LEYDSCHE COURANTSA Do Courant wordt Maandags Woensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaturdag Avond. YRTJDAG, 11 JÜMJ. Da Prijs der Courant is f 13 in hot jaar de afzonderlijke uommers worden tegen 10 Centen afgegeven. ,U'< BIMENLANDSCHE BERIGTEN. LEYDEN, 10 Junij. PROCES VERBAAL Van de opening der Stembriefjes die ter benoeming van één Lid van de Tweede Kamer, den 8 Junij 1852 zijn ingeleverd. Op lieden den negenden Junij des jaars achttien honderd twee en vijftig, in de Gemeente Leyden hoofdplaats van hel Iloofdkiesdistrict Leyden, is door het Bureau van Stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op bet Raadhuis jdaats genomen, des morgens te negen ure. Het bureau is zamengestcld uit den Heer Mr. A. O. E. Grave van Limburg Slirum, Burgemeester, Voorzitter, cli de Ilceren G. II. Yssclsleyn en II. P. C. StoffelsLeden van den GemeenteraadSlemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafels zeventien stembussenbij hem giste ren én heden övergebragt uit de gemeenten Leyden, Katwijk, Warmond LeydcrdorpSoeterwoudeVoorschotenAlkemadeOudshoornBodegraven NieuwveenAlphen, Hazerswoude, Aalsmeer Nieuwer-AmstelOudcr-Amstel Leymuidcn en Uilhoorn. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden elf honderd twaalf stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijst der Kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergele ken zijndeis gebleken te zijn even grootals bet getal dier Kiezers. Nadat de briefjes zijn ondcrecngcmengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau beeft van onwaarde verklaard negen en twintig stembriefjes die niet ingevuld of gctcckend waren, bet vereischte zegel misten of geen persoon duidelijk aanwezen. liet getal der geldige uitgebragte stemmen is mitsdien geweest duizend drie en tachtig. Van dit getal zijn uitgebragt op de Hccrcn Jhr. Mr. D. T. Gevers van Endegeest 761 stemmen, M'. J. M. de Kem- penaer te Arnhem, 125, Mr. G. Groen van Prinstercrte 'silage, 71, Mr. G. M. van der Linden, te 'silage, 36, Mr. J. D. van der Poel, te Ameide, 8, Mr. G. P. van Outerente Leyden, 7, Mr. M. 11. Godefroite Amsterdam, 6, Mr. A. A. J. Meylinkte 'stlage, 6, Mr. N. Olivier, te Leyden6Jhr. N. J. Steengracht van Duivenvoorde 6Mr. II. A. van Bcrkcl, te Delft, 5, Jhr. Mr. J. A. van der Heim van Duivendijke, 3, W. C. Wcrnink, te Oudshoorn, 3, II. Stol te, te Amsterdam, 3, Mr. I'. G Ilubrcchtte Leyden 2Mr. D. Donker Curtiuste 's Hage2 T. van den Aardweghte Leyden, 2. S. A. Meerburg, te Leyden, 2, Jhr. M. Salvador te Haarlem, 2, Mr. Hugo Gevers, te Leyden, 2, Mr. A. O. E. Grave van Limburg Slirum, te Leyden, 2, Dr. W. C. Wolterstorff, J. Parlevliet, te Katwijk aan Zee, Jan Past Wz.te Ouder Amstel, Prof. A. II. van der Boon MeschMr. J. J. A. van den AardweghMr. J. J. van Hees van Berkel Mr. H. C. Iluyscr, Prof. S. Vissering, Hopman en C. II. Leembruggen, allen te Leyden, Jhr. A. L. van lictoren Gevers, te Oegstgeest, K. Spruyt, te 's Ilagc, Kerkwyk, onder Alphen, Mr. M. J. Pauw, te 'silage, II. Kloot, te Oudshoorn, II. J. Sleurs, te Bodegraven, Gevers van Deynoot, Mr. J. II. van Reede van Oudshoorn Mr. A. S. van Nieropte AmsterdamC. Iloek- waker, te Delft, A. Danckers, Mp. F. A. van Hall en Mr. J. W. van Romundeallen te Amsterdam ieder ééne slem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen Jhr. Mr. D. T. Gevers van Endegecst. Is derhalve verkozen tot Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Jhp. Mr. DANIEL THEODORE GEVERS van ENDEGEEST, wonende onder Oegstgeest. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige Kiezers gccne bezwaren ingebragt. En is na afloop van dit een en ander, Procesverbaal opgemaakt in tegen woordigheid van allendie zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leyden den 9den Junij 1852. VAN LIMBURG STJRUM, Voorzitter. G. 11. YSSELSTEYN II. P. C. STOFFELS. Stemojmemers. Het feest van II. Dingsdag avond door II. II. Studenten Leden der So ciëteit Minerva aan de Ingezetenen gegeven, waarvan wij in onze vorige eenige voorloopige melding maaktenwerd druk bezocht. Omstreeks half negen ure werden de lampions aangestoken en prijkte het voor dien avond afgehuurde gebouw