LEYDSCHE COURANT VRIJDAG, 23 JUL IJ. BÏMENLANDSCHE BERIGTEfl. De Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt vit Zaturdag Avond. De Prijs der Courant is f 12 in het jaar de afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven. LEYDEN, 22 .Tul ij. Zitting van den Gemeenteraad van heden. Afwezig de HIT. S. J. Ie Poole, Prof. A. II. van der Boon MeschMr. G. P. van Outeren, II. P. C. Stoffels, Mr. D. Tiebocl Siegenbeek en MT. N. Olivier. De Notulen der vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester deelt mede: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van den 29sten Junij dezes jaars, L. B. N°. 3650 (3e afd.) G. S. N°. 1. houdende be denkingen tegen de voorgedragen wijziging der plaatselijke belasting. Conform de voordragt is besloten deze te stellen in handen van de Com missie van Finantie ten fine van berigt en raad. 2°. Eene gelijke dispositie van dezelfden van den 7<len dezer maand L. B. N°. 3833 (3e afd.) G. S. N°. 18, waarbij is goedgekeurd bet raadsbesluit be treffende bet subsidie aan bet Minnebuis. En is overeenkomstig de voordragt besloten deze aan te nemen voor ken nisgeving. De Burgemeester legt over 1°. Bedenkingen van den Heer C. Leembruggenop bet voorstel van den Wethouder A. Ilartevelt Jz.betreffende het aecijnsstelsel. 2°. Een adres van de IIII. C. Dros c. s. leden van de Kamer van Koop handel en fabrijken betrekkelijk betzelfde voorstel. 3°. Een adres van II. C. Vlek c. s. broodbakkers alhier mede aangaande dit voorstel als verzoekende opheffing der belasting op het gemaal. 4". Rapport van Burgemeester en AVelhouders aangaande hetzelfde voorstel. 5°. Rapport van de Commissie van Finantie mede biertoe betrekkelijk. 6°. Rapport van de Commissie voor de huishoudelijke verordeningen om trent het Reglement van het Werkhuis. Do Burgemeester stelt voor, en is dien overeenkomstig besloten, deze stuk ken ter inzage van de leden in de Leeskamer neder te leggen. 7°. Rapport van Burgemeester en Wethouders omtrent de gemaakte beden kingen op de Staten van af- en overschrijving van Mrn. Regenten van het R. C. W ées- en Oudeliedenhuis. 8°. De Gemeenterekening over 1851. 9°. De rekening van SI™ Regenten van het II. G. of Arme Wees- en Kin derhuis over 1851. 10°. De rekening van Bestuurders van het Alinneliuis over 1851. 11°. De staat van begrooting der dienstdoende Schutterij over 1853. 12°. De slaat van begrooting der Plaatselijke Sehool-Commissie voor 1853. Is besloten al deze stukken ten fine van berigt en raad te stellen in handen der Commissie van Finantie. 13°. Een adres van C. Bronsgeesthoudende verzoek om in het genot te mogen blijven van een stuk grond aan liern op recognitie uitgegeven, doch waarvan hem het gebruik door de Fabricage is ontzegd geworden. 14°. Een adres van de Koornmolenaars A. Arts en II. Leeuwenburgh verzoekende om de hoornen op den Singel voor hunne molenstusschen de Rijnsburgsche en Morschpoorten te doen afsnoeijen. Is overeenkomstig des Burgemeesters voorstel besloten de stukken sub 13 en 14 ten fine van berigt en raad te stellen in handen van de Com missie van Fabricage. 15°. Adressen van D°. A. Rutgers van der Loeff, D. C. PonseP. Venker, .1. van der Mark en C. M. Macquelyn, Wed. Prof. J. C. Broers, alle vrij stelling verzoekende van liet minerval op het Stedelijk Gymnasium voor een of meer hunner kinderen. Ilierop is door den Burgemeester medegedeelddat deze stukken reeds naar aanleiding van Art. 68 der Gemeentewetten fine van berigt en raad zijn gesteld in handen van Curatoren van het Gymnasium. Voorts zijn nog door den Voorzitter overgelegd 16°. Het Rapport van Curatoren van 't Gymnasium op die adressen. 17°. Piapport betreffende de verceniging der turfdragers. Is conform de voordragt besloten deze stukken ter inzage van de leden in de Leeskamer te deponeren Eindelijk is nog door den Burgemeester medegedeeld 18". Voorstel van het Raadslid Sikkel Groos betrekkelijk het getal boden der Gemeente. Waaromtrent is besloten dit stuk ter fine van rapport te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders. 19°. Rapport van de Commissie voor de tentoonstellingen daarbij advise rende tot een onbepaald uitstel der zaak, uithoofde van bestaand gebrek van het noodige gebouw en de te groote kosten vereischt tot het oprigten daarvan Is dien overeenkomstig beslotenen tevens op het voorstel van den Burge meester goedgevonden de Commissie te bedanken voor hare bcmoeijingen. