Zitting van den Gemeenteraad van Ley den van Dingsdag 28 September 1852, Afwezig de HeerenMr. G. P. van OuterenProf. J. van der Hoeven P. H. Baron Taets van Amerongen, B. F. Krantz, Mr. D. Tieboel Siegenbeek en Mr. N. Olivier. De Notulen der vorige Vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester heeft medegedeeld: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van den 14dea dezer maand, IA. B. N°. 5420. (2de Afd.) G. S. N°. 35, houdende goed keuring der rekening van de dienstdoende schutterij over den jare 1851; en 2°. Eene dispositie van betzelfde Collegie van den 22sten dezer maand, IA B. N°. 5563. (3de Afd.) G. S. N°. 14, waarbij het Raadsbesluit tot onder- handsche verhuring van eenige onroerende goederen wordt goedgekeurd. Beide deze stukken aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens heeft de Burgemeester overgelegd: 1°. Een adres van de Afdeeling Leyden en omstreken der Ncderlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunde, daarbij verzoekende eene ver ordening vast te stellen op de regeling der geneeskundige policie binnen deze gemeente. Waaromtrent is besloten dit stuk te stellen in handen der Commissiën tot het herzien en ontwerpen der verordeningen togen wier over treding straf is bedreigd, alsmede van die verordeningen betreffende de huis houding der gemeente. 2°. Een adres van Theodorus Johannes flansen Stook, tapper alhier, ver zoekende dat het hem moge worden vergund om gedurende een a twee avon den per week tot 's avonds 11 ure in zijne tapperij muziek te mogen geven. Uit hoofde dit adres is geschreven op ongezegeld papier, en bovendien het daarin vervatte onderwerp, krachtens art. 188 der Gemeentewet, behoort tot de competentie van den Burgemeester, is besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag. 3°. Eene missive van Gecommitteerden tot de administratie der vereenigde Gast- en Leprooshuizen, bezwarende inhoudende tegen het in gebruik geven der zalen van het Catharina Gasthuis aan hel Werkhuis. ■4°. Een adres van den Hoogleeraar A. II. van der Boon Mesch gelijke be zwaren inhoudende. De Voorzitter deelt mede dat deze stukken eerst gister zijn ingekomen en dadelijk voor de leden op de leeskamer zijn gedeponeerd terwijl verder besloten wordt deze stukken te gelijk te behandelen met het daartoe be trekkelijke Rapport omtrent het Werkhuis, hetwelk zoo aanstonds aan de orde is. 5°. Eene Concept-Vei ordening op de verdeel ing der gemeente in wijken en gebuurten, en het bestuur van deze. 6°. Een dito omtrent de vestiging en de veranderingen van woonplaats binnen deze gemeente, en 7°. Onderscheidene stukken van HII. Curatoren van het Stedelijke Gym nasium als a. Rapport op de requesten van L. J. van den Burg, Ds. A. Rutgers van der Loeff en T. A. Jas om kosteloos onderwijs voor hunne kinderen of pu pillen op het Gymnasium. b. Voordragt tot eene jaarlijksche toelage van ƒ200 aan Dr. C. A. X. G. F. Sicherer, onderwijzer in de Hoogduitsche taal. c. Voordragt ter beperking voor het vervolg van het getal leerlingen waaraan vrijstelling van het Minerval zal worden verleend. Wordt besloten alle deze stukken voor de leden op de Leeskamer neder- leggen, met bepaling dat inmiddels de stukken sub 5° en 6° voor de leden zullen worden gedrukt, en de voordragt sub lit. h ten fine van berigt en raad zal worden gesteld in handen der Commissie van Finantien. Eindelijk wordt nog door den Burgemeester namens HH. Curatoren mede- deeling gedaan, dat gedurende de ziekte van den Onderwijzer in de Wis kunde den Heer J. A. C. Oudemansde wraarneming der aan hem opgedragen lessen zal geschieden door de Heeren J. Bosscha, en D. G. C'ramer beide Phil. Nat. Candidaten, onder medewerking van den docent Dr. J. de Vlaam. De Burgemeester stelt alsnu aan de orde van den dag. 1°. De benoeming van leden der vaste Commissiën, ingevolge Art. 4 der verordening voor de Commissiënals a. De leden van de Commissie van Fabricage. En zijnnadat tot stemopnemers met den Burgemeester waren aangewezen de HH. Groos, Ysselsteyn en Bucaille, bij 19 stembillettenuitgebragt op de HH. ten