ZITTING VAN DEN GEMEENTERAADDonderdag tif Mei 1852. Afwezig de HH. Mr. J. Bake, Mr. H. Cock, P. II. Baron Taets van Amerongen en Mr. N. Olivier. De Notulen der vorige Vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. Het lid van der Boon Mesch daartoe liet woord gevraagd hebbende, deelt mede, dat hij inoet blijven volharden bij het reeds door hem te kennen gegeven in de Vergadering van den 15,lc" Mei 11.dat hij bedankte voor het lidmaatschap der Raads-Commissie voor de zaak van bet Iluiszittenhuisen verlangt dat het volgende in de Notulen dezer Vergadering worde aangeteekend »Ilet Raadslid van der Boon Mesch geeft aan den Gemeenteraad kennis, dat hij zich genoopt gevoelt bij zijn besluit, in de Vergadering van den 15'len Mei 11. reeds medegedeeld, te volharden, om voor bet lidmaatschap der Raads-Commissie voor de zaak van het Iluiszittenhuis te bedankendaar het hem gebleken is, dat de ijverigste pogingen, om dit voor de stad en in gezetenen uit een zedelijk en financieel oogpunt zoo nadeelig geschil uit den weg te ruimenworden tegengewerkt door de partij die bij eene schikking het grootste belang heeft, en die een exploit van conclusie aan de Diakenen der Nederduitsche Hervormde Gemeente voor den Iloogen Raad gedaan heeft, te midden der werkzaamheden van de Raads-Commissie om tot eene schik king te geraken." Waaruit eene woordenwisseling tusschen den Burgemeester en het lid van der Boon Mesch ontstaat, terwijl het lid Groos inmiddels in de Vergadering' komt. De Burgemeester deelt mede: 1°. Eene resolutie van Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den Uien Mei 1852, N°. 25 (Prov. blad N°. 61), houdende bepaling van den tijd voor de inzending der gemeenterekening over 1851. 2°. Eene resolutie van Gedeputeerde Staten dezer Provincie van denzelfden datum, N°. 26 (Prov. blad N°. 62), waarbij een model is vastgesteld voor het Proces-Verbaal van opneming der boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger. Is besloten deze beide stukken aan te nemen voor kennisgeving. De Burgemeester heeft overgelegd: 1°. De rekening van de dienstdoende Schutterij over 1851. 2°. Eene missive van Bestuurders van het Minnehuis, houdende aanvrage om de ingediende begrooting over het loopende jaar goed te keuren en de daarhij aangevraagde subsidie toe te staan, onder aftrek van het door hen als crediet genotcne. 3°. Voordragt omtrent de Vereeniging van turfdragers en turftonsters. 4°. Voordragt tot uitbetaling der kosten van verpleging van bedelaars enz. in de Koloniën der Maatschappij van Weldadigheid over 1851 ten bedrage van 13,337.16. En is conform des Burgemeesters voorstel besloten de stukken sub N°. 1 tot en met 4ten fine van berigt en raadte stellen in handen van de Com missie van Finanlie. 5°. Een adres van inwoners dezer gemeente aan de Zeevischmarktdaarbij onder opgave van middelen verzoekendedat maatregelen mogen worden ge nomen ter voorkoming van den onaangenamen en allerondragelijksten reuk aldaar. Op voordragt van den Burgemeester is beslotenuit hoofde dit stuk niet op gezegeld papier is geschrevendaarop over te gaan tot de orde van den dag. 6°. Een adres van Adrianus Jacobus van Hoekendaarbij verzoekende om tegen eene jaarlijksche recognitie te mogen gebruiken een gedeelte gronds van de zoogenaamde Hooimarkt. Is besloten dit adres, overeenkomstig de voordragt van den Burgemeester, ten fine van berigt en raad te stellen in handen van de Commissie van Fabricage. De Burgemeester stelt alsnu aan de orde van den dag 1°. De benoeming van 2 leden van het bureau van stemopneming