jesi gevestigd waren, is ingelijks geëindigd en ook in die steden zullen teregtstellingen plaats hebben. II. K. II. Prinses Marianne der Nederlanden is over Triest en Ancona alhier aangekomen. Zij had op de haar toebehoorende Villa Mattei, of Villa Coelimanlarcomdat zij op den berg Coelius ligtharen intrek genomen. Men dacht, dat de Prinses der. geheelen winter in die stad zou doorbrengen. Men had er ook den Erfgroothertog en de Erfgroothertogin van Saksen-AVeimar-Eisenach (Prinses Sophie der Nederlanden) verwacht, doch nu zullen IIH. KK. HII. zich te Napels inschepen en derhalve te Rome niet terugkeeren. PRÜISSE1Ï. Uit Görlitz wordt geschreven, dat daar den 9dcn het berigt was ontvan gen dat de Barones Douairière v. Schimmelpenning op haar kasteel Lomnitz in de nabijheid van het Saksische adellijke damesgestieht Radmeritz, in haar bed vermoord is gevonden. Bij het regterlijk onderzoek is gebleken dat zij onder kussens is gestikt, De moordenaars hebben slecbts weinig geld mede genomen, maar daarentegen vele kostbaarheden en papieren. Ofschoon zij den sleutel der geldkist in handen hadden, hebben de roovers die niet weten te openen, of het der moeite niet waardig geacht, daar zij den vorm eener waschtafel had. DEWEinAIXKElM. KOPENHAGEN, 5 October. Aan den vereenigden Rijksdag is heden eene Koninklijke boodschap be treffende de regeling der Troonsopvolging medegedeeldwaarbij de Ko ning verklaart te Londen op den 8sten Mei dezes jaars bij verdrag met de groote mogendheden, de zekerheid te hebben erlangd, dat de Deensche mo narchie onder éénen schepter vereenigd zal blijvenen dat hij in overeenstem ming met de voorschreven onderhandelingen en tractaten, eene zoodanige orde van Troonsopvolging heeft vastgesteld, dat, bijaldien de van Koning Frederik III aan zwaardzijde afstammende mannelijke nakomelingen, welke volgens de door dienzelfden Koning uitgevaardigde Koningswet van 14 November 1G65 een erfregt op den Deenschen Troon bebbenmogten uitstervenalsdan het geheele erfregt volgens de artikelen 27 tot 40 van die Koningswet vervallen en de Troonsopvolging over zal gaan op Z. II. Prins Christiaan van Sleeswijk- Holstein-Sonderburg-Glucksburg en diens mannelijk oir uit zijne Gemalin, geboren Prinses van Hessenin dier voege dat in het voorschreven oir man na man, en man van man, uit wettigen echt geboren, de kroon erft naar het regt van eerstgeboorte, tot welke regeling de Deensche Rijksdag wordt uitgenoodigd, zijne toestemming te geven. In de zitting der Volkskamer van heden zijn door den Minister van Financiën de begrootingswetten voor het dienstjaar 18531854 ingediend. Daarbij worden de inkomsten op 13,821,736 Rdr.de uitgaven op 12,960,400 Rdr. geraamd, (een R. is ongeveer 2.50). TUKHSCHE V0KSTEXI90JIMEK1. De Woiwoda van Gran in Dalmatie heeft de betaling der jaarlijksche schat ting aan de Porte geweigerd en den Wladika van Mostar, die hem tot het nakomen zijner verpligtingen liet aanmanen, het hoofd geboden. De AVoiwode van Gran steunt waarschijnlijk op zijne naburen, de Montenegrijnen. Op dit oogenblik bestaat er geen land in Europa, waar het brood zoo goedkoop is als in Walachije. Het zoogenaamde Laib wittebrood, van 2} ffi, kost slechts 4 krentzersen het Laib bruin brood van hetzelfde gewigt slechts 3 kreutzers. (een kr. is ongeveer 2 centen). VEREENIGDE STATE». NEW-YORK28 September. Wij ontvangen berigt uit Washington, dat de aanstalten voor de voorge nomen expeditie naar Japan ijverig worden voortgezet. Zij zal bestaan uit drie oorlogsstoombootende MissisippiKapitein Longde PrincetonSchout bij-Nacht Perryen de Alleghany. De expeditie zal onder het bevel van den Schout-bij-Nacht Perry in de eerste dagen van November naar de Japan- sche zeeën vertrekken, om zich bij het reeds in die wateren kruisende eska der te voegen. Het zal, zoo mogelijk, eene zending van geheel vriendschap- pelijken aard zijn, en wij vernemen dat de Gouverneur-Generaal van Neder- landsch Indie door zijne Regering gelast is aan de Amerikaansche expeditie zoo veel mogelijk bijstand te verlecnen. Eene andere expeditie tot het doen van opnemingen is op het punt van naar de Chinesche wateren te stevenen onder