van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeendat inwendig met gaz verlicht was, langs de geheele voor- en zijgevels, benevens 'tgansche terrein met eenige menigte lichten, onder welke verlichting die der muziek-tent in kleuren uitmuntte. Zoo was alles leven en beweging, totdat tegen half tien ure de lucht al meer en meer betrok en nadat er eenige droppelen als ter waarschuwing wa ren gevallen, cene felle regenbui de gasten uit elkander joeg, zoodat ieder onder de langs afschutting aangebragte galerij en in de zalen van 't gebouw een goed heenkomen zucht, en dus het overige gedeelte van den avond, althans voor hen die geen schuilplaats konden bekomenniet zoo aan bet doel beantwoorddeals men zich 's namiddags nog had gemeend te mogen voorstellen. Jammer voor II. II, Commisarissen die alzoo vele lichten door den regen zagen uitdooven en vele gasten verdwijnen. Wat zouden ze doen! een nlge- meene regenscherm om over 'tgansche terrein op te zetten, hadden ze niet bij de handen zoo konden zij ten opzigte van het overige van den avond in menig opzigt niet veel anders dan mistroostig uitroepenoleum et ope rant perdidimus Eene troost bleef echter nog overig. De ruime fraai versierde zalen waar geen licht uitregende, en de vloer droog bleef, daar wachte weldra muziek en dans nog vele gasten, en deze bragtcn in vrolijkheid den verderen tijd door, tot dat de zon de partij kwam sluiten. De door den regen veroorzaakte teleurstelling moge hard geweest zijn voor de talrijke menigte gasten, en ook voor het publiek dat in een digt op een gepakte rij aan de overzijde op het groote plein zich in de aanschouwing der fraai je verlichting en van al die gasten verlustigde, menigeen moge een nat pak hebbe gehaaldwij doen toch evenzeer welverdiende hulde aan den fijnen smaak, het goed overleg en de onbekrompene uilvoering van II. 11. Commis sarissen, en vertrouwen dat, in zoo verre de regen de laatste helft van den feestavond voor velen bedierf, bet genoodigde publiek ten hunnen opzigte wel met ons den geliefden Dichter zal willen nazeggen: Men rekent d'uitslag niet, maar telt het doel alleen!" De Academie Nationale Agricole Manufacturière et Commerciale te Parijs heeft tot leden benoemdonzen Stadgenoot den Ileer J. C. Zaalberg en den Heer J. Cazaux te Valkenburg. Heden is alhier aangekomen de Duitsclie GeleerdeErnst Mahner, gunstig bekend door zijne gezondheidsleer. Hij heeft onlangs bij zijne aankomst uit Saksen, te Nijmegen voorlezingen gehouden, en daarna te Utrecht. Zijn hoofddenkeeld is de bestrijding van ziekten en kwalen niet door geneesmid delen maar door terugkeer lot de natuur in 't gebruik van spijs en drank. Vooral betoogde hij de schadelijkheid van warme en sterke dranken. Zijne voordragt is naar wij vernamen, duidelijk en onderhoudend en tevens die van iemand welke de innigste overtuiging heeft van de waarheid zijner zaak en die haar belang met groote kracht van geest voorstaat. Zijn voornemen is om alhier eene voordragt te doen. Als lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal is herkozen te 's Gravenhage Jhr. W. Boreel van Hogelandcn; te Rotterdam gekozen Jhr. Mr. W. T. Gevers Deynoot in plaats van den lieer Mr. A. F. II. Hoffmann; te Delft herkozen Mr. K. A. Poortman; te Dordrecht herkozen Mr. P. Blussé van Oud-Alblas, moetende daar cene herstemming plaats hebben, tusschen de Ilceren Mr. G. A. de Raadt en A. Vogelzang, in plaats van den Heer Mr. J. S. Lotsy, die bedankt had; te Gouda moet eene herstemming plaats hebben tusschen de Heeren Mr. G. M. van der Linden en Mr. G. Groen van Prinsterer; te Amsterdam herkozen de Heeren Mr. M. H. Godefroi en Mr. F. A. v. Hall, voor het derde lid herstemming tusschen de Ilceren II. Stolte en J. J. Rochusscn; te Hoorn herkozen Mr. A. S. v. Nierop; te Utrecht herke zen Baron J. K. van Gollslein; te Arnhem herkozen Mr. A. E. Baron Mackay; te Breda herkozen de Heer Mr. L. D. Storm; te Tilburg moet eene herstem ming plaats hebben tusschen de Heeren Mr. P. Gouverneur en Dr. Bccins te's Bosch herkozen de Heer Dr. J. II. II. de Poorter. De Minister van Binneul. Zaken heeft, namens den Koning, ter kennis

Leydse Courant | 1852 | | pagina 1