bij de keuze van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal uit te maken, en twee plaatsvervangers. Tot het bureau van stemopneming worden aangewezen de I1H. Gevers, van der Boon Mesch en van Kaathoven, die dit met den Burgemeester voor deze vergadering zullen uilmaken. Tot de stemming overgaande worden bij 21 stembillelten overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de HII. ten Sande 9, Lisman 3 Le Poole 2Leembruggen 2 van Kaathoven 1Luzac 1Ysselsteyn 1 Gevers 1 en Krantz 1 stemmen. Niemand alzoo eene volstrekte meerderheid van stemmen op zich vereenigd hebbende, wordt tot een 2e vrije stemming overgegaan, waarbij zijn uitge bragt op de HH. Ten Sande 20 en Ysselsteyn 1 stemmen. En is mitsdien de Heer Ten Sande tot lid dezer commissie benoemd. Voor het 2e lid zijn uitgebragt op de HH. Ysselsteyn 7, Lisman 7, Le Poole 4, Stoffels 2 en van Kaathoven 1 stemmen. Geene volstrekte meerderheid alzoo verkregen zijnde is tot eene 2e vrije 'stemming overgegaan en zijn daarbij uitgebragt op de IIH. Lisman 18, Ysselsteyn 1, Le Poole 1 stemmen, in blanco één billet. En is de Heer Lisman alzoo tot 2e lid dezer commissie benoemd. Tot de benoeming van plaatsvervangers overgaande, zijn uitgebragt op de HII. Ysselsteyn 11, Stoffels 5, vanOuteren2, Le Poole 1 en Lezwijn 1 stem men, zijnde één billet blanco. En is de Heer Y sselsteyn als plaatsvervanger benoemd. Voor 2e plaatsvervanger zijn uitgebragt op de HH. Stoffels 16, Groos 3 en Le Poole 1 stemmenzijnde één billet blanco. En is de Heer Stoffels alzoo als 2e plaatsvervanger benoemd. 2°. Benoeming eener Commissie in zake een onderzoek der regten dezer Gemeente het bestuur van Rhijnland betreffende. Eu hiertoe besloten zijnde met bepaling dat deze Commissie zich in ver band zal stellen met eene Commissie, die ook deswege in Haarlem zal worden benoemdis tot de stemming overgegaanwaarbij zijn uitgebragt op de HII. Lezwijn 7, Groos 5, Gevers 4, Lisman 2, Siegenbeek 2 stemmen, in blanco een billet. Geene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen zijnde is tot eene 2Je vrije stemming overgegaan, waarbij zijn uitgebragt op de IIH. Lezwijn 9, Gevers 4Groos 4Siegenbeek 2 Lisman 1 stemmen en een billet blanco. Niemand alzoo eene volstrekte meerderheid van stemmen bekomen heb bende, is tot eene tusschenstemming over de I1II. Gevers en Groos overgegaan waarbij zijn uitgebragt op de HH. Gevers 16 en Groos 3 stemmen, terwijl 2 billetten blanco warenen is alzoo de Heer Gevers aangewezen over wien met den Heer Lezwijn de 3de stemming zal plaats hebben. Bij de 3de stemming zijn uitgebragt op de HH. Lezwijn en Gevers elk 10 stemmen in blanco één billet. Bij deze 4de stemming de stemmen stakende, beeft ingevolge art. 36 van bet Reglement van Orde liet lot beslist, dat de Heer Lezwijn lid dezer Com missie zal zijn. Voor het 2de lid dezer Commissie zijn uitgebragt op de HH. Gevers 14 Groos 4, Siegenbeek 2 en Lisman 1 stemmen. En is alzoo de Heer Gevers tot lid dezer Commissie benoemd. Voor het 3dc lid zijn uitgebragt op de HH. Siegenbeek 13, Groos 6 en Lisman 2 stemmen. En is alzoo de Heer Siegenbeek tot 3ie lid dezer Commissie benoemd. 3°. Staten van af- en overschrijving der R. C. Armendienst 1851. En is door den Burgemeester voorgesteldbet rapport van de Commissie van Finantie te stellen in banden van Mren Regenten der R. C. Armen ten einde daaromtrent te worden gehoord. Op de bedenkingen van den Heer Groos hieromtrent wordt door het lid van Oulcren voorgedragenhet voorstel van den Burgemeester te wijzigen door aan de Kamer van Burgemeester en YVethouders op te dragenom Re genten voornoemd met de gemaakte bedenkingen kenbaar te maken en daarop hunne tegenbedenkingen te vernemen. Dit voorstel in rondvraag gebragt zijnde is met algemeene stemmen aan genomen, hebbende het lid Y'sselsteyn als Regent dezer Administratie aan de stemming geen deel genomen. 