Sande 10, Stoffels 8 stemmen, blanco 1 billet, en is alzoo de Heer ten Sande benoemd. Voor het 2de lid dezer Commissie zijn weder bij 19 billetten, uitgebragt op den Heer Stoffels 18 stemmen en blanco 1 billetwaardoor ook de Heer Stoffels als lid dezer Commissie is benoemd. h. De Voorzitter en leden van de Commissie van Finantien. En zijn bij 19 stembilletten voor hel Voorzitterschap, uitgebragt op de HH. de Moen 17, van Outeren 1 en Leembruggen 1 stemmen, en is mits dien de Heer de Moen als zoodanig benoemd. Voor het lste lid dezer Commissie zijn bij 20 stembilletten, (zijnde in middels de Heer van der Hoeven ter Vergadering verschenen) uitgebragt op de HH. Krantz 17, van Outeren, Lisman en le Poole 1 stemmen, en is alzoo de Heer Krantz benoemd. Voor het 2de lid dezer Gommissie zijn bij 20 billetten, uitgebragt op de HH. Lisman 12, Gevers 2, le Poole 2, van Outeren 2 stemmen, blanco 1 billet en 1 billet van onwaarde, en is alzoo benoemd de Heer Lisman, die te kennen heeft gegeven over het aannemen dezer benoeming zich nader le zullen verklaren. c. De leden van de Commissie tot het ontwerpen en herzien der ver ordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd. Zijn bij 20 stembilletten voor het lsle lid dezer Commissie, uitgebragt op de I1H. Olivier 15, Bake, Siegenbeek, Cock, van Outeren en Groos ieder 1 stemmenen is mitsdien tot lste lid dezer Commissie benoemd de Heer Olivier. Voor het 2de lid zijn bij 20 stembillettenuitgebragt op de HH. Siegen beek 17, Gevers 2 en Bake 1 stemmen, en is alzoo de Heer Siegenbeek als zoodanig benoemd. d. De Voorzitter en leden van de Commissie tot het ontwerpen en her zien der verordeningen betreffende de huishouding der Gemeente. En zijn bij 20 stembilletten voor den Voorzitter, uitgebragt op de I1H. van der Boon Mesch 17, van Kaathoven, Cock en Gevers ieder een stemmen, waardoor de lieer van der Boon Mesch tot Voorzitter dezer Commissie is benoemd. Voor het lstc lid dezer Commissie zijn bij 20 billetten, uitgebragt op de HH.: van Kaathoven 18, Groos en Gevers ieder 1 stemmen, is alzoo de Heer van Kaathoven tot lste lid der Commissie benoemd. Voor het 2de lid zijn bij 20 billetten, uitgebragt op de HH. Groos 17. le Poole, Luzac en Gevers elk 1 stemmen, waardoor alzoo de Heer Groos als zoodanig is benoemd. 2°. Rapport omtrent een locaal voor het Werkhuis. Is na deliberatie door het Lid Stoffels voorgesteld deze zaak nog te stellen in handen van de Commissie van Fabricage, met verzoek om binnen veertien dagen hierop te dienen van berigt en raad, welk voorstel met algemeene stemmen is aangenomen. 3°. Voorstel van het Raadslid Mr. M. 11. A. Lisman om terug te komen op het besluit omtrent hel aflossen van 3 Aandeelen in de Negotiatie ad 4 pCt. Is na deliberatie met 14 tegen 6 stemmen, conform het rapport van dc Commissie van Finanlie, besloten, zwarigheid te maken aan dit voorstel het gewenschle gevolg te geven. 4°. Request van de Molenaars A. Arts en II. Leeuwenburgh tot het aftoppen der boomen op den Singel. Is na deliberatie, op het voorstel van het Lid van Kaathoven, goedgevon den omtrent dit stuk nog een nader onderzoek te doen en aan deze vergade ring dienaangaande nader te rapporteren. De HH. Ysselsteyn, Adriaans, Gevers en van der Hoeven verlaten de vergadering. 5°. Request van J. OoslbaanWed. I. Veef kindtot opname van 3 kinderen in het II. G. of Armen Wees- en Kinderhuis. Is na deliberatie besloten het verzoek van de requestrante voor geene gunstige beschikking vatbaar te beschouwen. 6°. Request van J. Koning tot het plaatsen van een vlonder aan de Haar lemmervaart. Is na deliberatie besloten dit verzoek toe te staanmits jaarlijks betalende de som van éénen gulden als recognitie. Het lid Bake heeft aan deze stemming geen deelgenomen. 7°. Request van C. Bronsgeest, betreffende het houden ecner meststaal. Is conform het rapport van de Commissie van Fabricage besloten hem dit verzoek niet toe te staan. 8°. Voorwaarden voor eene houtverkooping. Is besloten deze vast te stellen. Waarna de Vergadering is gesloten.

Leydse Courant | 1852 | | pagina 5