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag 1°. De benoeming van eenen Secretaris van het Collegie van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium. Nadat op voorstel van den Burgemeester besloten was, den Heer Mr. J. G. Kist op zijn verzoek als zoodanig eervol te ontstaan onder dankbe tuiging voor de bewezene diensten, zijn de IIII. Bucaille, Gevers en IJssel- steyn aangewezen om met den Voorzitter het bureau van stemopneming uit te maken, waarna men tot de stemming is overgegaan, waarbij zijn uitge- bragt op de HH. Berkhout 13 en Boonackcr 5 stemmen, blanco één billet, zoodat tot Secretaris van genoemd Collegie is benoemd de Heer Mr. P. H. BerkhoutAdvocaat alhier. 2°. De benoeming eener Commissie tot onderzoek van het Reglement van orde voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Tot de stemming hieromtrent overgegaan zijnde, zijn stemmen uitge- bragt op de volgende HH. als: Ten Sande2, de Moen 3, Lisman 6, Lezwijn 6, Olivier 6, Gevers 10, Cock 4, Luzac 4, Groos 6 en Bake 1 stemmen, terwijl 3 blanco Billetten in de bus gevonden zijnzoodat tot deze Commis sie is benoemd de Heer Gevers. Vervolgens is op voorstel van den Voorzitter besloten om uit de leden die bij deze stemming 6 stemmen op zich vcreenigd hadden twee te benoemen om met den Heer Gevers de Commissie uit te makenen hiertoe overgegaan zijnde hebben de navolgende leden stemmen op zich vereenigd als: Lisman 9, Lezwijn 13, Olivier 8, Groos 4 stemmen en twee billetten blanco: en zijn alzoo tot deze Commissie Ivenoemd de IIII. Lezwijn en Lisman. 3°. Request van A.W. Sylhoff tot het bekomen van een stuk gronds op de Ruïne. Hieromtrent is met 16 tegen 1 stem, zijnde die van den Heer van der Hoeven besloten den adressant zijn verzoek toe te staanovereenkomstig de voorwaarden uitgedrukt in het hieromtrent door de Commissie van Fabri cage uitgebragt rapport. 4°. Request van P. van Geer c. s. tot het in evenredigheid brengen der recognitie tot den uitgegeven grond op de Ruïne. En is hieromtrent met algemeene stemmen besloten de adressanten hun verzoek toe te staan, met magtiging op Burgemeester en Wethouders om de te veel betaalde recognitie, ad ƒ9.45, aan de adressanten te restitueren, en die som te vinden op den post voor onvoorziene uitgaven op de begrooting van 1852 uitgetrokken, behoudens de goedkeuring van Gedeputeerde Staten dezer Provincie. Eindelijk is op voorstel van den Burgemeester na eenige deliberatie beslo ten de eerstvolgende raadsvergadering te doen plaats hebben op Zaturdag den gisten dezer maand en alsdan aan de orde te stellen het voorstel van den Wethouder Ilartevelt, betreffende de afschaffing van het thans beslaande en de invoering van een nieuw belastingstelsel voor deze Gemeente. Waarna de vergadering is gesloten. Wij zijn van wege eenige Ingezetenen dezer stad verzocht, het volgende adres, dat aan den Gemeenteraad zal worden aangeboden en tér teekening verspreid, in ons dagblad op te nemen. Geven met behoorlijken eerbied te kennen de Ondcrgeteekendcnallen Ingezetenen dezer gemeente. Dat zij met de grootste belangstelling kennis genomen hebben van het in druk uitgegeven Voorstel tot afschaffing van het bestaande en invoering van een nieuw belastingstelsel binnen de gemeente Legdendoor den Heer A. Ilartevelt Jz.aan den Raad voorgedragen. Dat zij vooral het daarin opgenomen beginsel van afschaffing van alle plaatselijke accijnsen ten levendigste meenen te moeten toejuichen. De smok kelarij welke den eerlijken man ter gunste van den oneerlijken belast wordt daardoor, wat de plaatselijke belastingen betreft, zoo goed als gedood. Het vrije verkeer zal de grootste voordeelen aan de nijverheid dezer stad, daartoe zoo gunstig gelegenverschaffen en haar tot een middenpunt van

Leydse Courant | 1852 | | pagina 1