ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD. Zaturdag 15 Mei 1852. Afwezig de HH. Dl'. J. Adriaans, Mr. G. P. van Ouleren, A. Libreclit Lezwijn en- P. H. Baron Taets van Amerongen. De Notulen der vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester beeft overgelegd 1°. Een request van L. J. van der Burg, waarbij deze vrijstelling verzoekt van het minerval op het Stedelijk Gymnasium voor zijnen zoon A. J. van dei' Burg. En is volgens des Burgemeesters voordragt besloten dit stuk ten fine van berigt en raad te stellen in handen van HU. Curatoren van het Gymnasium. 2°. Een adres van de bier ter stede gevestigde Apothekers, eene afdeeling uitmakende van de Nederlandsche Maatschappij ter bevordering der Pharma- eiedaarbij verzoekende om éénmaal 's maands gratis gebruik te mogen ma ken van de kleine Stads-Gehoorzaaltot liet houden hunner vergaderingen. De Burgemeester stelt voor, en is dienovereenkomstig besloten, dit adres ten fine van berigt en raad te stellen in handen van de Commissie van Finantie. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag 1°. Benoeming van de Commissie in zake de Haarlemmermeer. Door den Heer Groos, ondersteund door den Heer Bake, wordt liet verlan gen uitgedruktdat de benoeming dezer Commissie moge worden uitgesteld tot dat eerst door den Burgemeester aan deze Vergadering zal zijn overgelegd en goedgekeurd, een geformuleerd mandaat voor deze Commissie. Waarmede de Vergadering zicli heeft vereenigd. Hierna zijn de HH. Krantz, Ysselstein en de Moen aangewezen, om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken. Voorts is overgegaan tot 2°. Benoeming cener Commissie van 2 leden voor de loting der Schutterij. En zijn uitgebragt, op de HH. Gevers 10, Lezwijn 9, Cock 1 en Le Poole 1 stemmen. Niemand alzoo eene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen heb bende is tot eene 2e vrije stemming overgegaan waarbij hebben verkregen de HH. Gevers 11Lezwijn 9 en Cock 1 stemmen en is alzoo de Heer Ge vers tot lid der Commissie benoemd. Voor het tweede lid zijn uitgebragt, op de HH. Ysselsteyn 7, Leembrug gen 5Lezwyn 4le Poole 2Lisman 2 en van Kaathoven 1 stemmen. Niemand eene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, is tot eene 2e vrije stemming overgegaanwaarbij zijn uitgebragtop de HH. Ysselsteyn 19 en Leembruggen 2 stemmen. En is mitsdien als tweede lid dezer Commissie benoemd, de Heer Ysselsteyn. 3°. Benoeming eener Commissie van onderzoek voor de Schutterij van twee leden en twee plaatsvervangers. En zijn uitgebragt op de HH. v. Stirum 4, Lezwyn 4, Gevers 3, van Kaathoven 2, Adriaans 2, Stoffels 2, Le Poole 2, Cock 1 en Siegenbeek 1 stemmen. Niemand de volstrekte meerderheid op zich vereenigd hebbende is tot eene tweede vrije stemmen overgegaan, waarbij zijn uitgebragt op de HH. van Stirum 7, Adriaans 4, Lezwyn 4, van Kaathoven 2, Stoffels 2, Gevers 1 en Siegenbeek 1 stemmen. Niemand alsnu eene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen heb bende is eerst tot eene tusschenstemming overgegaan over de HH. Adriaans en Lezwyn, waarbij de HH. Adriaans 11 en Lezwyn 10 stemmen hebben bekomen, en is alsnu tot de stemming overgegaan tusschen de HH. van Stirum en Adriaans, bij welke stemming zijn uitgebragt op de HH. v. Sti rum 13 en Adriaans 8 stemmen. Er is alsnu de Hr. v. Stirum tot Lid dezer Commissie benoemd. Bij de stemming voor het tweede Lid dezer Commissie zijn uitgebragt op de HH. Adriaans 12, van Kaathoven 5, Siegenbeek 3 en Stoffels 1 stemmen. En is mitsdien tot tweede Lid dezer Commissie benoemd de Hr. Adriaans. Tot de stemming voor plaatsvervangers overgaande, zijn bij de eerste stem ming uitgebragt op de H1I. Lezwyn 11, van Kaathoven 3, Le Poole 3, StoffelsGeversGroos en Leembruggen elk 1 stemmenzoodat de Heer Lezwyn tot plaatsvervanger dezer Commissie is benoemd. Voor den tweeden plaatsvervanger zijn stemmen uitgebragt op de HH. Le Pople 13, Leembruggen 4, van Kaathoven 2, Gevers en Siegenbeek elk 1 stemmen. En is mitsdien als zoodanig benoemd de Heer Le Poole. 