4°. Staten van af- en overschrijving van het R. C. YYrees- en Oudeliedenhuis dienst 1851. En is conform bet voorstel van de Commissie van Finantie besloten deze staat aan te houdentotdat inmiddels door Mrcn Regenten eene supple- toire begrooting zal zijn ingediend, hebbende de Heer Y'sselsteyn als Regent over dit Godshuis zich buiten stemming gehouden. 5°. De rekening van het Pesthuis dienst 1851. En gelet op het rapport van de commissie van finantieis met algemeene stemmen besloten deze rekening op te nemen en goed te keuren, met bepa ling dat het batig slot dezer rekening ten bedrage van 1472,66 onder Art. 19 der begrooling in de gemeente-rekening over 1851 zal worden op genomen. 6°. De rekening van de plaatselijke Schoolcommissie, dienst 1851. En gelet op het rapport van de Commissie van Finantie, Is goedgevonden deze op te nemen en te sluiten in ontvang tot 12,358,70, in uilgaaf 11,911,71) en alzoo sluitende met een batig saldo van 446,98] hetgeen de Commissie gehouden zal zijn in hare eerstvolgende rekening in ontvang te verantwoorden. 7°. Voordragt omtrent de overwulfde Dolhuisgracht. En is conform de voordragt van de Commissie van Fabricage besloten, haar diligent te verklaren omtrent de opgave der waarde van de specie in dat riool aanwezig, en voorts de voorwaarden en plans tot verkoop der specie in dat riool aanwezig en omtrent de toemetseling der opengebroken ruimga- tenvast te stellen. Welk besluit met 19 tegen 2 stemmen is genomen. Tegen hebben gestemd de HII. van der Hoeven en Leembruggen. 8°. Request van de Leydsche Afdeeling der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering der pharmacie. En gehoord het rapport van de Commissie van finantieis naar aanlei ding eener opmerking van het lid Groos het verzoek in rondvraag gebragt dezer afdeeling om gratis van de kleine Stads Gehoorzaal eenmaal 's Maands gebruik te mogen maken. YVelk verzoek met 14 tegen 6 stemmen is afgewezen, hebbende de Heer van der Boon Mesch zich buiten stemming gehouden. Voor hebben gestemd de HH. Luzac, Bucaille, van KaathovenIJsselsteyn, Gevers en de Y'oorzitler. Hierop is in rondvraag gebragt een voorstel van het lid van Outeren om conform het rapport van de Commissie van Finantie aan deze afdeeling te kennen te geven, dat het Plaatselijk Bestuur, als bewijs van welwillendheid niet ongenegen zou zijn om de zaal aan haar eene avond per maand in ge bruik te geventegen de minste som waarvoor deze aan andere genootschap pen tot gebruik wordt gegeven. Waartoe met 15 legen 5 stemmen is besloten, hebbende de Heer van der Boon Mesch zich buiten stemming gehouden. Tegen hebben gestemd de HH. Luzac, Bucaille, van Kaathoven, Ysselsteyn en Stoffels. 9°. Voordragt omtrent de Kamer van Koophandel. Onder de delibcratien over dit punt verlaat het lid Bucaille de verga dering. En is dit onderwerp in rondvraag gebragt zijnde; met 15 tegen 1 stem men aangenomen: aan de kamer van koophandel en fabrieken over dit jaar toeteleggen ƒ280 ter voldoening aan art. 15 van het koninklijk besluit van den 9 November 1851. Tegen heeft gestemd de Heer Groos. Buiten stemming hebben zich gehouden de HH. Krantz, le Poole, Hartevelt en Leembruggen. Waarna de vergadering is gesloten.

Leydse Courant | 1852 | | pagina 5