bevel van Kapitcn Ringold; en buitendien is de Heer Marshall thans alhier, om zich toe te rusten voor eene nieuwe zending naar China. Dit alles behoort tot een groot plan orn de belangen des handels, der nijverheid, der staatkunde, der beschaving en des Christendoms in China, in Japan en in de zuidelijke zeeën te bevorderenen ook den invloed van Noord-Amcrika op het vasteland van Azië uit te breiden. Wij hopen dat de uitvoering van het plan de eer, den roem en het voordeel der Vereenigde Staten bevorderen zal. §TAS§ BERIGTEM. De Milicien-Plaatsvervanger van bet 4de Bataillou 6dc Regiment Infanterie N. LUCASzich binnen deze Gemeente ophoudendewordt uitgenoodigd zich ter Secretarie aan te melden. BR©@0ZETTIMC! Voor de Gemeente Ley den Ingaande Maandag den 18d'-n October 1852. Maximum van den prijswaar niet bovenmaar wel beneden zal mogen worden verkocht, ingevolge Koninklijk Besluit van den 23sten April 1843, Staatsblad N". 13). Het Roggebrood, van zuivere Rogge gebakken, wegende drie Nederlandscbe ponden, op37 Cents. Een pond vijf oneenop18} Het Tarwebroodbeste soortwegende een Nederl. pondop 31 Vijf oneen, op15} Het Franschbrood van een Nederl. pond, op31 Vijf oneen, op15} Het Huisbakwegende een Nederl. pond op27 Vijf oneen, op13} Het minste soort of zoogenaamd krop uit de zakvan een Nederl. pondop22 Vijf oneen, op11 Alles gebakken overeenkomstig art. 2 van het Reglement op het bakken en verkoopen van brood, gearresteerd den 5len September 1846. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Ley den. De Burgemeester VAN LIMBURG ST1RUM. Leyden, 14 October 1852. De Secretaris v. PUTTKAMMER. De Directeur van het Postkantoor verwittigt het Publiek, dat met 15 October de AVintcrdienst op de Spoorwegen een aanvang nemende, de ligling der Hulpbussen zal zijn als volgt: 's Morgens ten 7} en ten 11} ure. 'sAvonds ten 3J6 en 8} ure, terwijl de Bus aan het Post-Kantoor tot des nachts 12 ure zal worden geligt. Leyden, 14 October 1852. AV. P. KLUIT. ADVERTENTIES. Op den 14den October 1852 is te Deventer overleden de Heer ALEXAN DER ELBERTS, in den ouderdom van zeventig jarenin leven Onderwijzer in de Godsdienstte dier Stede. Heden ontvingen wij het berigt dat onze waarde Moeder en Behuwd-Moeder HENDERIKA TIMMERMANS, AVed. Joannes Godeeridus de Sain, den 15del> dezer te Bergen-OP-Zoom in den ouderdom van ruim 80 jaren is overleden. AV. C. de SAIN. Leyden, 16 October 1852. M. J. J. de SAIN, van Dinter. Eenige Kennisgeving. lie liirectie van het JVetierlantisehe iSSiJSieSf/enoot- schapAfdeeling Leydenmaakt aan hare Stadgenoolen bekend, dat de JaarlijksChc ASg-ieianeeiae Vergsiilerasuï dier Afdeeling op aan staanden Donderdag den 21sten Octoberdes Avonds te 6 uur, in deAValsche Kerk weder zal worden voorafgegaan door eene S3 55 ess nare €»odls- (Jietistoefesiiiig, tot welker bijwoning zij allen uitnoodigt, die in de goede zaak der Bijbelverspreiding belang stellen. Namens gemelde Directie A. DOYERTz. Secretaris. Biireeteuren van het Fondstot instandhouding van het AA'ees- huis der Stad Vlaardingenadverteren aan de ESosadez-s der Cïüsti- gsstiësa en Snstervende Lijtrenteii ten laste van dat Fonds, dat conform de Conditiën der Hiegotiatiehet jaar Intrest, verschenen 1°. October 1852, zal kunnen worden ontvangen, ten Kantore van de Hee- ren JOHs. ECK ZOON te Botterdam of van den Notaris Mr. J. II. KNOT TENBELT te Vlaardingenen dat zal worden betaald als volgt te weten: Van de Obligatiën 2.85 per 100 Kapitaal en van de Instervende lijfrenten 2.71 portie lste Klasse 6.36 2de 19.3de AVordende bij deze herinnerddat overeenkomstig de Conditiën der Nego tiate, de Intressen, welke na verloop van zeven maanden na den verschijn dag niet zijn afgehaald, vervallen ten behoeve van het gemelde AA'ecsbuis, en dat bij gebreke van de inlevering der Atlestatiën de Vita, staande op de achterzijde der Coupons, gedurende den tijd van vijf achtereenvolgende jaren, de Lijfrenten voor verstorven moeten gehouden worden. Zullende men zicli stiptelijk aan deze bepaling houden. Get. AV. van AVARMELO. vtaardingen, 1 October 1852. J. II. KNOTTENBELT.- J. G. BETZ. P. J. GOUDRIAAN.

Leydse Courant | 1852 | | pagina 3