4°. Benoeming van zeven leden voor het Bestuur over het Werkhuis. Hieromtrent wordt door het lid Olivier voorgesteld dat, alvorens tot die benoeming over te gaanbij plaatselijke verordening wordt vastgesteld de zamenstelling en werkkring dezer Commissie. Dit voorstel tot eene ample deliberatie aanleiding gegeven hebbende, is dientengevolge aangenomendat de benoeming der Commissie hieraan behoorde vooraf te gaan, doch bepaald moest worden, hoedanig deze Commissie zoude zijn zamengestelden is alsnu door den Heer Groos voorgedragen, dat deze Commissie uit 7 leden zoude bestaanwaarvan ten minste 4 leden van dezen Raad zullen zijn. Welk voorstel in rondvraag gebragt zijnde is dit met 17 tegen 3 stem men aangenomen, hebbende de Heer Bucaille zich buiten stemming gehouden. Tegen hebben gestemd de HH. Siegenbeek, Luzac en van der Hoeven. Hierop met 20 stemmenhebbende de Heer Bucaille zich buiten stemming gehoudenbesloten zijnde de 4 leden uit de Raad in deze Vergadering te be noemen, en deze uit te noodigen, om voor de 3 leden uit de ingezetenen dubbeltallen voor te dragen, is, nadat de Heer Cock verzocht had, dat bij deze benoeming op licm geen reguard mogt worden geslagentot de stem ming overgegaan en zijn uitgebragtop de HH. Krantz 19Cock 1 stemmen en blanco 1 billet, en is alzoo de Heer Krantz benoemd. Tol de stemming voor een 2de lid dezer Commissie overgaande, zijn uit gebragt op de HH. Stoffels 13, Gevers 5, de Moen 2 stemmen, en blanco 1 billeten is alzoo benoemd de Heer Stoffels. Bij de stemming voor het 3de lid dezer Commissie zijn uitgebragt op de HH. Leembruggen 12 en de Moen 8 stemmen, blanco 1 billet, zoodat de Heer Leeinbrugge tot 3'Je lid dezer Commissie is benoemd. Voor het 4de lid zijn uitgebragt op de HII. de Moen 17, Bucaille 2 en le Poole 1 stemmen, blanco 1 billet, en is alzoo benoemd de Heer de Moen. 5°. Twaalf voorwaarden en plans van Fabricage-werken. Bij algemeene consideration op deze voorwaarden is naar aanleiding van de gemaakte bedenking van den Heer Leembruggendoor den Heer Groos voorge dragen, om de Nos 10 en 11, betreffende den verkoop van al de specie uit het riool genaamd de Overwulfde Dolhuisgracht, en het toemetselen der in het wulf dier gracht ingebroken ruimgaten, aan te houden tot eene volgende Vergadering, wanneer door de Commissie van Fabricage eene ojigave zal zijn gedaan van de waarde welke aan deze specie wordt gehecht. En is zulks met algemeene stemmen aangenomen, waarna de overige voorwaarden en plans door de Vergadering zijn vastgesteld. 6°. Voorstel omtrent de beëediging van plaatselijke Ambtenaren. En heeft de Vergadering zich met dit voorstel vereenigd. 7°. Request van C. J. Zaalberg, houdende verzoek om met de leverantie van houtwaren van deze gemeente te worden begunstigd. En is conform de voordragt besloten op dit adres over te gaan tot de orde van den dag. 8°. Voordragt van de Commissie voor de Tentoonstelling. En is conform de voordragt besloten dit stuk te stellen in handen van den Burgemeester.

Leydse Courant | 1852 | | pagina 5